Avatar: The Way of Water (2022)

Tie tri hodiny ubehli ako voda. Doslova. Čo viac si priať od vytúženého pokračovania než tento fascinujúci veľkofilm plný akcie a emócii ktorý dovolím si tvrdiť mcu ponúknuť nedokáže. Prekonal však the way of water jednotku ? Aj áno aj nie. Ak sa budú niesť dalšie časti v minimálne podobnom ak nie vyššom trende už teraz sa neviem dočkať. Cameron skrátka tie pokračovania vie v tom je naozaj geniálny. Áno, dvojka je v mnohých ohľadoch podobná jednotke , je vidieť že sa držal overených šablón a prečo by aj nie keď tak dobre fungujú. Dej začína zľahka , zoznamovanie sa s novými postavami a prostrediami funguje výborne , skutočne avatar ako jednotka tak aj dvojka je jeden z mála filmov ktorý má naozaj minimum hluchých miest a scéna za scénou posúva príbeh ku predu tým správnym smerom až k samotnému epickému finále z ktorého sa mi neraz zaslzili oči. Posledná velkolepá bitka je z toho najlepšieho čo cameron kedy natočil a dúfam že v ďalších častiach posunie laťku ešte vyššie. No a teraz aj trošku z tej druhej strany mince. Mierne ma sklamala pomerne nevýrazná hudba kedže z trailerov to vyzeralo naozaj slubne ale budem dúfať že v dalších častiach to bude lepšie , po technickej stránke naozaj geniálne aj keď niektoré scény možno pôsobili miestami prirýchlo vďaka tomu vyššiemu snímkovaniu . The way of water bol zrodený pre 3D imax ... film ktorý v ňom pôsobý lepšie a prirodzenejšie jednoducho nenájdete. Musím sa priznať že z prvého premietania som bol trošku v rozpakoch predsa len očakávania boli obrovské po 13stich rokoch ale z druhého videnia som naplno ocenil Cameronovu genialitu a hlavne je to len predprípava pre dalšie časti. Myslím že vo way of water si splnil taký svoj sen a dal tam kúsok niečoho zo svojich najväčších hitov a funguje to naozaj perfektne. Ak ste fanúšikom prvého dielu som si istý že budete nadšený. Haters dajú samozrejme už iba z princípu odpad , predsa len nie každého musia baviť modré opice s postavami supermodeliek. Žiarlivosť je naozaj škaredá vlastnosť . Nutnosť vidieť v najvyššej možnej kvalite teda v IMAXE , inak neuvidíte to čo Cameron chcel aby ste videli a počuli. Zatiaľ videl 2 krát 95%

Rozpolcený (2016)

Tak to je bomba, po prvom pozretí som mal kvôli koncu z filmu zmiešané pocity a rozhodoval som sa medzi 4 až 5 hviezdami, ale druhá projekcia ma v preplnenej kinosále dostala omnoho viac, napätie v prvých a posledných 20 minútach (viac menej v celom filme) je úplne zdrvujúce,nepríjemná hudba atmosféru dokonale umocňuje čo zážitok prehlbuje, McAvoy si ma získal už vo wanted , ale tu to povýšil na neskutočnú hereckú úroveň za čo ho obdivujem (a to nie len kvôli tomu že hral viacero osobností), nemyslím si že na svete je niekto ,kto by to dokázal zahrať lepšie,osobne sa my asi najviac páčili prechody z jednej osobnosti do druhej ,mimika tváre,chôdza ,prízvuk, spôsob rozprávania,držanie tela atď každej identity je úplne odlišné,to sa Jamesovi naozaj neskutočne podarilo ,už dlhšie som čakal na film s podobným námetom (opravte ma ak niečo podobné existuje) a konečne som sa dočkal, celkovo psychická porucha osobnosti a s tým spojené veci ma fascinujú odjakživa, snáď len škoda je nám film neponúkne viac Kevinových ,,alters" ale to filmu uberá len minimálne, no a Hedwigov breakdance ... nemám čo dodať :D ,reálne pouvažujem nad treťou projekciou.

Černobylské deníky (2012)

černobyľ je atmosfericky dokonalé hororové prostredie ,dalo sa to vyšperkovať lepšie ale nemožem dať menej ako *****

Nezastavitelný (2010)

Na konci som čakal nejakú epickú explóziu, škoda inak by som dal ****

Inferno (2016)

Tak na anjelov sa to nechytá ani spolovice, hádanky nefungujú ,je to tak zamotané že sa v tom podľa mňa stratili aj samotný autori, hudba nevýrazná , celé zle .

Já, legenda (2007)

Veď v tom filme sa dokopy nič nedeje, za pol filmu sme počuli 3 vety :D,otrasné monštrá , vyľudnený New York nestačí, Robert neurobil nič aby sa mohol nazvať legendou, extrémne prehnané hodnotenia ..

Žena v černém (2012)

Výborná atmosféra, výborný Daniel, výborné hororové prostredie, pri druhej návšteve sídla ma pocit strachu neopustil ani na sekundu, síce trochu slabších, ale tých 5 tam musím dať .

Želvy Ninja (2014)

Kriste pane, kto vymýšlal výzor tých korytnačiek ?

Pád Londýna (2016)

Videl som to síce v lietadle a po anglicky ,ale poviem vám že ma viac bavilo pozerať sa z okna na oblaky .