Solange: Teror v dívčí škole (1972)

Skvělý thriller, který i když je starý jak sám čas (nadsázka samozřejmě) tak ve mně zanechal přesně to, co si od filmu s touto tématikou představuji. K pomyslné páté hvězdě toho mnoho nechybělo. Možná kdyby existovala nějaká nesestříhaná verze 8-) ...

Kozoroh 1 (1977)

Je to americký patriotismus v počátcích a na obou stranách táborů.

Rande s celebritou (2004)

Nesnáším romantický komedie. Takhle to končí vždycky jen v debilních filmech, v životě si holka vždycky vybere bohatšího krasavce. Proč se tyhle píčoviny vůbec točí?

Tři (2005)

Thriller s ostrovem jak vystřiženým z Modré laguny? A do toho Kelly Brook? Nemůžu jinak :-)

Pod Moskvou (2006)

Ty dvě hvězdy jsou spíš silně z milosti. Tenhle film má velký potenciál, ale vesměs se utápí sám v sobě. Nápady jsou nerozvinuty, kvalitní herci (Oksana Akinshina, Vincent Gallo) pobíhají sem a tam v temném podzemí, kde není vše řádně vysvětleno, i když vám pointy dojdou. Zajímavostí je, že dívat se na tenhle film v originálním znění by mělo být zapovězeno, protože kombinují ruštinu a angličtinu až nebezpečně komplikovaně, načež některé dialogy nejsou vůbec slyšet díky hudbě. Val Kilmer musel být zoufalý že tohle vzal, jeho postavu by mohl zahrát kdokoliv jiný. No a proboha, ten polibek! Tak nelogický polibek jsem ještě v žádným filmu neviděl. Díky němu jsem jednu hvězdu musel strhnout. Ach jo...proč jsou dobré nápady a herci nevyužity a režie se scénářem zpackaná?

Match Point - Hra osudu (2005)

Pokud jsem to poselství pochopil správně, že hajzlové vždycky v dnešním světě vyhrajou, tak dávám 3 hvězdy. Film nenudí, možná má slabší momenty ale svůdná Scarlett a roztomilá Emily Mortimer to zachraňují. Pro mně jen průměr. Pokud tohle je nejlepší film Woodyho Allena jak všichni říkaj, tak ty ostatní ani nechci vidět :-)

Dračí doupě 2 (2005)

No, narozdíl od jedničky je to určitě lepší. Herecké výkony jsou sice stejně toporné a hlavní záporák je pořád stejně...divný. Ubylo na monumentalitě a přidalo se na atmosféře. A kdo někdy hrál onu počítačovou hru na jejíž motivy je to natočené bude určitě spokojen. Je tady barbarka, bojovník, kouzelnice elfka, zloděj, mnich a k tomu jeden nechutně digitální drak, spousta vražedných pastí, pěkná příroda a zajímavý příběh jako vystřižený z promyšleného rpg. Když přivřu oko, je to jasný průměr, tentokrát ano. Navzdory špatným trikům.

Dračí doupě (2000)

Fantasy mam moc rád a jsem jeho velký fanoušek, prakticky mi nevadí žádné fantasy, snad jen Eragon (filmově i knižně). Při sledování Dračího doupěte jsem si nejdříve říkal, že dám tři hvězdy, protože to zas nebylo tak špatný. Jenže jak film gradoval, ubývala jedna naděje za druhou. Postřehů je mnoho. Tak ten první...celý film se snaží být děsně cool, až nechutně vlezle. Nejvíc za to mohl Snails, který hláškoval a choval se ujetě a debilně jak Chris Tucker v Pátým elementu, ale tam to sedělo. Tady to ničilo celý film. Dále tu máme negerskou elfku - co to je proboha za zprznění téhle fantasy rasy? To mělo být něco jako průkopnictví? Přehrávající záporáci a nechutně nesympatičtí hlavní hrdinové taky přidali svoje. Ten hlavní hrdina snad utekl z nějaké modelingové show, ne? Pokud si Jeremy Irons vybere hrát ve fantasy (Eragon, tahle konina), tak je to skoro záruka nudy. Postavy vůbec nemají větší prostor k jejich poznání a scénář je značně urychlen "musíme tam...*pár vteřin*...už jsme tady, co teď". O dracích moc nemluvim, stejně jako o digitálních a přehnaně monumentálních městech. Ach jo, a to se naše země podílela na natáčení. Tu jednu hvězdu dávám za české interiéry, který tuhle šlamastyku zvedají od odpadu. Dokonce zabraly i Olšanské hřbitovy a tunel v Prokopáku:-D a ještě jedna věc. Proč je tu označen jako herec Jiří Macháček když se ve filmu mihne sotva na jednu vteřinu? Heh...

Únos (1997)

Kvůli jedné speciální scéně si to zaslouží 4 >:-)) Jinak by to byl čistý průměr.