Super Mac (2010)

Až na pár povedenejch fórků všechno špatně. Sice jsem fanda do MacGyvera nikdy nebyl, ale přijde mi, že kromě podobnýho jména a účesu ho tu vůbec neparodovali. A hrozně mi vadí WIll Forte, kterej má charisma a šarm německýho ovčáka po transplantaci hlavy.

Highlander (1986)

Ta hudba od Queenů je excelentní, dokonce to má i zajímavej příběh a fajnový finále. Jen bych tak dvacet pětadvacet minut vystříhal.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

To je přesně ten střih pitomý komedie, kterej je prostě jednou za čas potřeba jako ďábel. Totálně gumová zápletka, postavy, co se chovaj jak idioti a fórky o hulení (pinďourů i trávy), masturbaci, vydloubávání očí. Za cameo Backstreet boys dávám čtvrtou hvězdu.

Rivalové (2013)

Formule mě nikdy netáhly. A vůbec jakýkoliv automobilový závody. Nebavilo mě to a nebaví a lístek na to, jak kolem mě projede jedna formule za 3 minuty, bych si nikdy nekoupil. Tohle mě ovšem chytlo, ačkoliv jsem o Niki Laudovi slyšel jen okrajově. Oba hlavní herci jsou uvěřitelní a člověk si k oboum najde sympatie (dokonce ani já nevěděl, komu fandit), atmosféra sedmdesátek perfetní, řemeslně také, Nikiho nehoda natočena téměř do puntíku přesně jako ta reálná, má to vtipný i vážný pasáže precizně a zábavně natočený. Dokonce jsem uvažoval o pěti hvězdách, ale myslím, že se tu mohlo věnovat více prostoru situaci po Laudově něhodě a taky si myslím, že životopisných filmů jsem viděl už pár lepších (Narozen 4. července, Kokain), které mě chytly o stupínek víc. Update po druhé projekci: Měním na pět hvězd, je to špica. :)

Wolverine (2013)

První díl X-menů, kterej nepotřebuju vidět podruhý.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Plusy : Dobře hrající dvojice, gangsterka plná zvratů s několika epickejma momentama Minusy: minimum akčních scén, často zbytečná utahanost a taky, že jsem si z toho filmu den po zkouknutí skoro nic extra zajímavýho nepamatoval a znova to viděl nepotřebuju

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Seveřani umějí být temní a tohle se povedlo maximálně. Řemeslně tomu není co vytknout a kdyby takhle zpracovaná byla každá kriminálka koukal bych na ně častěji. Atmosféra, napětí, výborný herecký výkony, hudba ani sex tomu nechybí. Z počátku to na mě působilo trošku překombinovaně a nechápal jsem moc, proč by si někdo měl najímat na vyšetřování novináře místo detektiva, ale byla to fakt pecka a nemám tomu veskrze co vytknout. A líbila se mi i ta část filmu okolo opatrovníka Lisbeth, i když se zbytkem měla vlastně minimum společnýho.

Batman se vrací (1992)

I víc jak dvacet let po natočení a po zhlédnutí Nolanovy trilogie je to pořád jednoznačná pětihvězdičková podívaná. A má na tom největší podíl hlavně Burton, protože svěřit právě tomuhle člověkovi do rukou Batmana byla jasná volba. Atmosféra, kterou tomuhle filmu vytvořil ve spojení s hudbou Dannyho Elfmana a vykreslenejma postavama, to by prostě nikdo jiný nedokázal.