Černé zrcadlo - Joan je hrozná (2023) (epizoda) odpad!

Mrazivý, podněcující k zamyšlení a v závěru gradující... Ani jedno z toho, co bylo součástí vesměs všech předchozích dílů, tady není. Následují spoilery. Naivně naroubovaná zápletka o rádoby děsivém tématu (čtěte si všechny podmínky užívání v plném znění?), která staví na tom, že když něco nevědomky potvrdíte, tak už si s vámi druhá strana může dělat cokoliv. Nakonec nikomu nepřijde divné, jak o vás bez vašeho vědomí vznikne seriál a jediná cesta, jak z toho ven, je prostě přijít do ústředí Netflixu a rozsekat jejich ústřední počítač sekyrou (ten naštěstí svítí uprostřed místnosti). Obsazení je fajn, ale úroveň všeho ostatního je na Black Mirror hodně slabý.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Slabé čtyři nebo silné tři hvězdy. Co mohlo být českým Requiem za sen nebo Trainspottingem, je "jen" působivou výjimkou na poli obvyklé české tvorby, kde jsou Úsměvy smutných mužů jednookým králem mezi slepými. A je škoda, že přes skvělý casting a zvolené téma toho člověku z filmu zase tolik neutkví.

Méďa (2012)

Říkal jsem si, že film o chlápkovi středního věku žijícím s medvídkem, který hulí, chlastá, ojíždí holky a mluví sprostě musí být nehorázná kravina a to i v tom případě, že se s tím počítá dopředu. Pak jsem byl dlouho svědkem všeobecného nadšení a laviny dobrých hodnocení, tak jsem se konečně k Tedovi prokousal s tím, že to až tak o ničem nebude... a ono přece.

Revival (2013)

"Já tomu vůbec nerozumím, je tu vůbec někdo, kdo neumírá?"

Upgrade (2015) (pořad)

Novácký inteligenční downgrade — tak to dopadne, když tvůrčí tým mezi vymýšlením nových podnětů pro Víkend a Ulici zkusí poprvé v historii Novy zaujmout někoho ve věkové kategorii 15-30 let. Zbytečné pokusy, řev, cool hudba, nelogický slang ("Utíkejte prokrastinovat na náš fejsbuk!") a věci, které každý, kdo někdy byl na internetu, dávno ví. Až někdy na párty uvidíte toho divného chlápka, který to za svůj nevelký plat roztáčí na parketu v nové Adidas teplákovce zatímco se na něj zbytek lidí dívá s rozpačitým úsměvem, tak budete vědět, jak zhruba Upgrade v dnešní době vypadá.

Kmeny (2015) (seriál)

Knihu jsem zatím nečetl, ale moc jsem uvítal, když se tvůrci rozhodli převést zajímavé a u nás ještě málo zmapované téma do podoby dokumentu. Celek nemá zatím smysl hodnotit (především kvůli kolísavé kvalitě jednotlivých dílů) Punk: 85% / Hooligans: 10% / Rap: 55% / Cosplay: 90% / Motorkáři: 70% / Rainbow: 85% / Skinheads: 80% / Tattoo: 55% / Tuning: 70% / Meathheads: 50% / Hipsteři: 40% / Goths: xxx / Straight Edge: xxx / Hackeři: xxx / Thrash metal: xxx / Graffiti: xxx /

Chci to vidět (2008)

Chci to vidět v podstatě postrádá dějovou linku, ale stejně jsem z něj nemohl spustit oči.

Šmejdi (2013)

Je dobré, že dokument nějakým způsobem poukazuje na neskutečné svinstvo, které se tady s přimhouřenýma očima zákonodárců děje, což už samotné vystačí na průměrné hodnocení vzhledem k tomu, že jde o dokument. Když ale pominu vystoupení pár známějších osobností (Roman Vaněk a jeho názory na desetitisícové hrnce nebo zbídačující komentář Ondřeje Vetchého) a komentáře psycholožky a právníka, tak dokument k ničemu nespěje, po celých 70 minut vám ukazuje, jak paní Dana zase nevydrží a zaváže se na šmejdské akci k placení dalších 35ti tisícům Kč a sama jakoby v hypnóze nedokáže pochopit, že dát dvacet tisíc za dva totožné čističe je holé šílenství. Zhruba po půl hodině to přestává být koukatelné, přepínám na dalších pár pasáží, pak až na konec a pak vypínám. Jako náhled do nitra ukázkového hyenismu poslouží, napodruhé už bych to ale asi nezvládl. "Takže tato zázračná sada hrnců stojí normálně 110 tisíc, ale vy jste dnes vyhrála a máte poukaz 30 000 na nákup, plus sleva na dnešní akci, takže tyto hrnce stojí POUZE 35 000 kč... přijde vám ta cena dobrá? Ano? Ano? ANO?!!!!! Tak vidíte vy bábo hloupá!"

Lidská stonožka 2 (2011) odpad!

Natočit horor o zvrhlém nápadu? Ok. Celovečerní? Ok. Druhý díl? Ne, prosím. A co takhle trilogii? No to snad k.... ne! Ale zpět k tomuto "filmu": Pokud někoho baví sledovat tunu zbytečných fekálních nápadů nějakého Holanďana, který měl dostatek štěstí a drzosti, že na takovém nápadu něco vydělal a ještě k tomu dal navrch ten nejstupidnější konec, jaký může filmaře napadnout, pak ano, toto je film pro vás.

Světová válka Z (2013)

WWZ MOHL být špička žánru. Má zajímavé zpracování megalomanských scén, charismatického hlavního hrdinu, atmosféru celosvětové katastrofy a navrch i chytlavý název. Pro mě z něj ale bohužel jde hrozně cítit, jak se tu a tam dodatečně ubíralo, přidávalo, přetáčelo, měnilo atd. Vše natočeno tak, aby neurazilo a místo velkého finále... tiché vyšumění. Díkybohu za Brada Pitta, který film celou dobu táhne a i kvůli němu dám World War Z čtyři hvězdy.