Perníkový táta - Na dně (2009) (epizoda)

Bavilo mě jak vařili, vydělávali a neřešili? Ano. Na druhou stranu si myslím, že tenhle díl byl poučný. Ne, že bych byl nějaký shit-fuck moralista, ale nikde nepíšou, že tenhle seriál je jen sledování dvou lidí jak vydělávají a všechno se perfektně daří. Rozhodně si nemyslím, že by tenhle díl ztrácel na kvalitě oproti začátku série, byť pro běžného diváka to nemusí být tak zajímavé. Název je výstižný. Zatím vždy, když to vypadalo, že jsou nejvíc v hajzlu, nějak si chytře poradili. Tenhle díl byl o tom, že jsou v hajzlu, no. Když se Walter rozhodoval, co s Krazy-8, bylo to možná napínavější, ale to, že teď se to může vyvinout jakkoli, činí seriál zajímavějším.

Cesta za miliardou hvězd (2014)

Počáteční dialog jednoho vědeckého nadšence a jednoho člověka, kterej chtěl místo poslouchání vědeckých keců tabulku čokolády, byl docela nic moc. Tenhle film se mi zdál takovou agitkou pro astrofyzikou nezaujaté lidi. CGI scény místnosti se mi vůbec nelíbilo, pohyby kamery v té místnosti by na plátně vypadaly dobře, ale na vypouklé projekční stěně v brněnském planetáriu nikoli. Z filmu jsem se nedozvěděl vůbec nic. „S novou družicí můžeme velmi přesně zjistit, jestli neletí něco na naši planetu.“ „Fakt? Tak to vypadá, že tohle všichni velice všichni podceňujeme!“ Tak podceňujeme nebo ne? To už nebylo řečeno, pak už jsme jenom za doprovodu nějaké indické hudby hrané na rozladěné nástroje a následně varhanní hudby sledovali, jak kamera cestuje vesmírem, kdy se z dialogu dvou lidí stalo vyprávění toho jednoho. Film byl ukončený tak, že se z vyprávění stal zase dialog, a ten nadabovaný enthusiasm byl fakt slabej. Běžný člověk se podle mě nezačne zabývat astrofyzikou, po tom, co shlédne tohle. Možná, kdyby mi bylo tak o 5 let méně, než mi je, přišlo by mi to zajímavější.

Metanol (2018) (TV film)

Vynikající práce ČT si zaslouží můj komentář. Po shlédnutí první části jsem byl velice překvapen a nenudil jsem se ani minutu. Druhá část byla perfektně tematicky oddělená a ještě zajímavější. V roce 2012 mi bylo 9 let, takže si jen pamatuji, že se o tom mluvilo a tak. Film si krásně pohrává s divákovým očekáváním a nejvíc jej podtrhává fakt, že se to skutečně stalo. Že si ta čísla jen tak nikdo nevymyslel. Postupem času do sebe vše začalo zapadat, tak už jsem jen netrpělivě čekal, jak to dopadne a ten „wow“ efekt mi ještě chvíli zůstane. Herecké výkony byly skvělé a hudba se mi líbila. Nejlepší produkt televize, kterého jsem kdy byl svědkem.

Pirátské sítě (2014)

Bylo to, podle mě příliš zmatené a zdlouhavé, nevím, jestli se mi ta pointa, která z toho nakonec vzešla, líbila. Každopádně to nebylo nezajímavé.

Koupili jsme ZOO (2011)

Příběh je příliš předvídatelný, chybí mu katastrofa. Zkrátka, na mě je film příliš "americký"

Podraz (1973)

Je to zajimave, je to drama, ale narame jsem se u toho bavil, doporucuji shlednout vsem :)

Sebevražedný oddíl (2016)

Moje pocity z tohoto filmu se trochu bijou. Na jednu stranu mi to prijde jako spatny thriller, ale na druhou stranu je to fajn komedie.