• Mysteriózní

Ranař (2011)

Ta hlavní figura je tak strašně kouzelná!! A Sean Scott podává nejlepší výkon své bohaté kariéry!! Jinak průměr.

Hon na lišku (2014)

Tahleta psychostudie, většinou zde hodnotících mylně považovaná za sportovní film, je naprosto přesná, neúprosná, trýznivá a fujtajksl. Bennett Miller zatím neudělal blbý film a řekl bych, že si tříbí naprasto unikátní styl, který klame tělem, jak jen to jde. Doufám, že bude točit dál.

Liberace! (2013) (TV film)

Damon+Douglas+Soderbergh

Co jsme komu udělali? (2014)

Můj oblíbený Christian Clavier! U filmu Návštěvníci se řežu stále dokola a i touhle show mi udělal radost. Ožehavé multikulti téma je řešeno pohádkově, romanticky, a sympaticky vyváženě, tak že všichni jsou kokoti. Že se nejde do hloubky je u komedie nenapadnutelné. Komedie má primárně pobavit. Občas bych uvítal trochu vkusnější formu, ale když je v tom Clavier dají se přežít i horší kousky.

Wimbledon (2004)

Tenis, Brighton, Kirsten Dunst, trylkující anglická konverzace, kýč na entou, který mám rád.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Komentář ke kompletnímu Potterovi: ....Líbí se mi, že postavy stárnou, vyvíjejí se a s nimi jsou i jednotlivé filmy dospělejší. Oproti knižním předlohám tu chybí ten oduševnělý suchý humor, který zvládl pouze Cuarón v Azkabanu (první dvě epizody Chrise Columbuse považuji v tomto směru skoro napřesdržku). .....Harry Potter je svět, který si zaslouží označení kult. Celá ságu nese motiv ne nepodobný Vaderovským temným sílám, kdy dospívající Harry je mnohem snesitelnější a plnokrevnější Luke Skywalker, zatímco Anakinem je profesor Snape. A tady vidím jednu zásadní chybu celé filmové série! A tou jest, že Snape v naprosto odzbrojujícím podání páně Rickmana, má v těch patnácti hodinách tak málo prostoru. ......Svět, postavy, forma dobra a zla funguje, avšak některé samotné situace již méně. V celé sérii se objevuje řada hluchých, nevytěžených a vyloženě nablblých motivů, které tuhle epiku retardují až běda. Častokrát jde o neobratnou práci s předlohou, ale většinou tyto hlouposti napsal již sama Rowlingová. Její grafomanství házelo samotnému Potterovi v některých momentech pod nohy obrozvské špalky, se kterým si pak většinou průměrní scenáristé a režiséři (s výjimkou Cuaróna) nedokázali poradit. I přesto je Potter živý a inspirativní svět, na který se nedá zapomenout. ....Škoda, že mi v době série nebylo třeba dvanáct let. Na čelo bych si asi vyřízl blesk a učil se lítat na koštěti.

Interstellar (2014)

Hned si jdu pustit "Zítra vstanu a opařím se čajem", abych v sobě srovnal ph..