Vřískot (1996)

Před zkouknutí filmu (až osmnáct let po natočení) jsem viděl Scary Movie asi 10x, takže jsem spoustu scén vlastně znal. A musím říct, že jsem čekal víc, než jen poctu žánru a teenagerovskou vyvražďovačku, která není ani nijak extra strašidelná. Taky jsem si myslel, že nemotorný chování ghost-face ve Scary Movie byla opravdu parodie, přitom tady se seriózní vrahoun chová, běhá a vraždí téměř stejně. Ale co, bavil jsem se dobře a na čtyři hvězdy to furt je.

Zmizení (2013)

Depresivní, skličující, perverzní, násilný, skvěle zahraný, natočený a hlavně geniálně napsaný. A co na tom především oceňuju je, jak dokázali autoři z filmu o únosu dětí perverzákem dokázat udělat konstruktivní krimi, který si vlastně musíte ve finále sami poskládat. Konec výbornej.

Surfařka (2011)

Příběh mladý surfařky s ukousnutou paží mi zase tak awesome nepřišel, takže to u mě naději na nějakej megaúspěch nemělo. Přesto je to natočený dobře a v pohodě to hodinu a půl baví.

Sousedi (2014)

Když vidím jméno Setha Rogena, tak okamžitě požaduju odpočinkovou komedii jako byl Zelený Sršeň a Travička Zelená a Sousedi hrajou přesně na tu samou notu, což se mi líbí. Je to prostě prdel, co si nehraje na nic víc, než je. Nemá to moc extra děj, prostě je to asi tak od dvacátý minuty válka mezi Efronem a Rogenem, který si dělaj navzájem naschvály. Vybuchujou tu airbagy, Rogen dojí svoji ženu, kluci ze sekty prodávaj odlitky svejch penisů atp. Opravdu nahlas jsem se smál u flashbacku šikanovanýho kluka a hlavně bitky hlavních dvou protagonistů. Taky to má skvělej soundtrack a spoustu pop-kulturních narážek ("I'm Batman"). Jo a poprvý jsem viděl pořádně viděl hrát Zaca Efrona a byl tady vtipnej!

Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Boží akční nadvěcná záležitost na odpočinutí, která mě bavila od začátku do konce a další důkaz toho, že nejlepší akční filmy se vyráběly v USA v desadesátkách. Geenu Davis jsem znal jenom jako matku ze Stuarta Littla a v akčním filmu si ji představit nedokázal. Tady sice (hlavně od doby, kdy si začíná pamatovat svoji původní identitu) dost přehrává, ale myslím, že to k celýmu filmu, kterej se očividně nebere za tolik vážně, celkem sedí. Jackson bavil celou dobu a nebyl to zase takovej drsňák, jako si ho pamatujeme. Spousta věcí je tu natočenejch ad absurdum, spousta nelogičností, ale to k tomu holt patří. Bylo to prostě zábavný, akční, chvilkama mysteriózní a skvěle jsem si od toho oddechnul.

Duel (1971) (TV film)

Poprvý jsem to viděl snad někdy ještě na základce, moc se mi to líbilo a teď - 43 let od natočení - jsem si to zopakoval. A bylo to vynikající. Pracuje to sice s minimálním rozpočtem, ale vytřískaný je z toho maximum. Je to napínavý, chvilkama mysteriózní a z mýho pohledu nejlepší road movie, co byla kdy natočená.

Útok na věžák (2011)

Jou tam mimozemšťani a Nick Frost, takže jsem očekával ulítlou bláznivou komedii ve stylu Soumrau Mrtvých. Ale místo mimozemšťanů jsou tu nějaký vlkodlaci, Frost má v podstatě jenom cameo a ani to není vtipný. Zato je tu spousta nepřizpůsobivejch (všichni mi přišli nesympatický a hráli mizerně), jsou tu otravný scény s přepádáváním nebo policajtama a celý to působí takovým levným dojmem. Nebavilo mě to.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

First Class to v mejch očích nepřekonalo, ale byla to v kině zajímavá podívaná v od Singera po všech stránkách řemeslně dokonalá záležitost. Líbilo se mi, že s hlavníma postavama (Professor X, Magneto, Beast, Mistique, Trask) se tu pracuje skvělě a mutanti, kteří dostali třeba i míň prostoru, tam nebyli na jen na okrasu. Z těch stojí nejvíc za zmínku asi Quicksilver, kterej mě bavil ze všech nejvíc. Možná, že je to tím cestováním v čase, který vždycky všechno (především v nekomediálních filmech) kompliuje, ale pět hvězd dát nemůžu. Přesto skvělá práce, akčních i vtipnejch scén dost a těším se na Apocalypse.

Ulička hanby (2014)

Po zkouknutí traileru, kterej mě poměrně navnadil, jsem si tenhle film okamžitě musel opatřit, protože jsem přesně na takovouhle ptákovinu měl náladu. Něco hloupučkýho na vypnutí mozku. A povedlo se a pobavilo mě to. Elizabeth Banks je ve svý roli fantastická a na tuhle "walk-movie" příjemně táhla. Nemá to nějak moc nosnej příběh, jen se potřebuje pořád někam dostat a furt potkává dealery cracku, slizký židy, slizký školáky, policajty, potká se s recepční v odtahovně aut, chlapíkem, co chce vykouřit nebo asijským taxikářem (vlastně skoro všichni už byli představeni v traileru). A fakt to rychle utíká. Navíc mi tam přímo seděl James Marsden, kterýho mám rád. Konec mohl bejt o ždibec lepší, ale i tak hodně silný tři hvězdy.

Plán útěku (2013)

Bez Slye s Arniem by to bylo jen obyčejný "béčko", po kterým by nikdy ani neflusnul, ale hlavně díky nim a jejich charismatu jsou i nudně napsaný dialogový části filmu koukatelý. Jinak príma vězeňská zábava a několik napínavejch scén.