• Thriller

Pohřbený zločin (2008) (seriál)

C-čkové dielko, kde zaujímavý námet pochovávajú doslova ochotnícke herecké výkony ("exceluje" predovšetkým hlavná hrdinka); réžia, kamera a výprava na úrovni Inge Lindström; a úplne dementná a zbytočná "dramatická linka komplikovaného vzťahu matka - dospievajúca dcéra". Akýkoľvek diel Vrážd v Midsommeru s Neetlesom je o dve galaxie nad týmto počinom.

Rillington Place (2016) (seriál)

Diabol nosí civil. Milému primárovi Sovovi trochu hráblo a miesto slečny ortopedie sa dal na pani patológiu. Ale z tohoto pojatia sa dalo vyťažiť omnoho viac dusivého napätia.

Snowtown (2011)

Snowtown. Miesto, kde sa nádej a budúcnosť nikdy ani len neodvážili vstúpiť. Film je až fyzicky neznesiteľný, napriek tomu že skutočne drastické alebo nechutné scény sú len dve. Ale pomalé tempo a dlhé zábery sa nemilosrdne vrývajú pod kožu a potom stále hlbšie, divák je doslova paralyzovaný zlom a zúfalo si praje aby sa mu aspon niekto dokázal vzoprieť. Lenže na to v slume "white trash" už dávno nikto nemá silu, a tak sa všetci poddávajú charizme chlapíka ktorý si dokáže poradiť - vždy, s každým. A skvelý, skvelý Henshall.

Já jsem noc (2019) (seriál)

Čierna Dahlia z prvej ruky, od dcéry/vnučky hlavného podozrivého. Autorské práva museli stáť majlant, pretože úspech je zaručený. Alebo nie? Človek by čakal že si toho tvorcovia budú vážiť a ponúknu parádnu jazdu. Lenže sa dočkáme doslova céčkového radobypsychologického nudného čajíčku, s neuveriteľne stupídnymi dialógmi ktoré posobia hlavne pri prenášaní Univerzálnych Múdier nekontrolované záchvaty smiechu a seriál menia na nechcenú paródiu. To celé je podložené topornými a nevierohodnými hereckými výkonmi, predovšetkým Pine prehráva až na ochotnícku úroveň (a práve som urazil väčšinu ochotníckych divadiel); afektovanosť adoptívnej matky hlavnej hrdinky je tiež viac otravná ako uveriteľná (a človeku je ľúto že útok arcipodliaka prežila a teda ju uvidí v ďalšom priebehu), a spomenutý arcipodliak má ešte menej charizmy a démoničnosti.než dochodca zúriaci v Kauflande po vypredaní zlacneného tovaru. Pravdupovediac mi nie je jasné za čo vlastne dávam tú jednu hviezdičku...

Pretty Woman (1990) odpad!

Moderná Popoluška - teda podľa reklamných masáží. Hm. Skutočne veľmi poučný príbeh o tom ako neznesiteľne žvatlajúca behna k milionárovi prišla. Stupídne, otravné a nezachrání to ani Julia ktorá je fakt kočka. Takže milé dievčatká, vypnúť DVD, a šup šup šlapať ulicu, tam na vás čaká znudený seladón.

Muž na Měsíci (1999)

Absolútne dokonalá oslava umenia žiť, baviť seba i ostatných; a zároveň precízny kopanec do vypasených zadníc všetkých tesilových páprdov. Fantastická jazda s podmanivým Jimom, ktorý dokáže byť dojímavý i na zabitie zároveň; a skvele mu sekundujú predovšetkým Courtney, Giamatti a Briscoe. Forman je (teda bol; bohužiaľ) génius, a asi sa aj v nebi baví tým že dodnes nikto netuší čo bol Andy vlastne zač a či to myslel vážne. A netuší to asi ani on sám, ani Jim (pokiaľ vobec Jim sám tuší čo je zač on sám a čo myslel v tom filme vážne) a to je na tom všetkom vlastne nejlepšie.

Contratiempo (2016)

Dosť dobré, ale Contratiempo som videl pár dní po El Cuerpo - a jednak je dej podobne štrukturovaný takže prísť na pointu v Contratiempo bolo pomerne jednoduché, jednak je Cuerpo IMO lepšie gradované i vypointované. Ale stále platí že sa jedná o výborný psychologický (skoro)thriller

Tělo (2012)

Výborne gradovaný thriller s prekvapivou pointou, s divákom sa pohráva a pritom nestráca napätie ani logickú niť príbehu. A aby som nezabudol - Belén je nielen skvelá herečka , ale i neuveriteľne sexi milfka (asi som zamilovaný!).

Delikatesy (1991)

Explózia nápadov, bláznivá a zábavná jazda s dokonalou atmosférou a vizuálnou stránkou. Presne ten typ filmu kde sa s úžasom dívate a neveríte vlastným očiam aby ste vzápätí prepukli v oslobodzujúci smiech. Kráľovská zábava od prvej sekundy do posledného záberu - proste tá najluxusnejšia delikatesa, mňam!

Pád - Série 3 (2016) (série)

Kostrbatý rozjazd sa po pár dieloch mení na závratnú dychberúcu jazdu tobogánom. Akokoľvek sú divákom karty dopredu rozdané, napätie skvele graduje až do nervydrásajúceho záveru. Pre mňa obrovské a veľmi príjemné prekvapenie, jeden z najlepších krimi seriálov (ak nie najlepší vobec). Zvláštnu zmienku si zaslúžia herecké výkony, Gillian je úžasná a Dornanov nenápadný prerod z "jednoduchého" bezcitného vraha na zákernú manipulatívnu kreatúru je hereckým koncertom