Chrysalis (2007)

Krásná atmosféra temné budoucnosti s efektními dvěma "mano o mano" souboji zabíjená pomalu se vynoucí nudou.

Střepy v hlavě (2008)

Atmosféricky vynikající, bohužel ale prázdná skořápka. Scény jen mění lokaci a postavy, ale jinak jsou na vlas stejné a neposouvají příběh jakýmkoli směrem. Jen prostě prostředí hudba a pomalu se plížící postava a tak to jde dokola scénu za scénou. Teprve konec nám osvětlí to co všichni víme celou dobu a jen čekáme jaké přijde to překvapivé rozuzlení. A rozuzlení nás překvapí pouze tím, že není překvapivé. Filmařsky dobrý kus práce, bohužel ale když není co hrát a co vést je celá atmosféra k ničemu. Klasický případ malé povídky roztažené do 90 minut.

Pavouci z vesmíru (2010)

No ten konec na který si všichni tak vehementně stěžují, byla podle mě alespoň trochu jediná věc co měla hlavu a patu a jakž tak nějakou myšlenku i když hodně přitaženou za vlasy. Jinak nevýslovná nuda stejně jako Cloverfield, bez jakéhokoli výrazného momentu či ingredience, která by mě chytla. Jen slepenec hezkých triků a nesmyslů holt film neudělá.

Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

Po technické stráce hezké a přizpůsobené době, ale to je tak všechno. Hasselhoffova serie by to i tak strčila do kapsy. Samozřejmě s jistou dávkou naivity se zde počítá, ale tady všechno od příběhů, chování postav kladných i záporných přechází do těžké debility a tak nám zbývá jen se kochat pohledem na reklamu značky FORD.

Piraňa 3D (2010)

No co na to říci. Zase jasem se nechal zblbnout tím jak je to zábavné béčko. Tak jsem čekal trochu té naivity, hodně zábavy a gore. Bohužel došlo jen na to "gore". Zábava se nekonala a naivita byla nahrazena debilitou. Titul B-čko bych jasně změnil na H-čko jakožto hovadina. Celý punc leží pouze v té troše 3D a záběry na masakr. Jak na tohle ukecali Dreyfusse a Shue nevím,asi potřebovali zaplatit účty nebo co.

Stav beztíže (2009) (seriál)

1 serie. Zajímavé, pěkně udělané, leč zbytečně roztáhlé. Bojím se, že seriál umře než to dokončí. Jestli už neumřel.

Uneseni (2002) (seriál)

Mimozemštani pouze jako zástěrka pro ukázku lidské povahy v časové ose několika generací.

Jonah Hex (2010)

Nemám nic proti nesmyslné zábavě, ale musela by být alespoň trochu zábavná. Nuuuudáááá

Robin Hood (2010)

Herecky dobré, filmařsky povedené a pevnou rukou vedené, nicméně příběhově a zážitkově velice slabé. Hollywood sebral již staré téma a po novu ho semlel nic víc a nic míň.

Expendables: Postradatelní (2010)

Sly má už dlouho můj obdiv a tentokrát to opět dokázal. Nedokážu se ubránit a musím přirovnat tento film k americkým "musclecar". Jo jasně chyby najdete, interiér nic moc, lak taky oprýskaný, ale motor táhne jak stádo kobyl na steroidech a každá projíždka je prostě zábava hřející srdce, že ty chyby s radostí a úsměvem klidně přehlídnete. Takhle už jsem se dlouho nepobavil. Hlášky se předhánějí, která bude vtipnější, chlapy zase kterej bude drsnější, takže prostor mezi akcemi je vyplněn do mrtě, ta jedna Rourkeova srdceryvná historka mající navodit zamyšlení o záchraně duše mě ničím neurazila a akce má tolik síly jako 50cal. Všichni tu hrají přesně na co mají a sedí jim to. Lungren nebyl lepší od doby co byl mladíčkem a Roberts byl pro mě poprvé ten správný slizoun jak má být. Sly, Statham a Li to mají zvládnutý ze starých dob A to, že při každé bitce byl střih rychlejší něž bylo záhodno a kamera zbytečně blízko, aby si to člověk pořádně vychutnal, klidně přehlídnu neb pořád lepší Bourne či Bond - QoS. No a scéna z kostela bude mít milion shlédnutí, během dvaceti minut po té co vyjde na "youtube". Testosteronová zábavná jízda a jestli v tom hledáte více jste pouze hnidopiši a blázni. DODATEK: Po druhém shlédnutí to již ztratilo trochu svého vtipu a pocitu akce na každém rohu, ale to se holt občas stává u tohodle druhu snímku.