Dvojrole (1999)

Tereza Brodská tuhle přetěžkou roli zvládla bezchybně, Český lev jí byl udělen naprosto oprávněně a zcela zaslouženě.

Květ zla (2003)

Během dvou dnů jsem viděl dva filmy pod režijní taktovkou Clauda Chabrola a s Benoit Magimelem v jedne z hlavních rolí. Chabrol nezklamal, co se týká jeho stylu a Magimel mě utvrdil v tom, že je vskutku výtečný herec. Nesmírně jsem si Květ zla užil, postupné odkrývání charakterů jednotlivých postav mě chytilo a s napětím jsem očekával, co ještě přijde, jaká tajemství a hříchy všichni skrývají. Děj výborně graduje a závěr se jeví opět typicky "chabrolovský"

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Půvabná komedie o lásce, víře a přátelství. Výborně jsem se bavil a dost se nasmál, Jennu Elfman jsem však už nikdy v žádném filmu neviděl, což je určitě škoda. Nejvíce se mi líbí scéna, jak kráčejí rabín a kněz po ulici v kožených bundách za zvuku Santanova Smooth.

Hitman (2007)

Skvělé akční dobrodružství, které není zatíženo klišé a hlavně ústřední představitel nepodlehne svodům ženské postavy a raději jí píchne injekci do krku :-)

Devět písní (2004)

Zajímavé spojení hudby a intimity. Nedá se hovořit o nějakém hlubokém ději, spíše o střídání otevřených sexuáních scén s písničkami na koncertech. Navzdory absence děje se mi tenhle netradiční snímek líbil.

Bolestná realita (1994)

Scéna na benzínce, jak začnou čtyři kamarádi bláznivě tančit vystihuje celý děj, mírně bláznivý, mírně veselý, mírně smutný. Winona, Ethan, Steve i Ben jsou skvělí.

Vlna (2008) (TV film)

První díl špičkový, a pak úroveň klesá a klesá. Bartoška, Schmitzer, Pauhofová - hvězdná trojice, líbily se mi ty různě časové linie příběhu, ale škoda, že si s tím autoři líp nevyhráli.

De l'amour (2001)

Mám slabost pro Virginii Ledoyen a když jsem v jednom pařížském obchodě s dvd spatřil tenhle pro mě dotehdy neznámý film, hned jsem jej vložil do košíku. Jedná se o citlivý, velmi lidský snímek. Francouzská kritika pěla ódu na výkon Virginie.

Utajený (2005)

Naprosto originální snímek, celou dobu jsem čekal, kdy se dostaví ono velké rozuzlení, až poté mi došlo, že o to vlastně vůbec nešlo.

Jako štvaná zvěř (1995)

Já jsem tenhle akční thriller viděl už víckrát a nikdy jsem se nenudil. Je to příjemná oddechovka. Bratři Baldwinové jsou všichni sympatičtí herci, i když nejvíc asi fandím Stephenovi.