Léčba šokem (1973)

Prapodivný snímek s nečekaně často odhalenou Annie Girardot a dokonce Alainem Delonem. V sedmdesátých letech ve Francii se asi hodně experimentovalo s nejrůznějšími náměty. Tenhle o umdlévajících Portugalcích bez špetky napětí se nepovedlo kvalitně zpracovat.

Vinyan (2008)

První hořké zklamání pro mě ze strany mé nejoblíbenější francouzské herečky. Jak vůbec mohla svolit k takovému prapodivnému snímku? Anebo jsem na to nahlížel špatně? Peklo rodičů, kteří přišli o dítě, snad může být vylíčeno i jiným způsobem,ne?

Dnes v noci spím u tebe (2007)

Nesmírně sympatická a příjemná romantická komedie na večer v pracovním týdnu s hlavní roztomilou dvojicí, doslova ťuťuňuňu:-) A Kad Merad, to je pan komik, francouzskou kritikou sice ne příliš akceptovaný, ale vtipný a zábavný. Audrey Dana hraje v poslední době nějak moc. A ten název, ten se mi líbí nejvíc, je tuze trefný.

Zametač stop (2007)

Nic moc na to, že zde hraje tolik dobrých herců. Co tomu chybí? Asi nějaký náznak originality, něco nového, neokoukaného, tisíckrát nenatočeného. První třetina zaujme, druhá skoro nudí, třetí doklepává do konce.

Život podle Dana (2007)

Sympatická komedie s tentokrát sympatickým Stevem Carellem, který konečně nehraje jen idioty, kteří jsou terčem posměchu.

Zkouška (2009)

Pro mě rozhodně zajímavý experiment, s jednou či dvěma známými hereckými tvářemi a mírně kostrbatým závěrem s ještě kostrbatější pointou.

Le Mac (2010)

Třeskutá komedie s pár opravdu povedenými hláškami a vtipnými scénami, výborná hudba, naprosto dokonalí José Garcia a Gilbert Melki, přítomnost Sylvaina Wiltorda potěší fanoušky Arsenalu, bohužel je film až místy moc šílený. Po týdenní pauze zvyšuji o hvězdičku.

A-Team: Poslední mise (2010)

Příběh a některé akční sekvence za tři hvězdičky, za jiné akční sekvence, humor a já mám ksakru proklatě rád Liama Neesona, Bradleyho Coopera a Patricka Wilsona jsem taky ještě ve špatné roli neviděl, takže hvězdička navíc musí přijít. Seriálem jsem naprosto nedotčen.

Sex ve městě 2 (2010)

New York!!!!!! Tentokrát však značně smíchaný s Abú Zabí.

V Bruggách (2008)

Originální směsice žánrů, místy jsem se dost smál, jindy mi bylo značně úzko. Předem jsem nevěděl, o co v tomhle snímku půjde, a proto jsem dlouho nevěděl, co nám to režisér naservíroval za zvláštní film. Ten nápad se zdá téměř geniální - dva nájemní zabijáci si po nezdařené akci berou dovolenou a míří do pohádkově krásných Brugg. A potkávají zde postavičky jako vystřižené z Nerudových Arabesek nebo Felliniho filmů. Mně takový styl sedí, a i když dlouhodobě jsem C.Farrela nemusel, opět potvrdil, že hrát umí. Nejvíc se mi však líbil jeho starší kolega Brendan Gleeson.

Časové pásmo bylo změněno