• Pohádka

Kopyto (1981)

Skvělá komedie se spoustou obyčejného nenáročného humoru. Tato dvojice opravdu sedí. Pierre Richard coby celoživotní smolař,který při každé situaci šlápne vedle,nebo se mu něco přihodí,podává zde mimořádný výkon. Navíc jeho vzhled se k těmto rolím náramně hodí. Depardieu jakožto pohledný chlap na úrovni,vystupující jako realista,který řeší problémy,vycházející z logiky,nemůže smolaře pochopit a bere ho velmi s nádsázkou. Film,který má příběh jako ze života. Psychologie je někdy hodně pravdivá,a někdy i ten smolař může nakonec dosáhnout víc,než ten který se považuje za lepšího...

Velký blondýn s černou botou (1972)

Francouzské komedie mám rád,a toto nebylo vyjímkou. Taková kriminální komedie,která diváka slušně pobaví nejen Pierrem Richardem,ale i ostatními herci,kteří zde výborně zahráli. Pravdou je,že hlavní hrdina zde nepředvádí tolik svůj typický humor,jak jsme u něj zvyklí v jiných filmech. Divák jistě očekával více. Přesto film neztratil kouzlo humoru a je vidět,že francouzká mentalita je nám velmi blízká.

Chalupáři (1975) (seriál)

Typická česká komedie. Kdo si chce odpočinout u televize,a dát si k tomu pivo,pak je toto to pravé. Obyčejný humor s různými komickými zápletkami našich nejlepších herců té doby,kde hlavně Menšík a Sovák nemusí své postavy příliš hrát. Nenáročný serial,ve kterém je na svou dobu minimálně politické agitace

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Bohužel tento styl humoru se mi vůbec nelíbí. Viděl jsem film asi dvakrát a stačilo mi to. Stupidní chování detektiva,kyselé gsichty a spousta dalších ujetých scén. Vůbec mi to nepříjde legrační ani vtipné. Taková komedie pro slabší...Dvě hvězdičky dávám za herecký výkon,který není v tomto stylu jednoduchý podat

Černobyl (2019) (seriál)

Vynikající serial,skvělé herecké výkony. Doporučuji každému se na to podívat. Děj perfektně vtáhne člověka,a na konci každého dílu se těší na další. Člověk má šanci vidět,co se tehdy opravdu stalo,jaké to mělo a mohlo mít následky a nebýt takových lidí jako prof.Legasov, mohlo to dopadnout daleko hůře. Serial také skvěle vystihl chování vrchnosti v SSSR a přístup k problému. Vše pokud možno utajit,zlehčovat situace,sdělovat neúplné informace,lhát,a běda tomu,kdo řekne pravdu...Stáči si pustit tehdejší zprávy u nás. Jedinné co se dá serialu vytknout,je pár nepřesností,ale ty serialu nějak neublížily.

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Pořád se dá na tento serial dívat. I když čím jsem starší, musím se nad některými scénámi stále více smát. Komunisté rádi tyto seriály idealizovali. Když se např. našel někdo, kdo by se opovážil na vojně šikanovat, tak s ním zatočíme a všichni budou proti němu. Por. Bílek tady tomu dává skutečně korunu,že i dokonce pohádkově spravedlivý nadporučík Ráž ho musí seřvat,aby neřešil každý menší přestupek. Vojáci si příkladně pomáhají tak, že si mluví do svých věcí. Jedinné čemu bych uvěřil, je ten výcvik. Tři hvězdičky dávám za trefné obsazení herců a jejich výkony.

Jan Hus (1954)

Tyhle historické filmy mám rád. Vynikající herci, Zdeněk Štěpánek zde opravdu exeluje. Jednu hvězdičku však ubírám za zidealizovanou představu historie, které si komunisté točili podle sebe. Bylo by zajímavé natočit takový film dnes.

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

Značně slabé pokračování serialu,které prostě neumíme. Příběh není už tak pohádkový a nevtáhne tolik do děje. O rozruch se vždy postará skvělý Jiří Lábus,zatímco Arabela je zde někde v ústraní, a prakticky nezasahuje příliš do děje. To,že se ji narodí dva staří dědkové,je zcela zbytečně vymyšlené. Výborně se zde prezentuje vynikající a dobře mluvící česky Marián Labuda.

Arabela (1980) (seriál)

Výborný pohádkový serial,ovšem příliš rozkouskovaný. Jako malý jsem si říkal,proč je jeden díl tak krátký. Serialu není co vytknout. Skvělé herecké obsazení,děj i triky na tehdejší dobu úctyhodné. Takže díky NSR jsme za tehdejšího režimu mohli zase natočit něco pěkného...

Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Velký obdiv k nezapomenutelné dvojici Lasica,Satinský, nejen k hereckému výkonu i jejich spolupráci na dialogu,ale také jejich češtině. Inteligentní popíchnutí do tehdejšího režimu jako: "Není to nádhera,když jsou všechny domy stejné? Je v tom takový řád"....je prostě vynikající. Super film,škoda že jich nenatočili víc...