Pravdivé lži (1994)

Takovýto film je prostě nádhera. Čistý, akční, zábavný film se skutečnými akčními scénami bez počítačových efektů, které v době vzniku filmu, ještě, díky bohu, neexistovaly. Ovšem o největší překvapivý zážitek z filmu se postarala Jamie Lee Curtis, která svým tanečkem u postele mi dokázala vystřelit oční bulvy až na měsíc.

Severozápad (2013)

Tenhle typ realistických filmů můžu čím dál víc!

Baby Máma (2008)

Filmům s podobnou tématikou se po pár velmi tristních zkušenostech, které byly na hranici odpadu, vyhýbám. Omlouval jsem je tím, že jsou primárně určeny pro ženy a já jako chlap jim prostě nerozumím. A hele, ono to jde. U tohoto filmu jsem se překvapivě docela dobře bavil, hlavní představitelky byly sympatické a vtipné. Oceňuji silnými třemi hvězdami.

Noc v New Yorku (2014)

Neskutečná konverzační nuda s jedním životním moudrem.

Harrisonovy květy (2000)

Film mate svým začátkem, kdy očekáváte romantické drama, jakých bylo natočeno spousty. Jenže jakmile se film posune do válkou zmítané Jugoslávie, dostane se vám hrůzostrašný obraz děsivého válečného konfliktu, který těžko rozdýcháváte. Vím, že na toto téma jsou Válečníci TOP, ale zde je zobrazeno daleko více autentických válečných bojů, které vám dokreslují, jaké peklo to muselo být. Hrůza. Proto musím také napálit plný počet hvězd.

Lola běží o život (1998)

V devadesátých letech běžela Lola o život a pro mne je tento film výrazným symbolem té doby stejně jako třeba Trainspotting. I když jsem si film připomenul po 20letech, tak je to stále dobrý. Jó devadesátý léta, ty byly super!

Křídla Vánoc (2013)

Docela zajímavý námět. Ale jeho zpracování a obsazení ho sráží do těžkého průměru, ke kterému se po jeho prvním shlédnutí není důvod vracet.

Matky na tahu (2016)

Otevřel jsem Pandořinu skříňku a pohlédl do ženského světa ztvárněný filmem Matky na tahu. No, potěš koště. Nevstoupím dvakrát do stejné řeky, a proto budiž mi další pokračování filmu navěky zapovězeno.

Všechno nebo nic (2017)

Zjišťuji, že obsazením některých "herců", lze již dopředu indikovat úroveň filmu.