• Thriller

Osm dní (2019) (seriál)

Už dlouho mě nic tak nevzrušilo, jako tento pekelný spektákl prosycený nádhernou hudbou Davida Reichelta. Jakoby Richard Wagner povstal z mrtvých a poslal nám své nejkrásnější smutkem a napětím prosycené árie. Závěrečný pohled na oblohu mně připomněl záběry oblohy s ze Země vylétajícími raketami z výtečného tv. filmu The Day After z roku 1983. Obě scenérie nám předkládají vizi stejného konce, i když jsou tak fyzikálně odlišné. Německá vize Apokalypsy mnou hluboce otřásla.

Greyzone (2018) (seriál)

Svinský policajti. Vlastní neschopnost schovají za obvyklé " museli jsme, nedalo se nic lepšího dělat, for greater good etc" a jede se dál, kaňonem temným, kolem bílých skal. Je smutné se dívat na neschopné policajty, kteří nezasahují v zájmu jakéhosi "vyššího dobra" a sledují vraždy nevinných a nezúčastněných spoluobčanů v přímém přenosu. Jak jsem byl odjakživa proti brutálním akcím amerických poldů, dochází mi až teď, že v některých případech jsou a budou nezbytné. Ty vousatý šmejdy vzít na týden na Guantánamo, tak prozradí i to, co nevědí.

Greyzone - Ofret (2018) (epizoda)

Smilf (2017) (seriál)

Užívám si každý díl a nabíjím se pozitivní energií. Tolik drobných příběhů podobných těm, které jsem sám prožil, ukazuje jen to, že autorka ví. Ví, jak se žije mámě s děckem, a jak je to těžké i krásné zároveň.

Vzestup (1977)

Viděl jsem kdysi dávno ještě ve filmovém klubu. S kamarádem jsme se museli hned po odchodu z kina opít do němoty. Pak jsem film viděl ještě jednou po třiceti letech. Dodnes nechápu, jak se tehdá, ještě za bolševika, film do klubu propašoval. Morálně nekompromisní Šepiťková měla v SSSR velké potíže a její záhadná smrt při autonehodě dodnes nahrává spekulacím. Film je nevšedním zážitkem a navždy zůstane zapsán do zlatého fondu kinematografie.

Luther - Série 5 (2019) (série) odpad!

Hnus ! Moc jsem se těšil, že Luthera konečně někdo oddělá. Za to, co zavinil. Zbytečnou smrt dvou přátelských kolegů a trable mnoha nezúčastněných civilistů. Nestalo se, pokus o pokračování předchozích čtyř ucházejících sériích se podle mě nepovedl. Se seriálem, stejně jako s tím šmejdským hajzlem Lutherem jsem nadobro skončil.

Poslední loď (2014) (seriál) odpad!

Přemýšlím, kdy se seriál stal naprostou kravinou a nemůžu než konstatovat, že to bylo až začátkem čtvrté série. Herkules a dlouhé záběry zblízka na jeho "ušlechtilé rysy" znamenají konec slibně se rozvíjejícího post-apo dramatu a začátek trapné frašky. Hnůj a zmar. Čekal jsem tak trochu pokračování ve stylu skvělého On The Beach (2000), ale to jsem se škaredě zmýlil. Použiju jedno nadčasové hodnocení známého filosofa " Ještě více takových hovadin a duch sám zatuchne". Ta jedna hvězda je za první sérii.

Poslední loď - Série 4 (2017) (série) odpad!

Přemýšlím, kdy se seriál stal naprostou kravinou a nemůžu než konstatovat, že to bylo právě zde - ve čtvrté sérii. Herkules a dlouhé záběry zblízka na jeho "ušlechtilé rysy" znamenají konec slibně se rozvíjejícího post-apo dramatu a začátek trapné frašky. Hnůj a zmar. Čekal jsem tak trochu pokračování ve stylu skvělého On The Beach (2000), ale to jsem se škaredě zmýlil. Použiju jedno nadčasové hodnocení známého filosofa " Ještě více takových hovadin a duch sám zatuchne".

Brief Encounters (2016) (seriál)

Paráda ! Krásné, něžné, citlivé. Plno písniček z "osmdesátých" i laskavého humoru.

Volyň (2016)

Není toho už moc, co dodat ke komentáři verbala, snad jen, že už to tak trochu načal Władysław Pasikowski ve filmu Poklosie. Tam se o hrůzných zločinech mimo bojiště 2. sv.války jen mluví. Nebyli to jen sadistické hordy z ukrajinskopolského pohraničí, ale i nenávistní chamtiví sedláci přímo v Polsku, kteří se dopouštěli neuvěřitelných nelidských zločinů. I Němci byli fascinováni krutou vynalézavostí ukrajinských nacionalistů, kteří vraždili vše od rostlin, zvířat, dětí až po vetché venkovské stařenky. Ihned, jak se na Majdanu objevily vlajky těchto sadistů, přestal jsem události na Ukrajině sledovat. 21. 8. 1968 jsme tenkrát nezjišťovali, jaké národnosti jsou vojáci SSSR na tancích uprostřed Václaváku. Takže hledat mezi tou pakáží vrahy z Ukrajiny je prakticky nemožné. Ať se tedy v zájmu celé civilizované společnosti vymlátí mezi sebou sami.