Marvinův pokoj (1996)

Rodinný film, který má svůj šarm, vtip i hloubku..vcelku jednoduchá zápletka bez překvapivého konce působí přirozeně a na nic si nehraje..nechce si diváka koupit ani ohromit..hlášky u doktora s pomocníkem Bobem lehce pobaví, hádky mezi sestrami lehce rozhodí..kvalitní obsazení- doktor DeNiro, zlosyn DiCaprio a sestry Streep a Keaton..co žádat víc?

Úplné zatmění (1995)

Atmosféra skvělá, scénář trochu kostrbatý..ve zkratce herecké představení Leonarda za lehké výpomoci David Thewlise..

Rváčův deník (1995)

Drogy jsou sami osobě vážné téma a převedení do filmu není vůbec jednoduchý úkol..pokud se ovšem za předlohu scénáře dá autentický deník, vybere se správná hudba a správný představitel hlavní role, problém je lehce vyřešen..film plynule vypráví život umělce Jim Carrolla, který se dostal na šikmou plochu za pomoci drog..příběh není zdlouhavý a nehraje zbytečně na city, což je v tomhle žánru potřebné..A Leonardo? Nechci být neobjektivní, ale zkrátka dechberoucí, ztrhující, energický, uvěřitelný výkon..scéna u dveří s matkou je nevýslovná..When I was young, about eight or so, I tried making friends with God by inviting Him to my house to watch the World Series. He never showed..

Pláž (2000)

Krásné prostředí, dobře vybraná hudba, ovšem žádná obrovská zápletka se nekoná..Leo se dostal na vytoužený ostrov, získal holku, co chtěl, podvedl ji a ze všeho mu jeblo..ono bláznění v kombinaci s počítačovou hrou, focení oblohy a milování se na pláži při měsíci je to nejlepší, co film nabídne..And if it hurts, you know what? It's probably worth it..

Skrytá identita (2006)

Vykradená Volavka..ale Amerika má něco, co Hong Kong ne..Martina Scorseseho, Jacka Nicholsona a taky Leonarda..pro akci, krimi a drama se Scorsese narodil a tady vše beze zbytku prodal..dobře vybrané písničky ( I'm Shipping Up To Boston ) a o skvělý score se postaral Howard Shore..Matt naprosto v pořádku..Mark a Alec Baldwin=Go fuck yourself. - I'm tired from fucking your wife. - How is your mother? - Good, she's tired from fucking my father..šéfa mafie nemohl hrát nikdo jiný ( když už nežije Marlon ) než Jack..Leonardo a jeho Billy Costigan je ozdobou filmu..psychické pochody a přitom klidná ruka..zkrátka herecké mistrovství..You accuse me once, I put up with it. You accuse me twice... I quit. You pressure me to fear for my life and I will put a fucking bullet in your head as if you were anybody else. Okay?

Krvavý diamant (2006)

Film plný akce, který by možná potřeboval trochu prosříhat..zbytečně dlouhou stopáž ovšem vrací na plné hodnocení hudba a herecký výkon Leonarda..prvních a posledních 10 minut bez něj vypadají jako jiný film..jeho vložení do role ( jak dokazuje i bonusový materiál na DVD ) mě fascinuje..v akčních scénách, v dialogu i při zranění z něj stoupá charizma a elegance..cynik, který nakonec podlehne dobru, se už ve spoustě filmech objevil, ale pokud má takového představitele, nemám s tím nejmenší problém..o krok zpátky se drží Djimon Hounsou, který by místo tolika řevu měl přidat více citu..Connelly tam působila tak trochu navíc..Sometimes I wonder... will God ever forgive us for what we've done to each other? Then I look around and I realize... God left this place a long time ago.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Russell Crowe podává svůj nejlepší herecký i pěvecký výkon..

Válka Roseových (1989)

Legendární domácí hádky..Michael Douglas je velmi charizmatický herec a Danny DeVito je velmi talentovaný filmař..

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Jedinečný seriál o lidech středního věku..dominantní Lynette, chladná Bree, trhlá Susan, materiální Gabi..doufám, že odhadnou včasný konec, aby to nevyšumělo..

Sedm statečných (1960)

Western s vypůjčeným příběhem z Shichinin nio samura má rozhodně svoje kouzlo i atmosféru..ale podobnost některých scén mi přijde až urážlivá..remake je hold remake..samozřejmě postavy jsou díky McQueenovi, Brosonovi, Vaughnovi, Wallachovi a především Coburnovi skvěle zahrané a konec je zajímavě vyřešen..klasika westernu beze sporu..