Lidská stonožka (2009)

Zklamání. Tenhle film měl těžit ze zvrácenýho nápadu a měl bejt totálně zvrácenej celej, místo toho se režisér bál zabloudit do zákoutí až absurdní zvrácenosti a spoustu těhle scén se neodvážil natočit a když některý jo, tak je cenzuroval. Takže ve finále to nebylo ani moc nechutý a ani strašidelný. Největší devízou filmu je tak hlavní herec, kterej vypadá jako Van Damme trpící anorexií a působí jako úchylák par excellance. Jinak nuda a šeď.

Falešná hra (2000)

To byla taková pakárna a s tolika nelogičnostma, že tomu musím dát čtyři hvězdy, ač by si to objektivně zasloužilo tak dvě. Fakt to není ani napínavý, ani akční a ještě k tomu plný nonsenců, ale kupodivu zábavný. Nejvíc jsem se smál (ač to tak režisér nechtěl) u scény, kdy Sinise ověřuje identitu Afflecka. A ještě ten závěr. Holt takovýhle příběhy píše sám život.

Číslo 5 žije (1986)

Pravda je, že rodinný komedie jsou snad nejhorší žánr ever, ale Číslo 5 žije jsem měl řád jako malej a už před tím, než jsem si to pustitl, jsem byl rozhodlej tomu dát pět hvězd, ať se mi to teď bude líbit jakkoliv. A musím říct, že i teď to byla příjemná povídaná a kvůli robotově hlášce "Tak ty jsi mi chtěl rozčísnout pěšinku, cizinče?!" bych stejně musel dát pět i kdybych to teď poprvý .:)

Rychlejší (2010)

Od začátku je jasný, že je to jenom akční béčko, ale to mi ani nijak nevadilo, měl jsem zrovna chuť na nějakej testosteronovej biják a od tohodle jsem si sliboval hlavně přestřelky, automobilový honičky a drsňáckýho The Rocka, kde budu nějakou tu nelogičnost i tolerovat. Ale tohle byla akorát tak přiblblá splácanina, kde sice pár přestřelek i honiček je, ale jsou natočený tak prachbídně, že se u nich ani nedá bavit. Navíc se tu s nelogičnostma skutečně utrhnul pytel, že už toho bylo i na mě moc, scénář je děsně televizní a postava Killera snad největší debil v historii filmu. FInální rozuzlení mě mělo asi utěšit, ale spíš to potvrdilo, jaká je to hovadina. Ale koukat se na to dá :)

Nevidím zlo, neslyším zlo (1989)

"...je to tvůj brouk v hlavě, jako kdyby ses chtěl změnit v bělocha!" - "Copak nejsem bílej??????" Vím, že jsem někdy dlouho zpátky viděl kus tohodle filmu a bylo mi nějaký divný, proč se ti dva nemůžou pořádně domluvit, dokud mi nedošlo, jaký mají poruchy. Po letech jsem si název tohodle filmu vygůglil, sosnul a těšil se na příjemnou komedii, což se ve finále potvrdilo. Děsně mě zajímalo, jak bude vypadat buddy komedie s až neuvěřitelně jednoduchou krimi zápletkou, kde bude jeden hluchej a druhej slepej. A fakt můžu říct, že to bylo příjemnejch sto minut. Sice fórky nejsou kolikrát ani moc drsný, ale má to príma momenty a zábavnou formu komunikace mezi těma dvěma. Možná bych tam akorát přidal občas záběry z první osoby, abychom se líp vtáhli do děje, ale netuším, jak by tahle inovace vypadala na obrazovce. :)

Úsměvem ke štěstí (2007)

Pokud máte chvilku času a aspoň trošku umíte anglicky, doporučuju si pustit na YT tenhle krátkometrážní film. Skutečně inspirující!

Sunset Boulevard (1950)

Dost dlouho jsem Sunset Boulevard přehlížel, protože mě až takhle starý filmy neberou, zápletka okolo vysloužilý herečky mi taky moc neříkala a zdejší hodnocení jsem bral taky s odstupem. Nicméně mi všichni z mejch známejch, kteří tenhle film viděl, furt tvrdili, jak je to hrozně dnešní a nadčasový atd. , tak jsem se do toho taky pustil. Začínalo to jako normální starý filmy, ale od tý doby, co se William Holden octun v bejváku Glorie Swanson jsem začal chápat, co na tom ostatní vidí. Je to poutavě napsaný a dialogy jako kdyby fakt pocházely s 21. století. Postava Normy Desmond jedna z nejzajímavějších a její sluha byl asi nejlepší podržtaška v historii filmu.

Iron Man 3 (2013)

Tak jsem byl poprvý na promítání 3D filmu v kině (když nepočítám ty dokumenty o dinosaurech a astronautech, na kterejch jsem byl ještě se školou v IMAXU) a jsem z toho unešenej, takže snad jsem se při hodnocení nenechal opít vysokým rozpočtem a těma trojrozměrnejma brejlema na nose. Oproti prvním dvoum dílům si tenhle může připsat temnější atmosféru, skutečně prvotřídního záporáka s trošku "konspiračně-teoretickou" pointou a dokonce i větší množství vtipnejch a nenucenejch hlášek. Samotnej Tony Stark tu sice trpí úzkostma a furt se vrací k události z Avengers, ale v Downeyho podání je to pořád stejnej šibal a ani jsem nějakej osobností posun nezaznamenal (což mi ani neva), zato hodně potěšily všechny vedlejší postavy. Ať už Pepper, jejíž oblečení se (bohužel) nehořlavý, Rhodes nebo ten malej klučina, kterej nejen, že nebyl vůbec otravnej, ale byl celkem i vtipnej. Těšil jsem se samozřejmě i na akční scény a ty potěšily (velký finále je bomba, ale i třeba IM zachraňující pasážéry padající z letadla byla prostě vynikajícnost). Moc jsem si to užil a považuju to za nejlepší díl.

Psí odpoledne (1975)

Vidím hodnocení 83% a nestačím se divit. Jasně, Al Pacino byl vynikající a lehce komediální háv tomuhle filmu slušel, ale kvůli tomu přece nebudu rovnou dávat pět hvězd. Ze začátku je to zajímavý, jak sledujeme podivína, kterej přepadá banku, pak ale film zůstane na mrtvým bodě v podstatě až do odhalení Pacinova důvodu udělat tenhle zločin, což bylo teda docela překvápko a pak už filmu jen dochází dech až do finále. Filmů o vyjednávání je spousta lepších.