40 dnů a 40 nocí (2002)

Výborná oddechovka plná gagů a vtípků převážně na jedno téma. Josh Hartnett je přesvědčivý v roli člověka, který si na sebe uplete takový bič, jeho reakce a chování jsou věrohodné, každý z nás by asi šílel, kdyby musel tolik dnů trpět nouzí :-) A scéna s plátky růže není k zahození :-)

Eurotrip (2004)

Vynikající komedie, u které jsem se válel smíchy. Jen to trochu přehnali s utahováním si z jednotlivých evropských národů. Zvláště Slováky teda ponížili a zesměšnili dost ukrutně. Nejlepší jsou Vinnie Jones a jeho partička fotbalových fandů a Matt Damon a jeho Scotty doesn´t know.

Město duchů (2002)

Celou dobu jsem se marně ptal sám sebe, na jaký film se vlastně dívám. Žánrově to snad ani nešlo zařadit. Přesto musím přiznat, že jsem se nenudil a byl docela napjatý. Film, který rozhodně neurazí. Matt Dillon mě jako režisér nezklamal.

Identita (2003)

Jsem velkým příznivcem a fanouškem Agathy Christie a její možná nejslavnější detektivku Deset malých černoušků jsem si oblíbil natolik, že vraha si pamatuji dodnes. A stejně jako závěrem knihy, byl jsem šokován koncem tohoto filmu. Jamesi Mangoldovi se povedlo mistrně vybudovat napětí, namíchat vražedný koktejl a proložit děj mnoha zvraty vrcholícími právě finálním odhalením. Filmy, kde hraje sympaťák John Cusack, mě většinou nezklamou, není tomu ani tentokrát.

Divoká posedlost (2004)

Když jsem tenhle film viděl před pár lety na HBO, netušil jsem, že se dívám na budoucí seriálové hvězdy Lincolna Burrowse a Nikki/Jessicu :-)

Věk nevinnosti (1993)

Z osobních důvodů nemohu hodnotit více než pět. I když pro mě Věk nevinnosti není už tak aktuální jako před jistou dobou, obecně však platí trvale. Scorsese natočil nadčasové dílo opírající se o vynikající výkony hlavních představitelů. Daniel Day-Lewis sám o sobě poskytuje záruku kvalitního snímku, Winona Ryder je ve své roli naprosto dokonalá a Michelle Pfeiffer uzavírá tento bolestný trojúhelník emotivním výkonem.

Une vieille maitresse (2007)

Tenhle film jsem viděl v mulitplexu na boulevard de Montparnasse, počet diváků nebyl nijak vysoký a já jsem vůbec netušil, že jsem se ocitl na nejnovějším filmu Catherine Breillat. Odnesl jsem si kvalitní filmový zážitek, neobešel se samozřejmě bez kontroverznějších scén, ale to mi nevadilo. Asia Argento je velmi zajímavý zjev mezi evropskými herečkami. Zahraje si v XXX, a pak v takovém snímku. Každopádně hodila se sem, role jí fakt sedla.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Usnul jsem v kině u tří filmů - Hra, Batman začíná a Master and Commander. Na Russela Crowa nedám dopustit, ale nechápu proč se propůjčil tak slaboduchému scénaři. Jedna loď honí druhou po celém světě, až se nakonec potkají a je z toho velká mela. Nikdy více, i kdyby mě mučili.