Out of a Forest (2010)

Luxusní záležitost, autor by si zasloužil oskara. Ta kompozice, zajímavý nápad, hudba...paráda.

Robin Hood (2010)

Talentovaný pan "Ridley", tak a ne jinak! Tohle je jeden z nejlepších děl kinematografie, jaké jsem měl tu možnost vidět. Když jsem si tak četl komentáře některých uživatelů, došel jsem k názoru, že nového Hooda raději ani vidět nechci, což by ovšem byla obrovská chyba! Tak prvně - Tohle není remake, ani vykrádačka jiných filmů, tedy alespoň pro mě ne. Je to prostě nový pohled na příběh Robina Hooda než ten co máme každý v paměti. Že film nevyvolává v divácích žádné emoce? - No, asi nejsem ještě tak citově vyprahlý, protože já si ani nepamatuju, kdy jsem měl u filmu takovou chuť nakopat "padouchovi" zadek. Ridley nám připomněl, že jde točit s grácií, bez přemrštěných počítačových efektů a hlavně kvalitně. Atmosféra nového Hooda je přímo epická, touhle cestou se měl vydat například Centurion nebo Souboj titánů. Kdybych mohl, dám třeba 10 hvězd.

Centurion (2010)

Souhlasím s ostatními, že se nejedná o špatný snímek, to vůbec ne. Jak píše Predators - bitvy jsou věrohodné a pár zážitků si člověk z filmu odnese a vrejí se mu do paměti. Bohužel je těchto momentů opravdu jen pár a osobně si na tento film za pár měsíců jen matně vzpomenu. Chyběla mi zde právě ona epičnost jakou kypěl gladiátor, chtělo to trochu větší výpravu, větší hordy lidí, větší bitvy. Když se řekne ŘÍŠE ŘÍMSKÁ, vidím něco obrovského, vznešeného, pluky po tisících lidech v čele s nebojácným a oddaným velitelem, to zde bylo pouze na začátku filmu. Na druhou stranu je to zase trochu jiný pohled na věc. Pro mě tak 3,5 hvězdy.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Turtles Forever (2009) (TV film)

I po tolika letech mě to prostě baví. Pamatuji si jak jsem sedával před televizní obrazovkou jako malé dítě, hltal každičkou vteřinu želváků, tehdy ještě v provedení secam, ale ani hrozný obraz a zvuk mi podívanou nerušil. Technika sice pokročila, ale želváci jsou prostě pořád "in", tento snímek je klasa.

L.E.T.H.A.L. Ladies: Return to Savage Beach (1998)

Naprostá blbost, opravdu naprostá, ale když si člověk vezme lahvinku vína a snaží se pročistit mozek, úplně vypnout, je tenhle brak dokonalým prostředkem. A že je opravdu na co koukat :), agenty vypadají přesně tak, jak mají vypadat.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Docela příjemné pokračování pohádky nejen pro děti. Přidaná hodnota v podobě 3D znamená pro mě jednu hvězdičku v hodnocení navíc, sledovat tento film doma, je to opravdu jen průměr.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Slade to podle mě umí a to mi stačí. I když se jedná o film šitý na míru teenagerům, já mám prostě rád upírskou tematiku a ani fakt, že je to především pro "děti" nebo jak to říct, mi to prostě nezošklivý a nebudu film zatracovat jen kvůli nějakým předsudkům veřejnosti.

Predátoři (2010)

Predator patří mezi mé nejoblíbenější snímky, na pokračování jsem se opravdu těšil. Po prvních minutách jsem si říkal, wow, to bude super, skvělá hudba z prvního dílu, atmosféra. Bohužel čím více se blížil film k závěru, tím to bylo horší. V podstatě je to dobrý film, návrat k jedničce, obstojný příběh, ale jsou věci, které prostě jako fanda nepřekousnu. Tak za prvé masky predátorů, co to sakra mělo být?? Mega predátor s připevněnou čelistí z nějakého zvířete, vypadá to komicky, v jednom závěru mu navíc svítí oči tak divně červeně, že to ještě podtrhuje onu směšnost. Pak je zde také maska dalšího predátora, ta je pro změnu hranatá, takže místo predátora pobíhá po lese transformer, navíc vydává divné zvuky, ne jako ostatní predátoři. Pak je tu lovení predátorů jinými predátory (menší a větší predátoři), to je naprostá kravina, ničí to vybudované schéma všech těch let od prvního dílu počínaje až dosud. Ale úplně nejhorší věc se týká onoho "doktora" - lidský vrahoun, který je s predátory v kontaktu a posluhuje jim, to už bylo na mě moc. Nebýt těchto věcí, dám klidně 5 hvězdiček, ale takhle....škoda :(