Ivetka a hora (2008) odpad!

Někdo tu psal, že to není církevní agitka. Byla to Premiere? Sním či bdím? Mně to celé připadalo jako dokonale promyšlená fáma o tom, že někdo údajně viděl křešťanskou celebritu číslo jedna, a rozmázl to, aby do města povolal média a turisty za účelem zviditelnění se a samozřejmě aby z toho taky káplo něco peněz. Těžko říct, co ty holky vůbec viděly, jestli si třeba v lese nedaly houbičky, či jim nebyly nabídnuty od nějakého místního dealera, kterým klidně mohl být jeden z těch motorkářů, na něž je tam jeden "skvělý" a "do ničeho a už vůbec ne námětu filmu nepasující" záběr s jejich machrovinkami. Další průhledností je zastavení kolemjdoucí na cestě od místa, kde se Panna Marie zjevila. To je odříkané jak básnička. Ani trocha upřímnosti z toho nekoukala. Další nepochopenou věcí je asi desetiminutové ukazování nových bot jedné z hlavních "hrdinek". Největší nářez byl v okamžiku, kdy jedno z malých děvčat mluvilo do davu přes mikrofon a řeklo: "Nebylo to poslední zjevení..." Následná vlna překvapení a dechberoucích vzdechů byla víc k smíchu než filmy s Tomem a Jerrym (to není přirovnání). Celý film je sice zajímavé nahlédnutí na slovenskou bačovskou kulturu, ale rozhodně nejsem věřící člověk, abych to celé ocenil, docenil a správně nábožensky pochopil. Ale s největší fantasy knihou, tedy Biblí, nechci mít nic společného. Jako ateistovi mi to přišlo jako naprosto nekoukatelný brak a...nenucená náboženská agitka. Případně jako ukázka, jak se dělá pořádná skrytá reklama. Jo a tu o Lochnesce znáte?

Srdce v Atlantidě (2001)

Musím říct, že poslední dobou sahám po filmech, které ve mně zanechají hlubší dojem. No, možná i nejen hlubší, ale hluboký a mezi takové tenhle patří. Výborný Anthony Hopkins - tenhle herec by mi mohl třeba jen vyprávět, aby vykouzlil patřičný zážitek. Dětští herci Anton Yelchin a Mika Boorem předvedli taktéž dost solidní výkon. Krátká role Alana Tudyka potěší zase fanoušky Firefly. Scény v baru (a jeho okolí), na verandě a v "rokli" jsou asi nejsilnější, i když dialogy Hopkinse a Yelchina jim svou autentičností a uvěřitelností šlapaj těžce na paty. Svinsky zoufalou matku bych nechal stranou. Její charakter mi tak trochu vadil, ale bez ní by tenhle film asi nebyl ono. Film je druhým kandidátem na můj zážitek měsíce. A David Morse? Nejlepší z jeho performance přišlo na závěr. Recenze na: http://fanmovie.cz/mimokino/srdce-v-atlatide-hearts-in-atlantis/

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Stejně dobrý fiktivní trailer jako Werewolf Women od Roba Zombieho. Ta hopsající lolitka byla nejlepší :-)

Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. (2007)

Je to jen trailer, ale povedený a hlavně je z něj cítit ta láska se kterou filmař dělá filmy. A Nicolas Cage...musel bejt ožralej když tohle vzal :-D

Fakulta (1998)

Pokud se nestane nějaký všeosvětlující zázrak, tak tenhle film pro mne bude zážitkem měsíce. Je to zatraceně dobrá jízda od začátku do konce. Zajímavý mix herců, podobně jako u většiny Rodriguezových filmů. Víte snad o nějakém filmu, kde byste pospolu viděli Elijaha Wooda, Jordanu Brewster, Joshe Hartnetta nebo Roberta Patricka se Salmou Hayek? Z jasně céčkového nápadu (marťani ovládnou školu) dokázal Rodriguez vykřesat pořádně napínavou podívanou bez slepého místa, kdy by byla nuda. Šestice vzodrujících studentů je ten nejzajímavější mix lidí, na jaké si vzpomínám. Pro Jordanu tohle byl jeden z prvních filmů, a už tehdy omračovala naše zraky a donutila nás stahovat její fotky z netu. Elijah hraje dobře a i ten Josh se konečně dá skousnout (jeden z prvních jeho filmů). RR prostě ví, jak zaujmout. Alespoň u mně se mu to zatím daří. Céčkový nápad, béčkový děj, áčkový dojem! Cool yeah! Recenze na: http://fanmovie.cz/uchyluvkoutek/fakulta-faculty/

Panna a netvor (1978)

Viděl jsem to jako malý a musím říct, že před Vetřelcem jsem se bál týhle potvory, respektive netvora. Skvěle natočená, výborná "pohádka".

Holka na zabití (1975)

Sedmdesátá a osmdesátá léta přejí české detektivce. Tohle je jedna z těch průměrných, ale jestli bych měl říct jestli spíš horší než lepší, tak spíš lepší. Mělo to dost dobrou atmosféru. Heh, a opět málo hodnocené.

Holky z porcelánu (1974)

Moc mi nejde do hlavy proč je tenhle film tak nízce hodnocený. Viděl jsem ho několikrát a pokaždé mně stejně pobavil. Hérečky hrají a děj to má. Na to, že se 3/4 děje odehrávají ve skladu s porcelánem.

Son of Bambi Meets Godzilla (1999) odpad!

Závody šneků jsou lepší podívaná. Ach jo, kdyby 6/10 nezabíraly úvodní titulky dal bych i jednu hvězdu, ale takhle...

Marco Polo (2007) (TV film)

Výprava je pěkná, ale až příliš okatě si to hraje na víc, co to není. Navíc je to rok starý a počítačový triky běžící armády tam působí jak z nějaký počítačový hry. A samý asiatky. Já jejich milovník nejsem. Na druhou část se už nepodívám. Uzíval bych se k smrti.