Hele vole, kde mám káru? (2000)

Na tuhle střeštenou komedii musíte být naladěni, jinak to prostě přijímač ve vaší hlavě nevezme.

Fontána (2006)

Na tenhle filmek jsem se těšil už rok před jejím uvedením do kin, když jsem se o něm dočetl v nějakém časopise. Už tehdy jsem si říkal, tak tohle bude něco mimořádnýho. Rok uplynul a já jsem snímek shlédl hned jak to bylo možné. Jak už to ale bývá, když se člověk na něco moc těší, tak je pak zklamaný a Fontána...byla pravý opak :-) Je to bezesporu jeden ze tří nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Ústřední dvojice, kterou jinak moc nemusím zde prostě excelovala. Podporovala je přitom pro někoho depresivní, pro mě však božská, či spíše nadpozemská hudba od Clinta Mansella. Lze něco vytknout? Z mého úhlu pohledu těžko. Tenhle snímek ve mě zanechal opravdu hlubokou stopu a zároveň mě přivedl k famóznímu režisérovi...všichni už vědí :-) Včera 17. listopadu 2009 jsem snímek viděl znovu v malém kině v Brně a z druhé řady a prožil sem nejlepší filmový zážitek všech dob. Hudba Clinta Mansella, kterou už dokonale znám dokreslovala příběh u kterého se mi svíralo srdce a musím říct, že scéna kdy Izzi umírá je pro mě asi tou nejlepší scénou na světě!!!

Requiem za sen (2000)

Docela netradične jsem viděl jako první Fontánu a hned mě režisér Aronofsky upoutal. Poté jsem shlédl Pí a Rekviem a od té doby ho musím prostě uctvívat. Jsou to filmy z úplně jiné kategorie a Rekviem je toho zářným příkladem. Navíc zde hraje Jared Leto ze 30 Seconds to Mars, což je jedna z mých nejoblíbenějších kapel co znám a zároveň i po filmové stránce si zde vede velmi dobře. Film je o nehezkém tématu a zanechá ve vás hlubkou stopu, ale přesto z něho budete mít dobrý pocit. Soundtrack je jeden z nejpůsobivějších co znám a jen podtrhuje pocity které ve vás vyvolá píchání si do žil, řezání ruky, nebo starší paní měnící se skoro v zombie. Pokud má nějaký film hloubku, tak právě tento.

Matrix (1999)

Když jsem tuhle fantazii viděl poprvé byl jsem nadšen. Pokaždé, když sem ji viděl znovu, byl jsem o trochu více omráčen velkolepostí. Keanu Reeves jako Neo je něco navždy svázaného a nezapomenutelného. Oblíbené scény : 1. Prohlídka zbraní při vstupu do budovy, kde vězné Morphea. 2. Trik s krásnou slečnou v červeném. :-) Svět Matrixu je dokanale vytvořen a občas si říkám zda v něm taky nežijem...zatím jsem ale Nea nepotkal...a co ty? :-)

Pelíšky (1999)

Nejlepší film českých dějin !?

Rain Man (1988)

Určitě hodně kvalitní snímek, ale není mi šitej na míru, takže prostě dostal pouze 3 hvězdy.

Přátelé (1994) (seriál)

10 řad, 6 lidí, jedno město a spousta přátelství. Jak říkala Monika, tohle je konec jedné éry. Ano, přátelé zbožňuju, ale nyní jé éra HIMYM :-)))

Futurama (1999) (seriál)

Lepší než Simpsňáci??? Neee. Je to sice zajímavej seriálek, ale po delší době už mě tam otravovali nějaké věci a musím si od toho dát pokoj. Rozhodně to není žádna droga, natož kult, ten z toho snad nikdy nebude.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Hi, have you met Ted? Samozřejmě, kdo by ho taky neznal. Pokud se tenhle seriál měl stát záplatou na trhu po skončených Přátelích, tak se mu to povedlo bravurně. Co víc, v mnoha ohledech ho předčil. Nejvíce se mi líbí, že zde není humor založen na hlouposti a primitivnosti postav jako to často bylo v Přátelích, které mám jinak opravdu rád. Bude jen otázkou času kdy si všichni navyknou na hlavní hrdiny a budou čekat nadrženě s napětím na další díl....stejně jako já :-) Nejradši mám Teda, je mi totiž v lecčem podobnej, ale v tomhle seriálu prostě nenajdete slabé herce. Zároveň si myslím, že seriálu dost pomohlo obsazení Alyson do jedné z hlavních rolí, jakožto důvěrně známé tváře. Šest hvězdiček z pěti :-)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nej postava je Maggie :-)