Máš padáka! (2004)

Za ten konec si to skoro plnej počet zaslouží. Heh, tenhle film boří mýty o předvídatelnosti. Problém je, že to musíte dokoukat a občas se vám může stát, že uprostřed filmu usnete. Škoda že ten zbytek už neni tak našlapanej.

Maso a krev (1985)

Není lehké natočit věrohodný film ze středověku. A tady toho bylo hodně. Atmosféra, unesená princezna, záporáci, mor, křesťanský bláboly, dobří herci, ucházející hudba, prostě krutá tvář středověku. Možná byly trochu přehnané ty "da Vinciho" vynálezy, ale dejme tomu že to je odpustitelné. Do pomyslné páté hvězdy ale scházelo ještě něco. Posledních dvacet minut dobrých, ale těch úplně posledních 5 si mohli odpustit, zvlášť s jednou scénou.

Rozparovač (2001)

Na jedno zkouknutí proč ne. Ale takových klišé a teen vyvražďovaček už bylo...a lepší. Ale za závěrečnou jakože pointu uděluju boda.

The Hire: The Follow (2001)

Za tak málo minut to opravdu nejde hodnotit, takže budem objektivní a dáme tři hvězdy. Adriana Lima je konečně na filmové pásce, škoda že jen v brýlích a ne v plné kráse. Zato si vychutnáme její portugalštinu.

Ježíš je normální! (2008) odpad!

Budu to hodnotit ne po filmové stránce, ale obsahové. Po Ivetce a hoře jsem si dobrovolně stáhnul tuhle věc a byl jsem upřímně zvědavý, čím mně tohle přeqapí. Tak nejdříve pozitiva: Jigsaw jako paňáca při výuce mně docela rozesmál, ale korunu tomu nasadilo zpodobnění Ježíše, který vypadal přesně jak Obi-Wan Kenobi. A tím pozitiva končí. Jestli ještě někdo někdy přede mnou řekne slovo haleluja, tak mu asi vytlačim oči ušima ven. Tohle bylo opravdu masakrózní. Nejsilnější (a nejdementnější zároveň) momenty: manipulace dětí od narození s vysvětlením, že později si to mohou přebrat sami - to je jako říct, že řeky tečou pozpátku, když se jim zachce. Připomíná mi to celé jednu mp3 co jsem kdysi slyšel od škrholy jménem Radim Hasalík, to jeho "ježíš je borec" a "ježíš tě totálně miluje" a jiný qantum překroucených plků mi vážně lezlo krkem. Výhoda mp3 byla, že to trvalo asi jen 5 minut, tady to do těch prázdných těl bez absolutní špetky vlastní vůle hustěj horem dolem, to se pak nedivim že jim z toho hrabe a stávají se fanatiky. To divadýlko s uzdravováním bylo opravdu směšný. Už vidim jak jim tam přijde zástup feťáků s HIV, aby jim pomohl jak od závislosti tak od nemoci. Čím víc se blížil konec, tím víc jsem nemohl uvěřit, že tohle se opravdu děje u nás, v České republice. V Americe chápu, tam maj slaboduchých plno (ještěže ten sál byl poloprázdný). Zpověď kluka co údajně při zpívání písniček s textem co by složil sousedův pes uviděl Ježíše někde na konci vesmíru, za velkým bílým světlem, bych dal metál za odvahu. Chudák, asi mu nikdo neřekl o supernově. Tyhle zla by se měli potírat a vymýtit, ten konec naznačoval, že se ti blázni chtějí rozrůst. "Nikdo už to nezastaví, vezmeme vás s sebou všechny" nebo tak nějak. Horší je, že těmhle šaškům můžete říct cokoliv, a oni si stejně myslí svoje. Bible bible bibleeeee, furt se jí oháněj. Cíl dokumentu byl co? Přiblížit nám lidi v téhle sektoidní komunitě? Ano, už o nich víme že jsou to bezduché zombie. A dál? Máte někdo plamenomet? Lidi, mějte vlastní vůli, nenechte si podsouvat smyšlenou hovadinu...

Jason X (2001)

Posadit Jasona do vesmíru je jako Darth Vader v romantické komedii. Tenhle film má naprosto nelogické výstřelky, sám o sobě je to konina, ale co do akce je to slušnej nářez, kterýmu nechybí pěkný kočandy. A tady je hezká snad každá, až na tu androidku. Nemohu jinak a ani nechci, tohle se mi prostě líbilo.

Nebezpečná známost (2005)

Hodně slušná dávka schýzi a nějaké té kapky psycha. Norština je jazyk, který místo připomíná něminu, fráninu i aninu. Je zazjímavé ho poslouchat. Film má výborně vypěstované napětí, neodhadnutelný děj a je plný překvapení. I když se vám zdá, že už víte, jak to všechno je, budete uvedeni v omyl. Sice mám pocit, že s touto tématikou už bylo něco natočeno, ale protože to nemohu obhájit, dávám plný počet. Herci i herečky skvělí. Zvlášť Kim 8> Akorát to má dementní překlad do češtiny. Hate this!