Sázka na smrt (1988) odpad!

Tak tohle jsou 80s na plný pecky. Kýč, kýč a kýč. S odstupem času jediný Harry, který opravdu stojí za vidění je ten první. Ten kult kolem toho těžko pochopím, když většina filmů téhle blablalogie je těžkej průměr s několika hláškama.

Biliárový král (1961)

Jedno z nejlepších (nejen) sportovních dramat všech dob.

Barva peněz (1986)

Jsem rád, že dřív než tenhle film jsem viděl Hustlera, protože tohle je jeho nepřímým pokračováním. Minimálně vyniknou psychologické aspekty Newmanovi postavy a lépe se bude chápat. Tom Cruise nemá moc prostoru, aby byl nějak zvlášť výrazný. Všechno si "ukradl" Newman a je to jen dobře, protože o jeho postavě tenhle film je. Zahrál to s totální noblesou, naprosto zasloužený Oskar.

Hanebný pancharti (2009)

Film jako celek moc nefunguje. Dílčí scény jsou však výborné. Celé to na mě působilo trochu nesourodě a nebýt Hanse Landy, dal bych jen tři hvězdičky. Tohle bych k vrcholům Tarantina rozhodně nezařadil.

Pokoj 1408 (2007)

Achjo, Cusack nejspíš promrhá svoje nejlepší léta v podprůměrných filmech jako tento.

Zodiac (2007)

Když ten film beru jako podobenství o nedosažitelnosti pravdy musím tomu dát absolutní hodnocení. Pokud to budu brát jako příběh o vrahovi, kterého nikdy nedopadli musím tomu dát taky absolutní hodnocení. Nic tam nechybí, nic nepřebývá. Fincher opět definuje dokonalou filmařinu.

Pod Moskvou (2006)

Gallo měl asi chuť dělat kokota v příšerném škváru. No vlastně proč ne. Hlavně když se na to nebudu muset dívat znova... 3/10

Vital (2004)

Tenhle režisér se nenarodil pro natáčení filmů jako tento. Je to dle mého pouze lehoučký nadprůměr. Pěkně zpracované, ale emočně vyprahlé, prodchnuté zvláštní atmosférou. Navíc si myslím, že potenciál samotného námětu nestačí na celý film. Tsukamoto není Fincher. Kdyby to mělo o půlhodiny méně, možná bych přihodil ještě půlhvězdu.

REC (2007)

Napoprvé to byl hodně slušný naprůměr ve svém žánru. Napodruhé to bylo celé moc uřvané, nudné a ta kamera chvílema dost otravovala. Vše vylepšilo nádherně vygradované finále. Tam jsem chvíli cítil i něco čemu se dá říkat strach z hororu. Ale to bylo příliš krátké, aby to zachránilo slabiny filmu. 6/10