• Thriller

Šťastné údolí (2014) (seriál)

Nervák, jaký nemá obdoby. Žádná klišé, žádné vyumělkované postavy, jen tvrdá realita a všudypřítomné zlo jdoucí ruku v ruce s lidskou hloupostí a chamtivostí. Hlavní představitelka Sarah Lancashire je zralá na Oskara. Všichni ti zlí vypadají naprosto obyčejně. O to větší z nich jde strach. Syrová záležitost z ostrovů, kde policie nenosí pistole a před udělením pokuty se snaží pachatelům domluvit. V tomto příběhu stojí seržantka před takovou mírou zla, že si to ani nedovede představit. Napětím ani nedýchám a držím jí palce, aby případ vyřešila. Sám bych všechny ty gaunery s chutí odpravil. Tolik nenávisti a zloby ve mně dokáže vyvolat jen dobře natočený film. A to je právě Happy Valley.

Patty Hewes - nebezpečná advokátka (2007) (seriál)

Oficiální text distributora, který je implantován do "Obsahu" je pravý nezfalšovaný bull-shit. Distributor tento seriál nikdy neviděl. Nemohl by potom napsat podobný piece of shit. Podpásové souboje mezi "chránenkyní" Ellen a dračicí Patty jdou na ostří nože a neštítí se ničeho. Tolik tedy k pevným "bok po boku" postojům obou hlavních hrdinek.

Konzultant (2013)

Přesně, jak píše Mykie, ti, co mají dostatečnou představivost a nepotřebují bez přemýšlení všechno jen vidět, jako např. v komiksu, si tento parádní kousek užijí. Daleko větší je hrůza s vyřčeného a v představě spatřeného než z prostého vizuálu. A nejdrsnější je nejdříve si hrůzu v mysli představit a pak si od mistra Scotta nechat předvést v reálu jeho představu (obojek). Tentokrát jeho verze překonala mou fantazii. Právě proto se mi vše ostatní, co jsem si musel domyslet, aniž bych to spatřil, hluboko zažralo pod kůži. Podobně krutý film Tajemství slov také jen prostým rozhovorem rozhýbá představivost. To, co si musíme představit, je nejstrašnější hrůza ze všech.

Devious Maids (2013) (seriál)

Roztomilé, vtipné, okouzlující, inteligentní, napínavé, prostě báječné, na rozdíl od hovadin typu Batman a dalších podobných Thor či Spiderman nesmyslů. Ať žijí seriály /bohužel ne ty české/, do kterých se stahují stále více dobří herci, scénáristi i režiséři, kteří prostě nechtějí točit výpravné píčoviny o pavoučích mužích a podobných nesmyslech. My vděční diváci milujeme Lost, NCIS, Banshee, Masters of Sex ,Devious Maids a mnoho dalších nádherných seriálů. Tak se s tím prostě smiřte. Howg.

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Jsem zcela uchvácen, zamiloval jsem se do Virginie a s otevřenými ústy sleduji, jak je možné vytvořit tak nádherný seriál pro citlivého diváka oproti trendu dnešních bijáků plných Batmanů, Mužů z oceli a dalších komiksových píčovin. Nádherné, citlivé, rozkošné, vzrušující, napínavé, inteligentní. Vtažen do děje prožívám lásku, sex a zklamání stejně, jako v životě. Všech 12 dílů první série jsem si vychutnal ve dvou dnech. U druhé série se budu mučit čekáním na díl po dílu, protože jednoduše nevydržím nahrát si celou sérii (jako první) a pak si ji pustit najednou. Škoda, že něco alespoň trochu podobného nejsou schopny vytvořit štáby našich TV. I am very sorry for it.

Dokonalý smysl (2011)

Pro diváky s fantazií nádherné, ale hrůzné...

Polisse (2011)

Ještě mám otevřenou pusu a nevěřícně kroutím hlavou, tak drsně jsem byl vtažen do děje tohoto filmového pokladu. Jako bych tam byl a bojoval s nimi - těmi naprosto uvěřitelnými a nádhernými pečovateli o dětská práva. Úžasný film o všedních dnech a únavě svatých lidiček chránících naše děti před krutostmi tohoto světa.

Banshee (2013) (seriál)

Napínavá drsárna plná sexu a násilí. Albín v krimu byl hustej jak smrad a zdálo se mi o něm v noci. Fuj, to byl ale odřezek !

Dexter (2006) (seriál)

Pane bože to je maso. Sedmá série lepší než šestá, šestá lepší než pátá atd. atd. Těžko pochopitelné, ale málo současných filmů dosahuje kvality těchto mini uměleckých, za to však napínavých, skvěle zahraných a nápady oplývajících seriálů. Jen houšť a větší kapky ! Dexter, Homeland, Hunted, Lost, The Wire, The Shield, Bron/Broen etc.etc. Thank you, děkujeme.

Most (2011) (seriál)

Tak to teda bylo maso... Saga (Sofia Helin) bezpečně pro Oskara a jinak celá série bez kazu. Pro nás často nepochopitelné scény z dánské nebo švédské starobylé demokracie mě fascinovaly. Aspergerův syndrom ? Pokud ano, tak skvěle hraný zjizvenou Sofií Helin stejně jako jiná psycho zátěž v Homeland u nádherné Claire Danes. Móda ? Určitě ne. Asi bude nutno u tak skvělých uměleckých děl, jako jsou tyto nejnovější TV seriály na sever nebo západ od nás, hrát na 150 % a nenechat inteligentního diváka ani na vteřinu vydechnout. Napínavé, současné, civilní, neukecané a famózní dílo. Díky za to.