• Thriller

Jako v bavlnce (2020)

Keby tento film neskončil tak, ako skončil, veľmi by ma to sklamalo a naštvalo, no našťastie tomu nie je tak... Karma je sviňa, dobehne každého. Páčia sa mi filmy, ktoré trvajú dve hodiny a sú natoľko napínavé, dynamické a zaujímavé, až prestávam vnímať čas. Toto je jeden z nich.

Gaia (2021)

Tomuto niet čo vytknúť - neskutočne originálne, metaforické, miestami nervy drásajúce, nádherné. Krásna metafora na túto zvrátenú dobu. Príroda dáva a príroda berie. Hubovité monštrá sú tu len pomyselnou čerešničkou na torte. Niekedy si dám túto jazdu zas.

Cenzorka (2021)

Censor ma očaril už svojím trailerom. A nakoniec som vôbec neostala sklamaná. Jedná sa o originálnu old school lahôdku, ktorej cieľom nie je prvoplánovo vydesiť a šokovať hektolitrami preliatej krvi, ale jej jedinečnosť sa skrýva v traume a hrôzach, ktoré si každý jedinec nesie v tajných zákutiach duše, resp. v jej prehnitých častiach, ktoré si ani sám pred sebou nechce priznať a ktoré by najradšej premenil na rozprávkový koniec.

Asi to ukončím (2020)

Kniha od Iana Reida je skvost existenciálneho hororu a psychologickej drámy v jednom. Tento rovnomenný snímok sa len spolovice snažil zachytiť životnú mizériu hlavného hrdinu... a tým pateticky spracovaným "ukončením" celý skvost zmietol do pomyselného bahna. Myslím si, že bez prečítania knihy je nemožné pochopiť, o čo tu vlastne ide. Pri tomto filmovom spracovaní sa ani nedá uvažovať o horore - najviac ma bavili dialógy z auta, z ktorých sálala úzkosť a celá podivnosť farmy, ale keď je niečo divné, nemusí to byť zároveň hororové...

Armáda mrtvých (2021)

Po dlhej dobe úžasný filmový zážitok vyše dvojhodinovej zombie blaženosti. Zdemolované Las Vegas, zombie tiger, zombie kráľovná a množstvo skvelých gore scén robia z tohto počinu dokonalú chuťovku nielen pre fanúšikov nemŕtvych.

Pod vodou (2020)

Nedokázala som sa na toto naladiť. Práca s kamerou tomu tiež nedopomohla. Jediné, čo za niečo stálo boli... príšerky a ukázali ich, ako inak, minimálne. Škoda a strata času.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 3 (2019) (série)

Zatiaľ za mňa najlepšia séria zo všetkých. Akcia, napätie, niekoľko nových postáv a fenomenálna Tokio... v tejto sérii niet hluchého miesta. A to sa mi veľmi páči. Konečne niekto umelo nenaťahuje dej a vždy má niečo nové povedať. Inteligencia je, darmo, sexy.

Jakob's Wife (2021)

Anne... Your master is calling. Po dlhom čase celkom originálne a zábavne spracovaná téma upirčekov. Toľko humorných situácií a rôznych absurdít robia z tohto kúsku vskutku zaujímavý a nezabudnuteľný počin (a taká vtipná úcta k Draculovi na záver).

Prázdnota (2020)

Pochmúrna, temná záležitosť s perfektne vybudovanou atmosférou. Na počudovanie som sa vôbec nenudila a úzkostné pocity sa u mňa stupňovali pomaly už od samého začiatku. Ako tak nad tým premýšľam, tak skvelo vystavaný dej v rámci hororu som už dlho nevidela. A ten záver... niečo dokonalé hodné Lovecraftovho majstrovstva.

Servant - Season 2 (2021) (série)

Táto séria sa doslova nikam neposúva! Celé zle. Žiadna alegória, symboly, metafory... nič. Nechápem, načo niečo takéto vyjde po tak úžasne našliapnutej prvej sérii. Nuda a ešte raz nuda.