• Thriller

Oui, šéfe! (2012)

Gurmety tahle francouzská komedie určitě nezklame. Nečekala jsem obrovské pobavení, ale užívala jsem si francouzskou kuchyni očima, stejně tak jako Jeana Reno a bylo mi fajn. Navíc molekulární gastronomie je pro mě nový pojem, s kterým se určitě pokusím seznámit na "vlastní chut".

Šachová královna (2009)

Jednoduché, pomalé, všední, ale příjemné. Hlavně ale o snech, i těch zdánlivě bezvýznamných. "Riskovat znamená možná vyhrát. Neriskovat znamená vždycky prohrát."

Mimina (2010)

Skvělý nápad, ale 79 minut, to je úmor. Já to musela rozkouskovat a ještě u toho něco dělat.

Nezničitelná láska (2004) odpad!

Vyčlením se z řady, ale pro mě to byla neuvěřitelná blbost, které český dabing ještě přihoršil. Zajímavé první minuty záhy pokazilo nerealné chování obou mužských hrdinů, když našli oběť nehody. Dále mi chybělo uzavření, co se stalo s chlapcem. Napínavý námět jakoby uletěl s ním. Místo toho se nesmyslně řeší před kým se pán na laně předváděl a ujeté zajiskření lásky, o kterém vlastně film je. Posledních pět minut se změní najednou v thriller, opět vyloženě křečovitě přitažený za vlasy (ostatně jako název filmu), a závěrečná tečka: romantické rozuzlení na louce. Tentokrát se nenechám ovlivnit a hvězdičky nechám na nočním nebi.

Stoker (2013)

Preciznost díla nepopírám, ani neotřelé nápady/záběry a kvalitni výběr herců, ale nevyvolalo to ve mě žádné emoce, napětí nebo strach. Dobrá podívaná bez toho "vyvrcholení", které je tu níže zmíněno.

Vražda za vraždu (2013)

Psychicky labilní slečna, která se mstí za domácí násilí a dokáže pěkně zamotat život i své spolubydlící. Trochu překombinované, trochu psycho, trochu napětí, žádná hloubka... podtrženo sečteno: vcelku dobrá podívaná pro milovníky thrillerů. Nic moc nečekejte a bude se vám to líbit.

Bůh masakru (2011)

Čtyři dospělí lidé chtějí vyřešit nehorázný incident svých dětí a přitom se paradoxně chovají hůř než ti dva jednáctiletí kluci, kteří svůj spor zkrátka vyřešili tak, že si jednu vrazili a kamarádí spolu dál. Zábavná, ale nijak extra významná konverzčka s hvězdným obsazením.

Nařčení (2012)

Rozčilovala jsem se, štvala mě lidská naivita a hloupost, kroutila jsem hlavou, nechápala, zkrátka tenhle levný film ve mně vyvolal emoce a udržel mou pozornost, což např. nablískaný Sherlock Holmes nedokázal. Samozřejmě fakt, že jde o nějakých 70 skutečných případů v US je hlavním pilířem celého filmu, jinak by nejenže nešlo ničemu z toho uvěřit, ale ani se na to dívat. A jak je již uvedeno níže...fakta v AJ: http://en.wikipedia.org/wiki/Strip_search_prank_call_scam

Dovolená po francouzsku (1978)

Příjemná francouzská komedie z 80. let, plná slunce a známých herců v rozkvětu mládí. Jak již bylo zmíněno, pro Francouze je t klasika. Určitě zkusím i další díl.

Arrow (2012) (seriál)

Zkřížený Robin Hood s Batmanem a Dexterovou ideologií, který si vybral dokonalý převlek (zeleně si namaluje masku kolem očí a přehodí si kapucu), že ho ani ex-přítelkyně nepozná ze vzdálenosti 20cm (ani podle hlasu). No nevím... do zmíněných hrdinů má dosti daleko. Až mi bude zase dvanáct, bude se mi to líbit víc. Ale pěkně se na něho kouká, když posiluje a cvičí, to jo. :-)