Malý řezník (1997)

Poutavý a originální film vyprávěný z pohledu drzého a bláznivého chlapce. Hlavnímu představiteli role nepříjemného spratka, ze kterého se postupně stává vraždící psychopat, vyloženě sedne, strašné chování a nesympatický herecký projev je podpořeno vzhledem rezavého pihovatého tlusťocha ne nepodobného praseti, ke kterému je ve filmu často přirovnáván.

Šaráda (1963)

Skoro celý film to vypadá, že sledujeme romantický film se špionážní zápletkou, ale v závěru Šaráda nabere úplně jiné obrátky a vrcholí honičkou v metru a la Francouzská spojka a přestřelkou v opuštěném divadle a la Vřískot 2. Ve spoustě situací mě ale dost zarážely naprosto nelogické reakce některých postav. Možná to je myšleno jako záměrná nadsázka, například Grant v jedné scéně zápasí s padouchem na život a na smrt a následně ho nechává viset na okraji střechy. Když se ale za chvíli znovu potkají, dělají jako by se nic nestalo. Tato a další podobně neskutečné scény by vážně míněné vyznívaly až komicky.

Kruh (2002)

Jeden z mála filmů, který mě skutečně dokázal vyděsit. Celým filmem prostupuje pocit tajemného děsu a občasné lekačky jsou pak o to působivější. Už samotný obsah videopásky, okolo které se horor točí, je strašidelný – minimalistické obrazy předmětů a situací, na jejichž smysl přicházíme v průběhu filmu budí až posvátný strach. Příjemně překvapí i závěr filmu, nejdřív to vypadá, že film bude mít dobrý konec a že ta hrůzu budící holčička není zas až tak špatná, ale teprve potom se začne odvíjet to skutečné finále, které rozhodně nekončí happyendem.

Brutální Nikita (1997) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších seiálů se odahrává v hi-tech prostředí sekce 1, což je tajná organizace potlačující mezinárodní zločin. Nemilosrdní a za všech okolností drsní agenti se v něm pohybují v kovově chladném, sterilním světě plném počítačů a plní své téměř sebevražedné mise. Největším a možná i jediným zklamáním seriálu je poslední série. V ní se autoři museli asi zbláznit, protože celý předchozí děj a vývoj postav úplně převrátili na hlavu rádoby velkou pointou, která místo pocitu překvapení vyvolá spíš smích. Závěrečná série má ale i jiné nedostatky, studio asi chtělo bez dobrých nápadů jen nastavit Nikitu o další díly. Kéž bych poslední řadu neviděl, trochu mi to zkazilo prožitek z celého seriálu. Jinak bych dal určitě 100%.

Doktorem proti své vůli (1985)

Mírně přitroublá komedie o trampotách amerických studentů na mexické škole. Občas se sice tvůrcům nějaký vtip nebo zábavná situace povede, ale to nic nemění na tom, že jako celek je to jednoduchý, naivní film, který ničím nezaujme.

Pátý element (1997)

Tvůrcům se povedlo natočit zajímavou a detailně propracovanou vizi světa budoucnosti, na kterou se dá příjemně dívat. Netradiční, místy i vtipné sci-fi, ve kterém Bruce vytváří další ze svých skvělých drsňáckých postav.

Matrix (1999)

Osobně neznám nikoho, kdo by viděl Matrix a nelíbil by se mu. Stylisticky i obrazově nádherná sci-fi podívaná, která bude ve filmových učebnicích uvedena jako významný mezník v překračování možností, co všechno jsme schopni natočit.

Objekt mé touhy (1998)

První polovina filmu byla vtipná a dojímavá, potom se ale něco pokazilo a podobné situace, které předtím tvůrci zvládali výborně, jsou nezajímavé a chybí jim šťáva. Dojem z filmu nakonec vylepšil příjemný happyend, se kterým se ale dalo samozřejmě počítat už od začátku.

Vanilkové nebe (2001)

Vanilkové nebe je jeden z nejlepších filmu, co jsem kdy viděl. Je to nádherná snová podívaná, neustále balancující mezi skutečností a fantazií. Úžasná kamera zachycuje magický svět hlavního hrdiny, ve kterém si nemůže být ničím jistý a nemůže ničemu a nikomu věřit. Naprosto mě uchvátil výborný a nečekaný konec, který celý film staví do úplně jiného světla.

Sametová extáze (1998)

Nádherný film popisující krátké období 70.let, kdy byl velmi populární hudební styl glam rock. Na tomto filmu je skvělé snad úplně všechno – herecké výkony, scénář, kamera a hlavně hudba. Ta zní přesně jako ze 70. let a to dodává filmu větší pocit autenticity. Sametová extáze je vizuálně i stylisticky překrásná pocta zářivému světu, kde vládl sex, drogy a rock & roll.