• Thriller

Dobrý boj (2017) (seriál)

Stejně inteligentní a napínavé jako The Good Wife. Možná ještě více okysličené a stále zajímavější. Nádherné ženy v čele s Christine Baranski, jejíž hlas nelze nemilovat. Cush Jumbo a Rose Leslie mě překvapily svými hereckými výkony. Pro polibek od Cush bych byl schopen zapálit kostel. Julianna Margulies se nemusí za své následovnice stydět. Tvůrce bych jen pokorně poprosil o trochu více sexy scén, určitě by se bylo na co dívat a seriálu by se zvýšila mnohokrát sledovanost. Ty kostýmky a šaty vhodné do soudních síní jen dráždí naší chlapskou fantazii.

24 Hodin: Nezastavitelný - 5:00 p.m.-6:00 p.m. (2017) (epizoda)

Sorry, málokdy píšu negativní hodnocení, ale tohle příšerné a hloupé klišé nemá ani fištrón, ani kloudného hrdinu, ani pořádný děj, prostě nic z toho, co zdobilo 9 předcházejících "24" sezón. Jen vyumělkované dialogy, záběry zblízka na rádoby děj prožívající obličeje, neustálé iracionální chování všech kladných "postav" a výsměch FBI i dalším ozbrojeným složkám. Završení smíchem zavánějícím dramatem byl rozkaz a jeho provedení osamělým Jenkinsem na mostě. Smutné až k smíchu. Kde zůstaly nerváky a napínáky z prvních devíti sezón ? Kdesi hodně, ale opravdu hodně daleko.

OA (2016) (seriál)

Stále nechápu, proč mnozí srovnávají tento seriál s dětským Stranger Things. Masová glorifikace Stranger Things je pro mě nepochopitelná. Tohle je jiná káva a úroveň. Tady se musí zapojit představivost a věci domýšlet, což je dnes pro mnohé práce a nuda. The Leftovers je též úžasná záležitost, podobné donucení diváka spolupracovat. Ne pouze vidět a vnímat to, co je na obrazovce. Když budete dítěti číst třeba pohádku, představí si princeznu sám. Když mu z lenosti pustíte pohádku v bedně, už jinou princeznu než tu viděnou, si nepředstaví. Nechte se unést tímto mystery thrillerem a přemýšlejte o tématech v něm nakouslých. Třeba o životě po smrti nebo smrti před životem. Napsáno po třetím dílu. Po shlédnutí celého seriálu a přečtení článku z Edny "10 věcí z The OA, které nedávají smysl", převzatého ze španělského webu, musím konstatovat: Už jen to, že seriál donutil novináře k tak hlubokému rozboru, je úchvatné a odhaluje perfektní práci tvůrců. Jen Bůh a sv. Václav vědí, zda všechny ty nesrovnalosti nebyly vytvořeny schválně, aby donutily diváky k přemýšlení a ne jen k tupému sezení před bednou. Realita na obrazovce je pro každého. Realita nutící k zapojení vlastní fantazie je v dnešní době méně populární, zato naprosto nezbytná. Jinak bychom se mohli snadno přeměnit ve žvýkající stádo.

Cesta řeky k moři (1966) (TV film)

Páni ! Ještě dnes mi běhá mráz po zádech při vzpomínce na Danu Medřickou natřenou na černo. Její malá role černošky byla jejím hereckým výkonem povýšena na roli velikou. Čekání na tenkou obálku jsem prožíval u bedny spolu s Radoslavem a Danou s propletenými prsty napínajícími kůži na kloubech do běla. Martin Eden a jeho "...i sebedelší řeka v moře dospěje klín" byl ozdobou pořadů ČT a měl by být každoročně alespoň jednou opakován.

Sedm statečných (2016)

Proč ? Nesmyslná napodobenina nemající se Sturgesovou klasikou nic společného. Pasáže bez stříleček jsem projížděl rychloposuvem, jinak bych usnul nudou. Slátanina zařazená do dějin USA plná špatných herců neherců s absencí emocí i obyčejného fištrónu. Scházel už jen domorodec z Austrálie a Laponec, aby multikulturní vyznání zabíjení podle národních tradic vrcholilo. Upřímná lítost, ale to si raději dám remasterovaný Sturgesův originál po šedesátéšesté.

Potvora (2016) (seriál)

Ten, kdo psal hlavičku k tomuto výtečnému seriálu, by se měl stydět. Opomenout v kolonce "Hrají :" jméno představitelky hlavní role je neodpustitelné. Abyste jako já nemuseli hledat na IMDb, zde jméno té úžasné star " Phoebe Waller-Bridge. Konečně opraveno !! Děkuji za opravu a letím si pustit další díl. Rozhovory s nevlastní maminkou pojmenovanou "The Cunt" jsou peprné a je nutné je shlédnout několikrát.

Ørnen (2004) (seriál)

Neotřelé, napínavé, báječné. Jsou to klidní a vyrovnaní lidé ti Dánové, klidně si žijící v stoprocentní demokracii. I oni však mají problémy, zvlášťe s mezinárodním zločinem. S tradičním severským klidem a ineligencí řeší složité případy a pachatele posílají před soud.

Na straně zákona (2015) (seriál)

Naprosto nepředvídatelná napínavá podívaná pro milovníky britských seriálů. Abbott vsadil na ženy a vyhrál. Drsné finále 1.řady jen podtrhlo pekelnou jízdu s některými dosud neviděnými akčními scénami, zvlášť na koncích jednotlivých dílů. U britské policie, která běžně vůbec nenosí střelné zbraně, je to úplný šok ! Také tu, pokud si dobře vzpomínám, nezahřměl jediný výstřel. "Ty máš mé srdce, já tvoje záda" sdělila Alexandra Roach pomlácené Elaine Cassidy a už bulel celý pokoj. To by způsobit žádná kravina nedokázala, věřte mi !

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Moc krásné, laskavé i poučné. Život tropí občas hlouposti a my, vděční diváci, je zde se smíchem či slzami v očích pozorujeme. Taková moderní rodinka je o životě se všemi jeho krásami i nástrahami.

Bez hranic (2013) (seriál) odpad!

Velmi otevřený konec druhé série mě nalákal na vysvětlení, co že se to tam vlastně všechno stalo, které jsem očekával v sérii třetí. Toho jsem se však ani v jednom z nových dvanácti dílů nedočkal. Třetí série si prostě jela po nových kolejích, jako by se před ní nic podstatného nestalo. To, bohužel, nemohu akceptovat a posílám proto vzkaz tvůrcům tohoto paskvilu : Běžte se vycpat !