• Krátkometrážní

Vetřelec (1979)

Pro mě o třídu lepší než Věc, nejspíš proto, že už jsem tušil, co od staré hororové školy očekávat. Pořád to sice není šálek kávy, kterému bych se úplně poddal, ale zážitek to byl poutavý, a hrozivý. Jojo, to byly ještě doby, kdy se v hororech krví tolik neplýtvalo, a přesto byl zážitek zaručen. Jsem moc zvědav na pokračování.

Mafiánovi (2013)

Nejlepším mafiánským filmům to nesahá ani po kotníky, ale jako mafiánská komedie poslouží výtečně. Hlavně díky Robertu De Nirovi v hlavní roli, bez něj by byli Mafiánovi o polovinu slabší. Ono to plyne už jen ze spojitosti jeho hereckých rolí v mafiánských filmech, ostatně když se dívá na Goodfellas, tak je to parodie sama na sebe vskutku úchvatná. Plus jako bonus nádherná Dianna Agron, Tommy Lee Jones také nebyl jako gangster vůbec špatný, a máme na světě velmi povedený film. KUREVSKY povedený film!

Nejvyšší nabídka (2013)

"Jaké to je žít se ženou?" "Je to jako aukce. Nikdy nevíš, kdo přijde s nejvyšší nabídkou." Bylo parádní sledovat příběh může, který se celý život zabýval padělkami obrazů a nakonec se stal obětí životního padělku. Příběh mě vtáhnul od začátku svou nabitou mystery atmosférou, nehybnou mimikou skvělého Geoffreyho Rushe a také perfektní hudbou Ennia Morriconeho, a v momentě kdy jsem si začal říkat, že mě příběh už ničím nepřekvapí, mě překvapil nejvíce. "Jde padělat skoro všechno. Ale lásku?"

V pasti (2014) (studentský film)

Nejhorší co můžete ve filmu udělat je nebýt originální. Autor dílka má zřejmě rád Nolana, takže do svých 8 minut dokázal vměstnat svou parafrázi Nolanova studentského filmu Doodelbug, okořenil to soundtrackem Time z Počátku plus jako bonus přidal soundtrack z Requiem za sen. Na první pohled dobré, ale jakmile nahlédnete pod skořápku, tak je to neuvěřitelně suché a banální.

Karty ví, nepoví (2009) (studentský film)

Na začátku jsem si myslel, že půjde o povedený vztyčený prostředníček všem těm věšteckým kurevníkům, a nakonec se z toho vylíhla neskutečně primitivní a zbytečná blbost. Po obsahové stránce hloupé a dětinské, a animace zbytečná jakbysmet, zajímalo by mě, proč tohle vůbec vzniklo jako film.

Psychedelic selfportrait (2010) (studentský film)

Psychedelismus mám rád především díky Pink Floydům, ale je rozdíl mezi uměním a rádoby pokusem. Umění schvaluju, špatné pokusy ne.

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Aleš a Evička jsou fajn moderátoři, a tento pořad není sice příliš zábavný, ale je poměrně pohodový, přínosný, a také si vyzkoušíte od obrazovek, jak na tom jste s vědomostmi. Zapojení strategie je taky fajn, pořadu bych dal za doby, kdy jsem ho sledoval 4*, ale nemůžu kvůli některým odlišnostem v pravidlech před (o náhradní pole se losovalo??) a po (časové omezení jednoho kola) období největšího zenitu.

AZ-kvíz Junior (2004) (pořad)

Když sledujete AZ-kvíz jako dítě, tohle je přesně to, po čem toužíte. Bohužel otázky jsou tak primitivní a pod úroveň, že postupem času začíná být pod úroveň tento pořad sledovat. Nesmírná škoda!

Co na to Češi (2016) (pořad)

Jsem rád za navrácení parafráze 5 proti 5 na české obrazovky, a občas bylo tento pořad příjemné sledovat. Je ovšem škoda, že kvalitní projekt a soutěž musí kazit mnohdy tupé a nevtipné týmy, jejichž odpovědi jsou často bizarní..."Co nosí muži rádi a ženy většinou ne?" "Nic!" I přes časté vypínání kvůli českým kreténům mi tento pořad posloužil jako inspirace, jedna etapa celotáborové hry s tématem Mafie se jmenovala po vzoru této soutěže: Co na to mafiáni. Perlička: Kam byste bodli člověka při mučení, aby nezemřel? Odpověď: Zlomit mu vaz!...Co si jako první představíte pod pojmem mafie? Babiš!

Bastardi (2010)

Náhodné pokusy natočit v Česku něco "jiného" bývají často odsuzovány ještě před uvedením do kin, a s Bastardy to je zjevně podobně. Snímek přece jenom přetéká amatérismem, i přesto v něm najdete spoustu výborných, a hlavně trefných hlášek, jenž často vystihují situaci u nás. Bastardi jsou doopravdy filmem, u něhož je naprosto zbytečné hledat rozumný scénář nebo hlavu a patu, ale jako koncept se projevil výborně, a jeho silnou stránkou je zamyšlení nad situací "romských spoluobčanů" v Čechách. Bohužel v dalších dílech se Magnusek začíná vykrádat, ale první díl Bastardů přinesl do české filmografie něco nového, a svým tématem se zařazuje do nadprůměru, provedením bohužel nikoliv, i přesto jej vnímám jako povedený pokus.