Ďábel (2010)

Podľa mňa slabé herecké obsadenie a niekoľko logických chýb degradovali tento horor o kategóriu nižšie. Ale aby som len nekritizoval musím pochváliť hudbu a hlavne kameru Tak Fujimota. Zaujímavý začiatok a prechody výťahovými šachtami boli naozaj efektne spracované. To však na dobrý film nestačí, takže celkovo len slabý priemer.

Rango (2011)

Na úvod musím povedať, že Ranga som videl dabovaného a aj tak ma naozaj veľmi pobavil. Už teraz sa teším na to, keď si ho budem môcť vychutnať v originály (a možno pôjde hodnotenie aj vyššie). Výborná animácia a k tomu množstvo zaujímavých hrdinov (operený indián nemal chybu), jednoducho skvele som sa bavil a hlavne v strednej pasáži filmu, kde som sa bavil neustále. Tento animák je odlišný a to je na ňom to čarovné a príjemné. Odo mňa vrelé odporúčania naozaj pre všetkých či už deti alebo dospelý, všetci sa budú super baviť.

Tři dny ke svobodě (2010)

Veľmi kvalitný thriller, pri ktorom som sa ani chvíľu nenudil. Russell Crowe ako učiteľ John Brennan podal naozaj skvelý výkon vďaka ktorému mu budete držať palce počas celého filmu. Aj keď v tomto filme nenájdete niečo nové a prevratné, čo sa žánru týka oscarový režisér Paul Haggis si s ním poradil naozaj skvele. Pre mňa 85%.

Nezastavitelný (2010)

Scottovi vlaky asi prirástli k srdcu a po minuloročnom "Únose" teraz pre zmenu vlak zastavuje. Opäť vidíme skvelého Danzela Washingtona, ktorého tentokrát dopĺňa Chris Pine. Unstoppable je akčnou jazdou od začiatku do konca, ktorú Scott režíruje presne podľa svojho štýlu. A ten štýl sa mi naozaj páči. Pre mňa 7/10 nakoľko sa podľa mňa z príbehu viac už dosiahnúť nedalo.

TRON: Legacy 3D (2010)

Tron je po vizuálnej a hudobnej stránke (Daft Punk ma celkom pohltil) veľmi podarený a naozaj si ho v kine užijete. Čo sa však týka obsahovej stránky, tu má Tron veľmi veľa medzier a hlavne množstvo nezodpovedaných otázok. Dokonca ani 3D projekcia ma neohromila takže pre mňa priemer 6/10.

Pohřben zaživa (2010)

Zaujímavý nápad, ktorý sa len tak nevidí a už len preto sa oplatí na tento film pozrieť.

Daniel & Ana (2009)

Silná psychologická dráma o tom ako jedna veľmi nečakaná udalosť poznačí životy ľudí. Je o to silnejšia, že tento príbeh sa skutočne aj stal. Objektívne hodnotím 3*, ak však máte v danej chvíli chuť na ťažkú drámu, určite neoľutujete. V tom prípade je hodnotenie o hviezdičku vyššie.

Jumper (2008)

Bohužiaľ ma ten film vôbec neočaril, ale ani nemal čím. Slabé herecké výkony aj keď je pravda, že herci vlastne nemali ani čo hrať, pretože im to scenár nedovolil. Po traileroch som sa na to celkom tešil, ale bohužiaľ ani zďaleka to nenaplnilo moje očakávania. Takže pre mňa je to slabých 40%.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Hodnotím regionálnu verziu s českým dabingom, čiže som presvedčený o tom, že keď uvidím tento film v originálnom znení hodnotenie stúpne na 4*. Po technickej stránke dokázal Bay opäť, že v tomto obore je naozajstným kráľom. Triky boli naozaj úchvatné, ale čo sa týka deja a hlavne dĺžky stopáže tam má tento film trošku slabiny. Stopáž by som skrátil na také 2 hodinky, čo by podľa mňa bolo akurát. Ale inak to bol skvelý filmový zážitok a odborníci s trikového štúdia ILM sa naozaj úkazali vo skvelom svetle.

Mystery, Aljaška (1999)

Jednoduchý film o mestečku, ktoré miluje hokej a naskytne sa mu šanca hrať proti profesionálom z NHL. Dosť predvídateľné ale pekne natočené a dobre zahrané, čiže lepší priemer 6/10.