Tintinova dobrodružství (2011)

Spielberg povýšil a zdokonalil Zemeckisovu technológiu o ďalší stupienok a musím uznať, že Tintin vyzerá naozaj úžasne. O technickej stránke filmu teda netreba zbytočne polemizovať, treba to jednoducho vidieť. Dej mi sedel taktiež nakoľko sa na plátne stále niečo deje a to k dobrodružným filmom jednoducho patrí. Moje sympatie si získala postava kapitána Haddocka, ktorý bol nielen zábavný. Pre mňa film pre všetky generácie, ktorý treba jednoducho vidieť tak ako pred 30-mi rokmi Indiana Jonesa.

Kamarád taky rád (2011)

Film ma veľmi príjemne pobavil, aj keď neprináša nič nové. Hlavne keď sme v tomto roku niečo podobné už videli vo filme "No Strings Attached". Keby som si mal medzi nimi vybrať, ktorý si pozriem ešte raz vyhral by tento. Timberlake potvrdil, že hrať naozaj vie a pre mňa je určite lepším hercom ako je Ashton Kutcher a to nielen v porovnaní týchto dvoch filmov. A čo sa týka Mili Kunis tak tá je minimálne tak sexy ako Natalie Portman, no vidím to tak, že si idem dať ešte raz Black Swan :). 6/10

Kung Fu Panda 2 (2011)

Druhý diel Kung Fu Pandy by sa dal zhrnúť jedným slovom: FAJN. Po tom ako ma prvý diel naozaj dostal a veľmi rád som si ho niekoľko rád zopakoval mi dvojka moc neučarovala. Samozrejme po technickej stránke je film opäť na vynikajúcej úrovni aj čo sa súbojov týka nie je im takmer čo vytknúť. Ale po príbehovej stránke mi druhý diel prišiel akoby nám už jeho tvorcovia nemali čo ponúknuť, aj keď sa PO zamýšľa nad svojím pôvodom, je to málo. Trošku by som ubral z akčných scén a pridal nejakú tú dejovú líniu. Čo sa ale samotnej pandy týka, stále je pre mňa jedným z naj sympatickejších animovaných postavičiek vôbec. Hodnotím trošku prísnejšie, hlavne kvôli porovnaniu s prvým dielom. 6/10

Rychle a zběsile 5 (2011)

Vin Diesel a The Rock ukazujú, aká úloha im skutočne pristane a po úspechu tohto filmu si už dúfam definitívne uvedomia, že ich diváci nechcú vidieť ako "opatrovateľky resp. zúbkové víly" Veľmi podarená akčná jazda, ktorú Justin Lin režíruje naozaj s prehľadom, vyvrcholí záverečnou scénou s trezorom. Naviac sa vracajú aj hláškujúci borci s úvodných dielov - Gibson a Ludacris. V skratke povedané parádny akčný rozbeh tohto leta. 8/10

King Kong (2005)

King Kong ma od samého začiatku vtiahol do deja. Či už to bol retro New York alebo plavba do "Singapuru". Problém začal byť v okamihu kedy sa na scéne zjavili domorodci. Od tejto chvíle začalo dlhé bádanie po ostrove lebiek, kde sa vyskytlo niekoľko scén, ktoré boli buďto zbytočne naťahované alebo úplne mimo hlavný príbeh. Keby bol celý film o niečo kratší, určite by mu to len prospelo. Čo sa trikov týka, silné chvíle sa striedajú so slabšími, avšak hlavný "aktér" King Kong bol digitálne spracovaný výborne. S hereckým obsadením som žiaden veľký problém nemal, až na prerod Adriana Brodyho, ktorý sa mal so scenáristu stať hrdinom, to však moc nezvládol. Celkovo ide však o dobrý film, ktorý určite stojí za to si pozrieť. 7/10

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Agent Roy Miller je teda super trieda a klobúk dole ako sa tejto úlohy Cruise zhostil, zato Cameron Diaz mi miestami dosť prekážala. Inak film ako celok pôsobí celkom príjemne, samozrejme nesmiete od deja nič čakať, len si sadnúť a snažiť sa pobaviť.

Zelený sršeň (2011)

Veľmi príjemná oddychovka s trochu iným pohľadom na to aký môže byť superhrdina. Gondry zvládol svoju úlohu dobre a po audio vizuálnej stránke sa na film veľmi príjemne pozerá. Pár výčitiek mám, čo sa týka obsadenia a zamerania sa na postavy.

Přestupný rok (2010)

Veľmi priemernú romantickú komédiu, v ktorej som nevidel nič nápadité zachraňuje pre mňa veľmi sympatický výkon Amy Adams, ktorej táto úloha pristala. Taktiež prostredie Írska dodalo filmu aspoň trochu zaujímavej atmosféry. Trošku som svoje hodnotenie pozdvihol, hlavne kvôli Amy. 5/10

Gang v útoku (2006)

Športových filmov v ktorých sa s chlapcov, ktorí pre spoločnosť "nič" neznamenajú stanú ľudia s rešpektom už bolo mnoho. Preto tento film nijak neočarí a nestane sa z neho niečo čo sme ešte nevideli. Je však remeselne dobre zvládnutý, čo sa hlavne kamery a strihu týka a navyše je tu aj The Rock, ktorému prekvapivo úloha sadla a srší z nej jeho charizma. S filmov o americkom futbale je tento z kategórie tých lepších. Preto pre mňa 6/10

Rio (2011)

Krásne pestrofarebný a po technickej stránke bez najmenších problémov zvládnutý animák. Tá pridaná hodnota, ktorú svojím filmom dokáže pridať Pixar je však jednoducho nenahraditeľná. 3D mi moc nevadilo, ale rovnako ma ani neočarilo a stále viac sa len potvrdzuje, že celý boom 3D technológií je len preto aby sa vytiahlo viac peňazí od ľudí. Čo sa dabingu týka, treba podotknúť, že veľkou chybou bolo prespievanie pesničiek do slovenčiny. To bol pre mňa rušivý element. Pre mňa priemerný animák. 5/10