• Thriller

Halloween zabíjí (2021)

Uvrešťané, patetické, uťahané, trápne melodramatické. Scény s Myersom by mali byť hlavným ťahúňom filmu, ale tu nestačia na pokrytie celého jeho potenciálu. Zas a znovu nuda. Toto sú zrejme verzie pre iný typ divákov. Radšej by mohol vyjsť ďalší zo série Zombieho Halloweenu.

Chapelwaite (2021) (seriál)

Tento seriál... to je láska na prvý pohľad. Dokonalosť. Inšpirované majstrom Stephenom Kingom, pričom sa týmto počinom posúva jeho novela do širšieho spektra; mysteriózna dobová atmosféra; talent Adriena Brodyho... Tu niet čo vytknúť. A krajšiu úvodnú znelku som už dlho nevidela.

TY - Série 3 (2021) (série) odpad!

Už začiatok tejto série bol ako veľmi, ale že veeeľmi zlý sen hraničiaci s tou najdesivejšou nočnou morou... a úderom tretej časti sa to už celé úplne zaklincovalo. Pchať očkovaciu kampaň do takéhoto seriálu - kam tento svet speje? Nehovoriac o tom, že sa tu z Joea stal priteplený snob, ktorý sa snaží zapadnúť niekde a žiť istým štýlom, ktorým opovrhoval. Hnus.

Bloodthirsty (2020)

Moc sa toho v Bloodthirsty neudeje, divák toho ani moc neuvidí... a keď už má v názve explicitný výraz  "blood", tak trochu očakáva, že uvidí minimálne hektolitre preliatej krvi. Kde nič, tu nič, aspoň sa ukáže monštrum na pozadí, ale človek z neho neodpadne. Lesby opäť nesmú chýbať. Slabota.

Zhoubné zlo (2021)

Za mňa hororček tohto roka! Where is my mind? Malignant sa rozbieha ako mysteriózny krimi príbeh s tajuplnou atmosférou, ktorý napokon vyústi do krvavej gore šialenosti. A tých posledných 30 minút ma doslova prikovalo na stoličku. Brilantné.

Pig (2021)

Čo si o tomto myslieť? Absolútne nič. Páčilo sa mi niekoľko hlbokých myšlienok, ktoré Nicolas Cage vyslovil, a to je asi tak všetko. Na čo som sa to práve dívala, netuším... Vláčne, ponuré, depresívne, pomalé a absurdné.

Sator (2019)

Spočiatku atmosférická horor šmakocina, z ktorej sa s pribúdajúcimi minútami stala nudná a bizarná záležitosť. Les je prekrásny a mnohé zábery sú viac než úchvatné. Rozprávanie o bájnom Satorovi dokáže zaujať a chvíľu človeka aj držať v napätí... a tu to aj celé končí.

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

Celá séria Fear (Fier) Street je podľa mňa určená pre vanilkových fanúšikov novodobých pseudo hororov. Táto skupina divákov si príde na svoje a bude chrochtať blahom. Keď už som sa do toho pustila, mala som veľmi veľké očakávania práve od tejto časti - pretože čarodejnice, satanko, mučenie, tupé ovce a les. Napokon som sa tohto všetkého a ešte niečoho navyše dočkala len v prvej polovici (krvavá pasáž z kostola bola azda najlepšia) a, ako inak, všetka horko-ťažko nadobudnutá atmosféra sa opäť musela domrviť návratom do prítomnosti, ktorá sa za mňa nedá dopozerať.

Meandr (2020)

Celá táto planéta a život samotný zúžené do prostredia tunelu.. nebo je len snovým prianím a ilúziou, čas akýmsi strážcom otrokárov a poddaných. Raj sa proste nachádza v každého mysli, je iba dôležité nájsť správny kód. Neskutočne napínavé, kreatívne, perfektné. Je tu veľmi veľa doslova nepríjemných momentov, z ktorých mi bolo bytostne úzkostlivo. Patrilo by sa natáčať viac takýchto podmanivých a nápaditých snímkov.

The Toll (2020)

„There is no God... only the Toll man."  Opäť raz temný čierny les, psychoš a šialená ženská - dokonalá trojka na dlhé letné večery. Od začiatku som mala zvláštny pocit déja vu a stále mi behal hlavou fenomenálny film Smrť prichádza v bielom. Nuž, aj v tomto lesíku sa udejú mindfuck situácie a ešte aj brainwashing. Škoda však, že sa Toll man neukázal častejšie.