John Wick (2014)

V jednoduchosti je krása. Tento film sa musel páčiť každému. Mnohí akčný herci by sa mohli od Keanua učiť ako dávať headky. Už sa teším na pokračovanie.

Čínský zvěrokruh (2012)

Čo sa týka Jackieho bitiek je to "solídna podívaná" ako vždy a kvitujem aj to, že aj zvyšok jeho partie sa prezentoval týmto zábavným štýlom násilia, nie len on. Zábavné boli aj tie nepodarené scény a ukážky jeho kúskov z predošlých filmov (nehovoriac o záverečnom monológu a prísľubu do budúcnosti). Čo sa týka zmyslu, tento film ho nemohol stratiť, lebo ho nemal. Jackieho mám rád, no má aj výdarenejšie kúsky.

Poslední samuraj (2003)

Veľkolepý film o poslušnosti, pokore, vernosti a nebojácnosti. Skvelí herci a geniálne skomponované piesne tomu dodali majestátnosť. Hodnotím to ako skvelý, skvelý film.

Čtyři bratři (2005)

Celý tento príbeh o štyroch bratoch, z toho 2 sú čierny a 2 biely bol v podstate dobrý. Banálne bolo len to čo si mohli 4 loseri (aj keď vlasne len 3) dovoliť robiť v meste a vždy im to prešlo. Zúčasnili sa prestrelky kde zomrelo asi 10 ľudí a aj jeden z nich a bola s toho len sebaobrana. Nemôžem si pomôcť, ale celý čas mi Mark Wahlberg išiel úplne na nervy. Nebolo to ním alebo tým ako hral, to proste tá postava bola strašne nesympatická. Na jednej strane som ho trošku ľutoval, ale po väčšinu filmu som mal chuť streliť ho tou jeho brokovnicou do ksichtu (napriek tomu že mám Marka rád). Pozeranie tohto filmu však hodnotím ako v pohode strávený večer.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Francovi rola sadla výborne a nápad, s ktorým prišiel King je skvelý, táto miniséria mala všetko.

Mafiáni (1990)

Klasický príbeh o tom ako fungovalo americké podsvetie v minulosti. Časy keď každý druhý fellas mal vo vačku haldu peňazí. Obohraný námet v kombinácií s brilantnou réžiou a perfektným stvárnením hlavnej trojice vytvárali jedno silne pojivo, ktore mi nedovolilo odtrhnúť zrak od obrazovky celé dlhé 2 a štvrť hodiny. Veľmi príjemne strávený čas.

Komici (2009)

Upozorňujem, že komentár prispôsobujem úrovni tohto fucking soft filmu. Tak isto nekopírujem štýl jedného konzujenta tejto stránky . Ľahká dráma s prímesou Sandlerovho brutálne stupidného, ale sympatického humoru. Týto tvorcovia vytvorili nový druh - fekálna rodinná komédia. Slovo fekálna použijem lebo ho tu radi a často používame. Na začiatku každého výstupu vo filme začína Sandler s neakým hovnom, napríklad: "Dievčatá nikdy nehovorte chlapcovi, že sa vám prvý krát stalo, že sa vám vošiel celý do huby. Že väčšinou sa zaseknete v polovici, to nehovorte." Takýchto hovien tam je neúrekom. No do prdele to vôbec nevadí, takýto film má byť taký. Taký, že máte pocit, že vaše IQ je 200. Rogen s tým jeho prístupom, že všetko čo robím je zle a čo robíš je krásne ako hovno ( ktorý stratil len keď odrovnal retarda Hilla ) bol ako tretia bradavka pred vazektómiou, čiže nezmyselný. Aj napriek tomu to bol jeho lepší výkon. Adam bol proste geniálne chlípny štyridsiatnik, čo potreboval olýzať gule a opäť ukázal svoj vlasný mamvpičizmus celému svetu ako to vie len on. A kedže som záverečnú debilinku zabudol, tak mi len povedzte pán vedúci prečo mi je tak zle s toho vášho bifteku. A už som si spomenul čo som chcel dodať, mrte dobré bolo ako pred koncom tá House wife vydrbala so Sandlerom jak somrák so šľapkou na výpadovke do Prešova.

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Tak táto Sandlerovka ma nechytila. Bola to až príliž veľká blbosť. Až takú veľku smršť stupidity neznesiem. Asi prvý krát sa mi stalo, že mi Adam s tým svojim ksichtom vadil. Jednu hviezdu dávam za nápad a jednu za cameo.

Šest směšných (2015)

Ridiculous je slabé slovo. Táto Sandlerovka dáva slovu BULLSHIT nový rozmer. Poznáte ten druh filmov ako od MacFarleana, keď každá druhá scéna nedáva zmysel? Tak toto je prototyp takéhoto filmu. Nebolo to však až také ako Movie 43. Bol to taký blbý film až bol výborný. Ja mám širokú paletu vkusu a nech sa nikto nehnevá Sandlerovky tu určite patria. Myslím, že keď poviem, že pre Taylora Lautnera to bola životná rola, tak sa veľmi nemýlim. Mám pocit, že väčšieho debila vie zahrať už len Stiller (v dobrom). No a to cameo bolo fakt husté. Boli tam asi všetci Sandlerovi muži plus niečo naviac. Bol to tak vierohodný film, že som na chvíľu uveril, že baseball naozaj vymyslel Turrturo.

Deadpool (2016)

Film, ktorý mal strašne veľa informácích, ktoré neboli vysvetlené. To, že som sa nedozvedel NIČ s Wadeovej minulosti nijak nevadí, ale to čo sa stalo po premene bolo všetko narvané asi do troch minút tak to mne nevyhovovalo. Všetko to bolo narvané do 100 minút. Keď odmyslím to, že som asi viac než polovicu vtipov vedel dopredu, či už kvôli trailerom alebo kamaratom, tak to bol fantastický film. Reynolds ukázal to, čo som už dávno vedel a to, že je hercom presne pre také filmy.