Taxi, taxi (2000)

Tolik do očí bijících nelogičností jsem snad v žádném filmu neviděl. Například když parta zločinců mizí v dáli a policajt se po určité době konečně vydá za nimi, jak je možné, že je hned v první ulici chytí? Anebo když si jedna policistka nechá na záchodě kalhotky, jakto že ve scéně souboje jasně vidíme, že je má na sobě? Nejvíc mě ale u Taxi taxi dostal konec. Pořád jsem čekal, že se hlavní zápletka filmu nějak rozjede a najednou tu byly závěrečné titulky.

Jackie Brown (1997)

Dlouhé záběry s přirozenými, originálními dialogy a svérázným humorem jsou přesně ve stylu Pulp fiction, ale všechno kazí zbytečně překombinovaný děj.

Prostě sexy (2002)

Uznávám, že pro stupidní film jako je tenhle jsou 2 hvězdičky možná trochu moc, ale musím se přiznat, že některé scény mě svým trapným humorem dost pobavily, jako například ta, v níž se Christina "melounek" Applegateová snaží vymočit do záchodové mušle.

Ti druzí (2001)

Pointa ve stylu Šestého smyslu, ale v tomto přpadě mi přišla mnohem lepší a uvěřitelnější než v Shyamalanově filmu. Ti druzí mi dost připomněli Úkryt. Taky se celý film odehrává v jednom domě a bez zbytečných digitálních triků se tu podařilo za pomoci jendoduchých, ale velmi funkčních prostředků dosáhnout silné atmosféry plné napětí.

Král je živ (2000)

Podle mě nejslabší dogma film z těch, které jsem měl možnost vidět. To rádoby filozofování v poušti a výbuchy emocí ve vyhrocené situaci mě vůbec neoslovily. No a pak ten naznačený "tajemný" konec, kdy si máme domyslet co se se všemi stalo. To byl fakt trapas.

Černá neděle (1977)

Nejvíce mě u tohoto výborného filmu o přípravách teroristického činu oslovil motiv jednoho z atentátníků, kterého nezajímaly obvyklé náboženské nebo politické cíle, ale prostě jen chtěl stovkám lidí ukončit jejich nudné a trapné životy a sám tak dostát pocitu zvláštního zadostiučinění za svůj vlastní nepovedený život. I samotný způsob provedení atentátu ze vzducholodi nad fotbalovým stadionem je velmi originální a z těchto dvou důvodů jsem navzdory tomu, že jsem hipík, přál těm teroristům, aby se jim akce povedla. Bohužel, najít americký film bez happyendu je velkou vzácností, takže ani protentokrát nejsme ušetřeni zázračného zachránění na poslední chvíli.

Chvění 2: Vrátili se zpět! (1996)

Kevin Bacon se asi od prvního dílu už stihnul proslavit a nastavování béčkového komediálního hororu asi bylo pod jeho úroveň. V pokračování sice přibylo slizu a nechutných scén, ale kouzlo prvního dílu se nepodařilo tak úplně zopakovat.

Chvění (1990)

Horor, který si na nic nehraje a pomocí jednoduchého příběhu a superodporných oblud slušně pobaví. Tak mě napadá, jestli je to vůbec horor, když v něm chybí lekací scény a divák se u něj spíše směje než bojí.

Rodinná oslava (1998)

Když se schází početné příbuzenstvo na oslavu 60-tých narozenin bohatého, solidního otce rodiny, zpočátku to vypadá na obyčejnou nudnou sešlost, ale jen do chvíle, kdy děti oslavence začnou prozrazovat strašná tajemství ze svého dětství.

Duel (1971) (TV film)

Minimalistický, ale velmi působivý thriller o muži, kterého na opuštěných silnicích pronásleduje rychlý kamion. Tím, že nikdy neodhalíme podobu ani motiv jednání toho šíleného řidiče, je film navzdory nulovému ději, ve kterém se stále jen obměňují stejné situace, až mysteriózně tajemný.