• Thriller

Gia (1998) (TV film)

Díky Angelině je na co se koukat, jinak pro mě slabší průměr ... možná kvůli českému dabingu, možná proto, že Warholka bylo podobné téma a líbila se mi víc.

Zajíček bez oušek (2007)

Nic extra duchaplného, ale docela dobře se na to kouká. Má to rychlý spád, občas trochu moc recese či křečovité nadsázky, německý (ne)humor, přesto příjemné pokoukání. To samé se o 2. díle rozhodně říci nedá.

Hanami - čas kvetoucích třešní (2008)

Hodně citlivý příběh o tom, jak se lidi ve vlastní rodině vlastně navzájem vůbec neznají nebo jenom povrchně. Je o stáří, nezájmu, lásce, bolesti, nenaplněných snech, Japonsku a v neposlední řadě o japonském tanci butoh.

Kuře s ušima (2009)

Slibný začátek, pak už pořád hodně přitažené za vlasy. Scéna s nefungujícím záchodem šla dávno před natočením filmu po internetu, a to ve spontánnější a vtipnější podobě. K obsahu výše, vztah jim moc nefungoval ani do příchodu Ralfa a Marie. S uštěkanou Annou nešlo málem vydržet ani u obrazovky. Vzhledem k tomu, že film slavil takový úspěch, muselo mi něco uniknout... Po shlédnutí 1. dílu dodávám, že ten byl podařenější a dvojka se díky němu dá snad lépe přijmout a chápat. P.S: Dobrá hudba.

Der Fischer und seine Frau (2005)

Na film celkově i představitele se příjemně kouká a tím pádem se snadno nad slabší dějovou linií přihmouří oko. Kombinace japonského prostředí a "okrasných" ryb dává všednímu příběhu o vztazích neotřelý charakter. Pokud někdo očekává komedii, bude rozhodně zklamán. Žánrově je snad i blíž drama? Těžko klasifikovat, do smíchu mi ale moc nebylo. Něco jako filmy s P.Liškou, hlavní hrdina mi ho i trochu připomínal. Zkrátka: příjemný film o vztahu dnešní doby, který postupně prochází krizemi a o možnostech, jak se z nich dostat.

Vlkodlak (2010)

Dobrý příběh, ale co ten medvěd, jelen, vlkodlak ... ta směšná umělost... dnes už to snad jde líp... Dát tomu realističtější nádech, bylo by hodnocení určitě vyšší, alespoň to moje.

Solomon Kane (2009)

Taková pěkná pohádka. Začátek je hodně slibný, od půlky tomu začíná něco trochu chybět a je to docela škoda.

Kámoš (2006)

"Odvážné jízdy spícím Düsseldorfem", ne Berlínem, jak je nesprávně uvedeno v obsahu. Vzhledem k tomu, že jsem film musela shlédnout během hodiny němčiny, tak si neodnáším skvělý dojem jako většina. Musím říct, že nudně působil i na ostatní spoludiváky... 3 postavy, garáže a hloubka? Zřejmě nebyla příležitost se správně "ponořit" a ani potřeba se s některou postavou ztotožnit. U hodnocení jsem tedy značně rozpačitá... budu mezi odpadlíky, ale byl to pro mě zážitek tak za 2 hvězdy. :-( Zkusím ho možná ještě jednou v jiném rozpoložení, 80% mě opravdu překvapilo.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Jako dokument plánového koncertu dobrý. Dokonce si tu snad i Michael zlepšil své renomé, které poslední roky dostalo na frak. Nicméně jít na to do kina, byla bych zklamaná. Očekávala jsem asi něco trochu i z jeho života, nějaky sestřih, přestože chápu, že po tak nákladné přípravě neuskutečněného koncertu bylo třeba aspoň trochu vrátit investici vydáním tohoto záznamu.

Život podle Dana (2007)

Konečně žádné přehrávání, žádný umělý smích, žádné křečovité scény, ale romantická sranda s naprosto přirozenou Juliette Binoche.