Válečníci (1999) (TV film)

Válka je vždy to nejhorší k čemu může dojít. Je zničující naprosto pro všechny účastníky. A tenhle televizní film vám to dokonale ukáže.

Řachanda (2016) odpad!

Je potřeba rychle vydělat nějaký prachy. Takže zadání zní: Natočme nějakou hezkou českou pohádku. Sice dneska frčí jen fantasy a spiderman, ale to přece nemůže být problém. Nějak to tam nacpeme. Scénář neřešme, vždyť je to pro děti a těm tohle stačí. Pro jistotu to podpořme nějakým famózním názvem a bude to trhák! Úplně to vidím. Hlavní zpráva nejmenovaného zpravodajství: Dlouho očekávaná premiéra je tu! Ach jo. Oceňuji jediné, odvahu tvůrců se pod toto veledílo podepsat.

Leviatan (2014)

Při prvních minutách filmu, si říkám, to bude paráda. Skvělá hudba, kamera, skoro obrazový epos. Ale s ubíhajícím časem mne film začínal ubíjet. Tak dlouhé, hloubavé, vodkou prolité..., nudné..., uspávající...

Dva nosáči tankují super (1984)

Nemůžu si pomoct, ale na tenhle film se vždycky rád podívám. Je v tom stoprocentní dávka nostalgie doby, kdy jsme se mnozí z nás, alespoň virtuálně, mohli podívat velmi zábavnou formou na dvojici super chlapíků, se super motorkami a super nosy, za hranice západního Německa. Pro následující generace však tento film již takto fungovat nemůže a proto pravděpodobně skončí v propadlišti dějin:)

Život Adèle (2013)

Zajímavý film, který je hlavně o pocitech hlavní hrdinky při prožívání jejího nejzásadnějšího životního vztahu. To hlavní představitelka zahrála naprosto skvěle. Avšak úspěch tohoto filmu je úzce spojen s divákem, do jaké míry je schopen sdílet stejné či obdobné pocity, či v jakém se zrovna nachází rozpoložení. Někoho to silně zasáhne a někdo bude hledat důvod jestli se na to podívá znovu. Celospolečenské téma genderových menšin se v tomto filmu výrazněji neřeší, a není důvod aby nějak extrémně vygradovalo a dalo mu punc větší unikátnosti.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Proboha, co to bylo? Již v úvodu jsem silně znejistěl. Vykřičený dům Moulin Rouge s dvanácti společnicemi s bordelmamá pod vládou obchodníka s bílým masem, který prodává jeden ze svých kousků. Zřejmě dobrý byznys. O této zprávě se dozvídá jakýsi jura vydávající se s cestovní kanceláří ČT na Makarskou riviéru na pomoc. Přijíždí již do probíhající bitvy, kdy poslední zbytky regimentu od Verdunu dobývají pravděpodobně pláž Omaha. Vítězství je náležitě oslaveno kabaretním vystoupením, které se zvrhává ve velkou párty, kdy podvazky praskají a chlast teče proudem. V té chvíli již křečovitě svírám dálkový ovladač a pohledem do kalendáře ověřuji, zda je den sváteční a sleduji proklamovanou tradiční českou pohádku pro děti. Přepínám. Po půl hodině mi to přeci jen nedá a zjišťují vývoj situace. Texaský mačetový masakr probíhající v kočáře, kde vyšinutá děva se snaží získat půlku svého ženicha mne nutí přepnout natrvalo!

Profesionálové (1966)

Kvalitní western, který mě v jednom momentu i náramně pobavil, a to honička s důlními vozíky. Myslel jsem, že to napadlo pouze Indiana Jonese, při jeho útěku z chrámu zkázy:)

Azur a Asmar (2006) odpad!

Propagandistický film nejhrubšího zrna jehož hlavním úkolem je z našich dětí vychovat proarabské multikulturní šílence.

DARYL (1985)

Tento film je dnes na lepší tři hvězdy. Ale! Já tento film musím hodnotit v kontextu doby a z pohledu toho, komu je film určen, tedy kluka ještě školou povinného, který sedí v roce 87 v kině, hltající příběh, který mu je předkládán. Jééé, takového kamaráda bych chtěl mít! A taky řídit tryskáč a zažít honičky s policajty, při kterých auta létají vzduchem... No, zkrátka, šel jsem na to ještě 2x:) Vlastně můj první film, který na mne takto extrémně zapůsobil. Proto nemůžu jinak, než dát plný počet bodů. Dnes jeho vyšší kvalitu drží určitě mimo jiné i původní, velmi dobrý, dabing.