• Krátkometrážní

Little Big: Hypnodancer (2020) (hudební videoklip)

I don't like Little Big that much, but I was just hypnotized...

Taylor Swift - The Man (2020) (hudební videoklip)

Hudebně Taylořin standard, textově mi to příliš nesedlo (vzhledem k některým jejím prohlášením jsou obavy na místě, na druhou stranu je text na její poměry pojat ještě poměrně eufemisticky), nicméně musím ocenit závěrečné titulky a její proměnu v muže v několika obrázcích. Tohle jsem nepoznal a nečekal, smekám!

Eurovision Song Contest 2021 (2021) (pořad)

První ročník Eurovize, který jsem sledoval celý (i když finále až ze záznamu) a popravdě mě hrozně mrzí český přístup k této rozmanité a velkolepé události, která má rozhodně co nabídnout především pro vycházející umělce. A přestože už je zhruba 2 týdny po soutěži, v playlistu mi nabíhají neustále eurovizní písničky a interpreti, které bych skutečně neměl šanci objevit nebýt Eurovize. A o to právě jde - pokud máte rádi hudbu, neřešíte tolik staging a přehlížíte vedlejší trapné výstřelky moderátorů, dokážete si užít večer plný hudebních talentů ze všech koutů Evropy. S výsledky s odstupem času nemohu být spokojenější, celá TOP 6 je na vrcholu naprosto zaslouženě a Maneskin (už asi deset minut se snažím najít jak na klávesnici napsat a s kolečkem a jelikož do nových csfd "recenzí" funguje kopírování z jiných stránek fakt na pí**, omluvte prosím mou neschopnost) je pro mě bezpochyby jeden z největších objevů pro rok 2021. Příští ročník v Itálii si po letošním poeurovizním moodu rozhodně nenechám ujít a budu jen doufat, že Česká republika dopadne lépe než letos.

Cardi B - Press (2019) (hudební videoklip) odpad!

Když slyším Cardi B rapovat "suckin' on my dick with no teeth", mám pocit, že se svět úplně pomátl.

Leoš Mareš - Zima (2001) (hudební videoklip) odpad!

Při poslouchání Leošových slok mě přepadá šílená nostalgie. Na moje básničky ze 3.třídy.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Jsem rád, že jsem po poměrně dlouhé době mohl vidět film, který ve mě dokázal vyvolat nemalé emoce. V případě Wonder mi tak vůbec nevadily přehnaně sentimentální scény a idylický příběh, jelikož se film v samotných základech opíral o zásadní otázky, hodnoty a životní moudra. Že každá mince má dvě strany. Že každý příběh má hned několik pohledů. Že naše slova mohou zasáhnout city druhých lidí mnohem více než některé naše činy, kterými se snažíme situaci napravit. Že přátelství je ctností tak silnou, že bychom si jej měli vážit, a vždy si velmi dobře rozmýšlet, za co jej chceme obětovat. A taky že být přehlíženým sourozencem není nic záviděníhodného a že být dobrým rodičem je nesmírně těžká záležitost. Tenhle film mě mile potěšil a doporučil bych jej do všech rodinných domácností na poklidné večery.

Na nože (2019)

Nevím, jak moc mám litovat, že jsem Na nože nestihl v kině (ač jsem hodně chtěl) nebo to nakonec byl příjemněji strávený večer v domácím pohodlí a se sklenkou vína. Knives Out je vskutku výborná detektivní podívaná s jedinou vadou na kráse - a to že se snaží být až příliš dokonalé. Protože stejně jako mi u televizního Hercula Poirota vždy vadilo, že je téměř nemožné záhadu rozluštit, zde do sebe vše zapadalo jako hodinky tak perfektně, že správně zainteresovaný a herculovskými detektivkami již vycvičený divák dokáže ve druhé půli bez větších obtíží předvídat průběh děje. Tohle si samozřejmě uvědomil i Rian Johnson a tak musel závěr ještě trochu zamotat, až z toho vznikl překombinovaný scénář, který efektivně zacílí pouze při prvním zhlédnutí. Tuhle premiéru jsem si užil, to nebudu popírat, ale fakt, že už teď vím, že Knives Out nepatří do té skupiny filmů, která zraje s každým dalším zhlédnutím, jej řadí o něco níže, než by nadšený divák mohl očekávat. Neméně mě však děsí kontrakt na další dvě pokračování, protože se obávám, že tohle už lepší být nemůže.

Berenika Kohoutová - Cože (2020) (hudební videoklip)

Hodně slabý klip, obzvlášť na Jana Stracha. Ale já se mu popravdě klukovi nedivím. Co mohl vymyslet k tak nezajímavé, nudné a cringe písničce, než že aby mezi nejzajímavější záběry patřila padající tatarka na červené triko, přiblížený záběr na býčí piercing Bereniky či odhalení jejího těhotenství. Výstižnější "Cože" tak náleží mému udivenému pohledu po zjištění, že tenhle klip má téměř 1,5 milionu zhlédnutí a nachází se na albu nominovaném na Anděla. No vážně, cože?!