Další patro (2008)

Jestlize jde o metaforu k dnesni konzumni spolecnosti, tak je cely konec spatne, protoze i s tema zroutama by to odnesli i cisnici se sluhama. Proto to nemuze dostat vic jak 3*

Je s námi konec? (2016)

Vzhledem k tomu ze neverim tomu, kdyz se zdvihne prumerna teplota o 4°C, tak se nenavratne zacne prehrivat planeta, jsem k tomuto dokumentu pristupoval docela kriticky. Ale diky tomu ze nazorne ukazuji devastaci planety nasi bezohlednou konzumni spolecnosti, tak si to minimalne ty 4* zaslouzi. Co na tom kdyz budeme doma topit ekologicky, co na tom kdyz budeme v nasem meste vyrabet vsechnu elektrinu ekologicky? Vzdycky bude nejakej businesman, ktery pro par dolaru navic koupi a vykaci les, vybetonuje louku nebo pojede pro zabavu lovit ohrozene druhy protoze za par let by nemohl pac by uz ty zvirata prece mohl ulovit nekdo jiny. Jsem pro to abychom se chovali ekologicky ale musime si uvedomit, ze jsme v tom vsichni spolu a musime vsichni tahnout za jeden provaz. Musime si uvedomit ze biopaliva jsou zlo, musime si uvedomit jak moc ekologicke jsou dnes solarni panely (energie pro jejich vyrobu a likvidaci, jejich zivotnost, potreba unikatnich latek k jejich vyrobe a jejich nasledne ziskani zpet) nebo Muskovy baterie, jak moc jsou ony ekologicke? Nejde totiz jen o ziskani energie ale i jeji efektivni uskladneni.

Umučení Krista (2004)

Hodnotim po asi dekade, kdy jsem to videl a musim rict, ze po uvodnim prekvapeni nad brutalnosti vetsiny scen, jsem upadl do takovy apatie a spis se k zaveru filmu i nudil. Holt moc nasili najednou je kontraproduktivni nez primerene davkovane po stejnou stopaz.

A.R.O.G (2008)

Pokud bych mel hodnotit podle turku, tak jednoznacne plny pocet. Bohuzel po srovnani se zapadni a dalnovychodni produkci to klesa do sedeho prumeru. Videno s anglickymi titulky.

Jak vycvičit draky (2012) (seriál)

Skoda par nudnejch dilu ale celkove proste parada. Nejvic asi hlasky dvojcat, ktery pobavi vzdycky a bez nich by to byla jasna 4*. Tak po shlednuti novejsi verze od Netflixu Zavod o hreben snizuju o 1*, protoze to je zas o tridu vys.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Po zajimavy jednicce, prichazi dvojka s ... no vlastne se zombikama nebo co to bylo. Jedina zajimava myslenka je v tom ze jsou teenageri postaveni pred otazku jestli budou dale pokracovat v experimentu a pomohou celemu lidstvu (coz je diky deji a nazvu organizace docela nejasny) nebo pomohou jen par jedincum ve svete kam chteji uprchnout. No nevim jestli si na tuto serii v dobe uvedeni tretiho dilu vubec vzpomenu. Ale rozhodne bych knihy nezatracoval.

Melrose Place (1992) (seriál)

V puberte, kdyz tento serial byl jeste novinka (teda alespon u nas na Nove), jsem to docela dost sledoval, stejne jako Beverly hills, Pobrezni hlidku a par dalsich ale kdyz si na to vzpomenu bylo to vlastne jen takovy zabijeni casu pred bednou a cuceni na hezky holky. O dej jsem se v ty dobe ani tak moc nezajimal.

Labyrint: Útěk (2014)

Jako bludiste dobry, za to davam 4* ale ten konec uz to dost kazi -1* a o pokracovani radsi ani nemluvit.

Aliance (2016)

Ke konci se nam to zajimave rozjizdi, jsem zvedavy na konec teto "sagy" i kdyz by mela pokracovat coby serial.

Pan Nikdo (2009)

Po prvnich minutach a par divnych strihu jsem byl odhodlan tomu dat tak 1 az 2 * ale postupem casu z toho vyplynula prave ta myslenka podle ktere se snazim zit. Totiz nekoumat "co by, kdyby" nebo se litovat kvuli nejakemu rozhodnuti v minulosti. Musime totiz porad zit dal a to je vsechno nase volba a nesmime si do toho nechat kecat nekym jinym. A kdyz se nam neco nelibi, zmenme to, vzdyt jak se rika "Clovek lituje jen toho co nezkusil". Mozna by tomu slusela kratsi stopaz ale jak vime zavdecit se nelze vsem. P.S.: Skladbou "deje" me to ted pripomelo film Jatka c.5.