Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

ak by som bol ženská, tak jednoznačne dám tomuto filmu 5*, no našťastie som chlap a spisovateľke môžem len poďakovať, za to že moja manželka počas čítania knihy zvýšila svoju sexuálnu aktivitu. Ale vrátim sa k filmu. dávam mu jeden veľký Odpad! Jediná vec čo ma tam pobavila bolo "Playroom with something like X-Box"? Inak som musel pretrpieť celý film. A klincom bolo, keď nejaká ženská po vychádzaní z kina zahlásila svojmu milému "Bolí ma hlava"... v tej chvíli to bolo jasné, u mňa to dopadlo omnoho príjemnejšie :D

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Zo začiatku ma tento film veľmi nebavil a musím úprimne povedať, že ma tento pocit držal počas celého filmu. Vina mám veľmi rád a som totálny fanúšik FF, no toto bol jeden veľký chaos, kde sa striedali len prezentácie outfitov a skvelých áut s chabým dejom a príbehom. Za mňa dávam 2* a to len preto, že tam hrá Vin.

Gangster Ka (2015)

Mám veľmi rád mafiánske resp. kriminálne príbehy hlavne ak sa zakladajú na pravde. Hynek sa svojej role chopil na 100%. Za mňa jeden z najlepších filmov z ČR tvorby za poslenú dekádu. Ide ruka v ruke spolu s Příbeh Kmotra. Detailne zobrazená realita českej politickej špiny (slovenská je podľa mňa podobná). za mňa opäť 5* nemám tomuto filmu čo vytknúť.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ak mám byť úprimný tak dlho som rozmýšľal prečo tento film vznikol. Iný ako ekonomický záujem v tom nevidím (a ani ten údajne nie je podľa predstáv). Po efektnej stránke je spracovaný veľmi dobre, herecký výkon Ben Afflecka je skvelý, no je to veľmi málo na to, aby bol v mojich očiach tento film hodnotený na viac ako 2*. Počas celého filmu som balancoval nad myšlienkou dvihnúť riť zo sedadla a odísť z kina, čo by sa mi stalo asi prvýkrát v živote. Záver s búchajúcim srdcom len zaklincoval patetickosť celého filmu. Mám vo zvyku čakať až do záveru tituliek, čakal som nejaký dodatok ale ten neprichádzal. Pre mňa jasný signál, že toto bol posledný batman a posledný superman, ktorého som videl.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

The Rock začína celkom hazardovať so svojou kariérou. Chcel som dať tri hviezdičky, ale za ten dementný záver v titulkoch jednu odoberám. Sem tam som sa zasmial, ale v podstate to je trápnosť prepletená nezymselnými akčnými scénami. Ani tá kamera nefunguje. Tento film si nezaslúži mať v názve "Fast and Furious"... a tie narážky na rodinu na začiatku a tiež na konci filmu ako ospravedlnenie roztrhania Fast and Furious rodiny... nie nie a ešte raz nie... dúfam, že to nebude mať pokračovanie. A úplne to zabilo zaradenie Kevina Harta.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Som Marvel fanda a Spidermanove komiksy som zbieral od roku 1994 a je to prvý superhdina na ktorého som narazil, no tento film si viac ako 3 hviezdy nezaslúži. áno sem tam humor, mierne osvieženie výletom po európe a prahe. potešilo ma že som v komparze zhliadol svoju kolegyňu, ale celý príbeh sa mi zdá byť totálne nezáživný ba priam stupídny. Snaha tam bola, ale ostalo to také polovičaté. potitulkové scény klasika paráda, a myslím že nám ukázali kam bude smerovať nielen Spiderman, ale aj MCU.

Avengers: Endgame (2019)

Jednoducho MASAKER. Som veľmi milo prekvapený, čo dokázali tvorcovia vymyslieť, napísať a natočiť. Nie len bohapustý akčný biják, ale skutočný film plný príbehov, zvratov, prekvapení a neviem čoho ešte iného. To čo nám bolo prezentované ako hlavný prvok, vo filme až taký hlavný prvok nie je a vlastne každý zo superhrdinov dostal v Endgame svoju dávku času, aby sa dôstojne posunul ďalej, alebo rozlúčil. Priznám sa, že po hodine a pol som sa trošku mrvil, ale to bolo tým zvykom u Avengers a Marvel všeobecne, kde akčnosť je vždy na prvom mieste. Tu to tak nie je, čo je veľmi dobre. Každému odporúčam pozrieť si predchádzajúce filmy, pretože bez nich to nebude dávať zmysel. Za mňa top hlášky filmu: Thor - "Ja som to vedel!!!" a Tony - "Ja som Iron Man!!!" Jednoznačne 10/10. Ďakujem za tento úžasný film.

Captain Marvel (2019)

Ja som veľmi veľmi rád za tento film. Captain Marvel zaradím ako taký mix medzi Captain America a Strážcovia Galaxie. Humor, síce napätia chýba, zvraty tam sú, akcia tiež, napojenie na MCU úplne, takže za mňa plná paľba hviezd.

Důvěrný nepřítel (2018) odpad!

vydržal som až do konca, ale proste na toto sa fakt nedalo pozerať inak ako na utrpenie a čakanie konca. Lynchova manželka fajn, ale zvyšok... celá funkcia inteligentného domu bola nelogická, začalo to už len pripraveným croissantom k raňajkám - kde sa tam len objavil. Proste nie. Viem si fim predstaviť v americkej produkcii, určite by z toho bol trhák, ale na to ešte slovensko českí producenti, scénaristi a neviem kto ešte, nedozreli.

Zrodila se hvězda (2018)

Popravde si myslím, že tento svet by sa zaobišiel bez filmu ako je tento. Dávam tri hviezdy za herecký výkon Bradleyho, ale osobne si myslím, že by mal viac stáť pred kamerou ako za. Ak chceli priestor na spievanie piesní, nech si organizujú koncerty, ale nie zbytočne točiť film.