The Doors (1991)

Nevím, jestli bych tomuto filmu dal 5 hvězdiček, i kdybych nezbožňoval Doors a 60. léta, ale asi ano. Příběh vzestupu od neznámých hudebníků až na vrchol popularity je vyprávěn neobyčejně zajímavě a poutavě, ani na okamžik neztratil mojí pozornost. Vrcholem filmu je pro mě psychedelická scéna, kdy se celá skupina sjede v poušti a prožívá halucinogenní vize.

Austin Powers - Goldmember (2002)

Marně přemýšlím, jestli jsem někdy viděl lepší komedii. Goldmember je ze všech tří Austinů zaručeně nejlepší. Zklamání, že se hlavní hrdina místo do psychedelických 60. let vrací do diska let 70., mi bylo vynahrazeno scénami, při kterých jsem se nasmál jako nikdy v životě. Jeden vynikající vtip okamžitě střídá další a tvůrci ani nedávaji čas nabrat dech a otřít slzy smíchu.

Americká krása (1999)

Sice na mě Americká krása nezapůsobila tak silně jako na předsedy americké filmové akademie, ale proměnu postavy kterou hrál Kevin Spacey, jsem si dokonale užil a prožíval společně s ním. Nejvíc se mi líbila scéna kdy se schyluje k milostné scéně mezi manžely, která je přerušena manželkou snažící se chránit gauč a Spacey jí odpovídá že jsou to jenom blbý krámy a ne život. Možná kdybych žil na americém předměstí ve středostavovské rodině, užil bych si tuhle sžíravou "komedii" víc.

Sedm (1995)

Překrásný film. Od úvodních až po záverečné titulky celým filmem prostupuje úžasná atmosféra plná deprese a zoufalství. Nedostatek slunečních paprsků a vytrvalý déšť ještě pomáhají divákovi vcítit se do pocitu bezmoci při vyšetřování případu, kdy smrt přichází se stejnou nečekaností jako samozřejmostí.

Moulin Rouge (2001)

Je mi líto, Bazi, ale tenhle, asi nejbarevnější film v dějinách je na mě fakt trochu moc. I když mám Nicol Kidman moc rád a McGregor hrál skvěle, celý film na mě působil vyloženě klaustrofobickým dojmem. Přestože mám muzikály rád, stejně se mi chce říct něco jako že Není všechno zlato..., ale to je jenom můj názor.

Kundun (1997)

I když jsem zásadně proti jakémukoliv náboženství, Kundunovi se podařilo ze mě na dvě hodiny udělat budhistu.

Nebezpečné hry (1998)

Někomu se může zdát zápletka filmu přehnaně zamotaná a kdyby člověk chtěl, našel by v ní určitě několik nelogičností, ale proč hledat chyby, když si můžete skvěle užít sledování zajímavého thrilleru, ve kterém není nic a nikdo takový, jak se na první pohled zdá.

Poprask v mincovně (1967)

Komedie, která by klidně mohla být bez zvuku, protože je založená na situacích, které jako by z oka vypadly starým němým groteskám. Tvůrcům se podařilo najít hranici mezi tím, aby vtipy nepůsobily moc nudně ani moc infantilně a funguje to stejně dobře jako u Laurela a Hardyho. Film stojí za vidění i z jiného důvodu, vidět Jamieho Farra (Klinger) v mužských šatech.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Tomuhle filmu nedávám 100% jen proto, že jsem se na něj do kina chystal skoro rok a moc jsem si ho zidealizoval. Je to skvělý film tvořící si svůj vlastní nereálný svět plný psychedelických vizí, ve kterém hlavním představitelům projde naprosto všechno. K tomu je to plné hodně drsných vtipných hlášek a skvělé hudby (při scéně s písní GET TOGETHER mě doslova mrazilo v zádech).