Paranormal Activity (2007) odpad!

Tenhle film si nic jiného než odpad nezaslouží. Je to celé tak ubohé a nudné, že je člověku líto ztrácet čas nad psaním komentů o takové sračce.

Forrest Gump (1994)

Ta prvoplánovitost je strašně do očí bijící, z tohodle důvodu si ten film nezaslouží absolutní hodnocení, ačkoliv v něm nic nechybí.

Prolomit vlny (1996)

Tady slova nestačí. To se musí vidět.

Antikrist (2009)

Skoro se mi chce zvolat - klasický případ, kdy je film zahleděný příliš sám do sebe. Trierův symbolismus mě tu ani trochu nebaví. Co mě bavilo byla ona herecká dvojice. Nebýt jich, asi šel s hodnocením ještě krapet dolů. Jinak nevím proč to má být takyhoror.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Předně bych rád podotkl, že tohle není dokument v pravém slovas smyslu. Vyzdvihuje jen fakta, která zapadají do konspirační skládačky a s ničím je nekonfrontuje. Čili fakta zmiňovaná v tomto filmu vyznívají jakoby velmi silně. Což je spíš jen dojem. Způsob argumentace mi místy přišel dost pofidérní. Závěr silně spekulativní až manipulující s divákem. Něco takového se mi hodnotit nechce. Nemůžu, narozdíl od mnoha zdějších odborníků, posoudit pravdivost toho co je tam prezentováno. Něčemu věřím, něčemu ne. Poznámka : Každopádně si myslet, že s vládou v USA je všechno v pořádku by byla ještě větší chyba, než baštit v Zeitgeistu každou větu. Asi tak.

Odstřelovač (1998) odpad!

Je to odpad po všech stránkách, ale po několika deckách vína s přáteli při společném promítání, se to lehce může zvrhnout v plný počet =)

Stalker (1979)

Filosofické podobenství o lidském údělu. Neviděl jsem žádný jiný film, kde by se obraz a slova, tak doplňovala.

Čínská čtvrť (1974)

Dle mého skromného názoru to nejlepší co kdy Polanski natočil a nejlepší film ve svém žánru. V podstatě jeden z těch filmů, kde je vše naprosto dokonalé a precizní.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Ze všech "smithovinek" právě tenhle film nejvíc počítá se znalostí předchozích počinů. Když jsem se vracel z kina, říkal jsem si, že celkem dobré vtípky jsou utápěny ve vyslovených trapárnách. Z odstupem let jsem se na to podíval znovu, kdy už jsem znal předchozí filmy velmi dobře a bavil jsem se u toho mnohem lépe, než poprvé v kině.

Temné lesy (2003)

Tohle je přesně z těch případů, kdy nechápavě kroutím hlavou nad tak vysokým hodnocením, takové slátaniny. Příběh sám o sobě je hrozná hovadina, což by u tohoto žánru nevadilo, ale atmosféra. Proboha, vždyť tu byly tak maximálně dvě-tři skutečně atmosférické scény. Zbytek filmu je divák nucen dívat se na nanicovaté herecké výkony a hloupý scénář, který vrcholí jednou z nejhloupějších point ever.