Wolf's Rain (2003) (seriál)

Je mi jedno, že pár epizod tam bylo zbytečných, je mi jedno tradičně debilního songu při openingu (hudba jako celek tam je však výborná) . Tohle je prostě anime epických rozměrů s poetikou, ze které by člověk blahem uchcával. Kresba a celkový design jsou prostě úžasné, dokáží navodit specifickou atmosféru světa, který jde vstříc svému zániku. Celý svět s jeho vlastní mytologií dýchá neuvěřitelně živým způsobem, doslova penetruje divákovu mysl.

Gungrave (2003) (seriál)

Jako kdybych říkal vtip, ze kterýho se všichni zechčijou smíchem a v tom nejlepším si stoupnul na stůl, vytáhl péro, začal si ho honit a těsně před vyvrchlením si ho usekl laserovou mačetou na jaderný pohon.

Tenshi no tamago (1985)

Geniální záležitost. Atmosféra, která je zde navozená nemá obdoby. Bylo mi jedno, že mi po většinu filmu nedošel význam těch všech symbolů a náznaků (a především v tom je to podobné Lynchovi, nezáleží na tom jestli to pochopíš, ale jestli to procítíš).

Horizont události (1997)

Pětihvězdičkově natočený film, který má tříhvězdičkový náměť.

Mazaný Filip (2003)

Na tenhle film jsem ve své době těšil jak malé děcko. Nejen díky povedené upoutávce, ale hlavně kvůli obsazení. V takové elitní sestavě se přece nemůže natočit nic špatného. Chyba lávky. Je to nudné, upocené, trapné, křečovité, hloupé. Jdětě se bodnout.