Křižník Potěmkin (1925)

Cez 80. rokov staré filmové dielo, ktoré hlavne kamerou a strihom dokáže očariť aj dnes.

Rozsudek smrti (2007)

Už trailer ukazoval, že sa budem mať na čo tešiť a je to tak. Jednoduchý film o pomste je skvelý najmä vďaka výbornému Baconovi a réžii Wana.

Dějiny násilí (2005)

Atmosféra filmu spoločne s výkonmi Mortensena a Harrisa robia s filmu veľmi príjemný zážitok. Pre mňa 7/10

Ostrov (2005)

Michael Bay opäť dokazuje, že čo sa vizuálnej stránky týka tak je naozajstným majstrom. K tomu ešte zaujmavý scénar a výborný filmový zážitok je na svete. A navyše Ewanovi a Scarlett to spolu naozaj klape.

Pan tělocvikář (2007)

Kómedia, ktorá len ťažko niekoho rozosmeje za celých 87 minút som sa zasmial možno dva krát a to je teda slabé.

Tobruk (2008)

Pomaly ubiehajúci zato však strhujúci a nevídaný audio-vizualny zážitok z vojny odohrávajúcej sa v púšti, ktorý ma naozaj dostal. 7/10

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Pre mňa 5/10 a hlavne vďaka tomu, že Sandlera môžem. Prehnané množstvo scén s babičkami a neustále poukazovanie na Zohanov rozkrok mi miestami dosť vadilo a navyše druhá časť filmu už nebola taká zábavná ako začiatok.

Temný rytíř (2008)

Batman Begins je pre mňa 5* film tak potom aké hodnotenie si zaslúži Temný Ryrier ked je ešte o triedu lepší? Temný Rytier je jednoducho úžasný filmový zážitok v ktorom aj výborne hrajújci Bale je zatienený JOKEROM a HARVEY DENTOM. Skvelé akčné scény strieda úžasný filmový príbeh s množstvom zvratov ktoré by som nikdy nečakal. Proste tento film si zaslúži byť na výslní a Oscar by Jokerovi nemal újsť.

Kung Fu Panda (2008)

Podľa mňa má pre toto leto Pixar a hlavne Wall-E veľkého konkurenta v podobe pandy PO. Panda hláškuje, bojuje a to všetko s veľkou páradou. Bavil som sa od začiatku do konca. A ďalšia vec čo ma potešila, že hlavná postava bola najsympatickejšia, čiže sa nestane,že sa tam mihne nejaké zvieratko a všetci ho budú milovať aj keď je 5-tica bojovníkov super na pandu určite nemajú.

Hancock (2008)

Smith je stále macher, len Hancock neni presne to čo som čakal. Po perfektnom rozbehu aj keď mnoho scén, kedy Will vyvádza bolo už v traileroch prichádza hlavný zvrat a film ide úplne iným smerom a ten smer je bohužial zlý. Očakávania film nesplnil, nakoľko ho potopil scénar druhej časti ale potvrdil kto je králom Hollywoodu.