Statečné srdce (1995)

(9/10). Zakomponovat do soundtracku dudy byla nejlepší volba jakou mohli udělat. Mel byl skvělý jak po herecké, tak režijní stránce. Na to jak je ten film starý, tak působí velmi autenticky a nějaké gumové meče, či sekyry vůbec neřeším.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

(6/10). Nebýt Dwayna a Jasona, tak jde ten film do kytek. Tihle dva byli ale sázka na jistotu. Jistota v akčních i vtipných scénách. Líbí se mi jak jsou v tomto snímku vyobrazeni jako dva protipóly. Jason elegán se sporťákem a Dwayne nasekanec v Jeepu. Bylo to skvělá jízda až na konec, kdy to trochu drhlo, ale to těmto dvěma králům akční zábavy můžu v klidu odpustit.

Zelená kniha (2018)

(9,5/10). Chtěl jsem na vlastní oči vidět film, který sebral Oscara za nejlepší film mému favoritovi Bohemian Rhapsody. Ale po zhlédnutí tohoto filmu jsem se už nedivil. Mohu tento film popsat jedním slovem. Překrásný. Ano, vím, že se tam objevují opravdu ošklivé narážky na Aliho a ostatní nebožáky černé pleti. Ale překrásný byl ten film proto, že ten film herci hráli s naprostou upřímností a láskou k filmovému řemeslu a to se jen tak nevidí. Bylo to hrozně krásné sledovat Aliho a "Aragorna" jak si k sobě postupně hledají cestu a jejich kořeny přátelství rostou a zapouštějí se hlouběji v jejich srdcích. Po konci filmu jsem úsměv na tváři a mám jej i teď když si na tento film někdy vzpomenu.

Dark (2017) (seriál)

(10/10). Nikdy bych si neřekl, že budu sledovat nějaký film v němčině, natož seriál. Pokud patříte do stejné skupiny jako já, jsem si zcela jistý, že seriálu Dark toto okamžitě odpustíte. Naprosto nechápu jak lidská mysl mohla zplodit něco tak geniálního jako je tento seriál. Režiséři tohoto klenotu jsou géniové a patří jim můj obdiv. Miluji filmy či seriály, kde musíte nad dějem neustále přemýšlet a zde se mé mozkové závity opravdu zapotily. Souvislosti vám časem začínají docházet a vy postupně dosazujete další a další kamínky do nádherné mozaiky tohoto seriálu. Na dokonalosti tomu přidávají i úžasné herecké výkony a skvěle volený soundtrack.

Hon (2012)

(9.5/10). Zde mi opět ukázali umělci ze Skandinávie jak surové a silné filmy dokážou natočit. Nikdy jsem při sledování filmu necítil takovou úzkost jako v závěru tohoto filmu. Toto mé tvrzení nepochopíte pokud jste tento film nespatřili. Mads Mikkelsen je naprosto brilantní a úplně zapomenete, že jde pouze o film a snažíte se mu jakkoliv pomoci, protože on je tak hodný člověk a přihodí se mu něco takového. Třešničkou na hořkém dortu je impozantní vyobrazení panenské přírody na severu.

Bohemian Rhapsody (2018)

(9/10). Muzikály moc nemusím, ale zde mi to vůbec nevadilo. Něco tak velkolepého a legendárního jsem dlouho neviděl. Nevím zda to bylo dokonalým výběrem talentovaného Ramiho Maleka pro roli Freddieho Mercuryho, nebo skvělým zasazením písní do příběhu. Queeny jsem měl vždycky rád, ale v tomto filmu mě tóny jejich písní opravdu chytily za srdce a měl jsem husí kůži ještě dlouho po tom. Věřím, že i Freddiemu v hudebním nebi ukápla nejedna slza, protože tento film zajistil skupině Queen věčnou slávu.

Creed II (2018)

(9/10). Přesně kvůli tomuhle filmu jsem začal sledovat sérii filmů s "Italským hřebcem". O Creedovi jsem věděl jen to, že má být jakýmsi pokračováním této legendární série se Sylvesterem Stallonem. Hlavním lákadlem byl pro mě brilantní skladatel a držitel Oscara, Ludwig Göransson . Jsem velkým fanouškem soundtracků a ani zde mě Ludwig nezklamal. Jako jednu z nejlepších scén filmu bych označil v poušti. Byla z něj cítit ta tvrdost a vyčerpání. A Stallone ukázal Jordanovi, že nemusíš mít tréninkové pomůcky od Everlastu, abys to pak v ringu nandal synovi od Ivana Droga.