Fotbal za mřížemi (2001)

Není to tolik třeskuté jako o čtyři roky starší předělávka se Sandlerem (původní verzi ze sedmdesátých let jsem do dneška neviděl), ale je to správně britsky vtipný a v pohodě koukatelný. Vinnie Jones tu není zase tak velkej tvrďák nebo mafián jako jsme u něj zvyklí, ale byl mi tu sympatickej jako vždycky. A Statham pobavil nejvíc :)

Víkend u Bernieho (1989)

Vlastně jedinej důvod, proč jem si Víkend u Bernieho pustil, byly reference v How I Met Your Mother. První polovina filmu jde jako po drátkách, vtípky fungujou, je to zápavný. Kupodivu to začně ztrácet šťávu až po smrti Bernieho.

Stážisti (2013)

NE NE NE NE NE! To bylo něco tak strašnýho, že nebejt Wilsona s Vaughnem v hlavních rolích, tak by to nemělo ani na tu jednu hvězdičku a pro každýho z nich je to jednoznačně nejhorší film. Čert vem ten všudypřítomnej product placement a debilní zápletku, s tím jsem počítal už před tím, než jsem si ten film pustil, ale hlavně je to celý totální NUDA!!! Jestli ty rádoby vtipy o Instagramu, Fejsbůku X-Menech měly bejt legrační, tak fakt nebyly. Hraní geek famfrpálu? Trapné! Linka s Wilsonem a zaměstnankyní Gůglu vůbec nechápu, proč tam byla. Všechny postavy otravný (jedinej OK byl snad jen John Goodman), celý nudný, bez nápadu a šťávy a s klasickým rozuzlením. Nikdy víc.

Tetsuo (1989)

Tři hvězdy za to, že mě chvilkama celkem upoutalo a hlavně jako ocenění práce střihače tohodle bijáku. Ale znova bych to vidět nechtěl. Fakt ne.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Mírou zábavnosti je to skutečně na stejný úrovni jako pátej díl, je to pořád efektní, dobře natočený, jsou tu stylový rvačky, rychlý auta, výbuchy, přestřelky, tanky, letadla.... drsňáky The Rocka s Dieselem nebo hláškujícího Tyrese Gybsona a ucházejícího záporáka. Zápletka kolem Letty byla dost vycucaná z prstu, ale kupodivu mi ani nevadila.

Nevinná (2008)

Z americkýho remaku jsem byl unešenej, tak jsem chtěl zkouknout i tuhle původní francouzskou verzi. Ty filmy jsou si v mohém podobné, jsou stejně temně natočené, mají stejné tempo, napínavost a i Pour elle byla radost sledovat. Nicméně americká verze je výrazně nadupanější a franouzská prozrazuje pointu hned na začátku, takže jednoznačně nejdíve doporučuju zkouknout verzi s Russellem Crowem, nicméně i tohle byla výborná podívaná a pět hvězd zaslouží tak i tak.

Uprchlík (1993)

Tahle pecka i dvacet let po natočení stojí na piedestalu mezi akčníma filmama. Moc se tu nestřílí, nerve ani se tu nevalí jeden digitální trik za druhým, ale je to napínavý, skvěle naspaný a drží si to pozornost celou stopáž.

Rudé horko (1988)

Hlavně proto, že akční filmy osmdesátejch a devadesátejch let jsou můj nejoblíbenější žánr, mě dost překvapilo, že jsem tuhle záležitost objevil až pětadvacet let od natočení. Lidi píšou, že Arnoldovi nevěřili toho Rusa ani za mák, ale mě se ten jeho kamennej xicht k chladnýmu Sovětovi naopak hodil. Belushiho jsem měl možnost vidět ve filmu poprvý a příjemně mi tam seděl. Jinak film používá standardně jedoduchou zápletku, hodně se tu střílí a mlátí a do toho občas Belushi frkne nějakej svůj fórek, což bylo vlastně všechno, co jsem od toho očekával. Solidní osmdesátková buddy

Muž z oceli (2013)

Mělo to dobrý aspekty jako třeba hudba, dobří herci, zajímavý scény z dětsví Clarka Kenta nebo promakanej vizuál. Nicméně mě ale příběh Supermana baví ze všech superhrdinů nejmíň a moc na tom nezměni ani oproti předchozím dílům Supermana dospělejší scénář a gigantickej rozpočet. A rozuzlení posledního fightu bylo totálně WTF. Update týden po zkouknutí: Asi to fakt líp natočit nešlo, nechám to na čtyřech místo tří.