Grave Encounters (2011)

Vůbec to není špatný horor, prostředí je zvolené dobře a herci taky. Spousta nápadů už je sice přežvýkaná Blair Witchem, ale jinak nevidím důvod, proč by Grave Encounters nesplnili svůj účel, který dnes už plní jen málokterý horor. (obzvlášť stojí za to scény setkání s duchy)

Drsňák Chopper (2000)

I když se role Bana zhostil dost povedeně a s drsným stylem, nemohl tím vyvážit ne zrovna kvalitní scénář, který mě nenadchl o nic více, než článek v časopisu Maxim, kvůli kterému jsem se o Chopperovi a filmu o něm dozvěděl.

Ocelová pěst (2011)

Slabší 4 hvězdy. Jak píše golfista, tak jde o nepřímý remake Over the Top, který přes nesporný spád a cool efekty místy ztrácí tah na bránu.

Saw 3D (2010) odpad!

Série Saw má jednu výhodu - svým stylem se postupně stala mainstream brutálním pornem, které se lidem nikdy neokouká stejně jako to porno, které je vlastně taky pořád o tom samém :P tak můžeme očekávat, že nové díly budou vznikat ještě dlouho, otázkou zůstává, jakým způsobem budou dále vycházet, protože na uvedení do kin už to zřejmě nebude. Díl od dílu viditelně klesá kvalita efektů, kamery, hereckých výkonů, ono už na osmičku bude stačit připravit 5 zajímavých pastí a děj už se na ně nějak obalí, ale to asi už posledních 5 dílů není nic nového.

Iron Sky (2012)

Když vezmu v úvahu neotřelý nápad, solidní efekty a pěknou blondýnu, tak to na tu třičtvrtě hvězdičku vyjde. Bohužel, celovečerní film se z toho poskládat nepovedlo, většina scén z filmu je naprosto nicneříkajících a hodných vystřižení. Nejvíce na celém filmu štve marná snaha být vtipnou cool nakládačkou, která se asi až na dvě scény u mě nesetkala s pochopením. A navzdory názoru pana verbala, který se zde rozplýval nad Peta Sergeant naopak tvrdím, že její trapná role poslala film do lovišť blížícím se odpadu.

Re-Play (2009) (pořad)

Kdo vyrostl na čtení legendárního časopisu Score a zavrhování pLEVELu, tak určitě bude stejně tak spokojen, jako já :)

Černobylské deníky (2012)

Po shlédnutí komentářů s negativním hodnocením tady jsem hodně váhal, zda má cenu strávit 90 minut u Černobylských deníků a víte co, počkal jsem si na klasickou DVD kopii (narozdíl od 90% lidí, kteří stáhli kamerový záznam a divili se, že tam "hovno a piču" vidí) a k mému překvapení jsem vůbec nebyl zklamán! Polovinu filmu samozřejmě tvoří samotný Černobyl, který byl až donedávna trestuhodně opomínán jako lokace vhodná pro tento žánr a pokud Vám není tato oblast zcela ukradená, tak si určitě atmosféru první poloviny filmu, kdy Vás film bez dlouhých spektáklů hodí rovnou do centra děje, užijete. Nečekejte dokument, čekejte Hory mají oči v Černobylu a budete spokojení, v poslední době šly do kina fakt o hodně větší sra*ky. (4 hvězdy obvykle běžným hororům nedávám, ale jako protest proti místnímu NEobjektivnímu hodnocení milerád udělám vyjímku)

Bruno (2009)

Jako videoklip ukazující omezenost uvažování běžných Američanů? Skvělé. Jako celovečerní film? Spíše ne.

Sophiina volba (1982)

Trochu rozštípnutý film vedví, musím se přiznat, že jsem se na něj díval ve vlaku, tak jsem měl při sledování pasáží po válce pocit, že za cestu z Prahy do Ostravy nestihnu zkouknout ani čtvrtinu, zatímco u dechberoucích pasážích z tábora čas doslova letěl. Takhle je to půl napůl, podruhé už to ale vidět nemusím, mnoho knih se dočkalo povedenějšího zpracování.

V jako Vendeta (2005)

Naprosto úžasný film s jedním z nejcharismatičtějších hlavních hrdinů, jaké jsem kdy viděl. Celý snímek provází výborná atmosféra a vyloženě jsem si liboval, jak jsou některé pasáže vkusně sehrané. Pokud nechcete přijít o jedinečný zážitek, jednoznačně sáhněte po neodabované verzi, projev pana "V" musíte slyšet v originálu.