Audience (1990) (divadelní záznam)

Skvělé zpracování skvělé hry. Při čtení jsem se smál neustále, tady tomu nebylo jinak. Dokonalé! Kdo to nechápe, časem pochopí. Někdo bohužel ani časem, ovšem takoví lidé nechápou spoustu jiných věcí...

Smrtící parazit (2009)

Nečekal jsem od toho absolutně nic, narazil jsem na to náhodou, no a s tímto vědomím tento film nemůžu hodnotit špatně. Člověku je hned jasné, kdo přežije a kdo zemře, jak to skončí, co se nám to snaží říct, ale o to nejde. Podobným béčkovým filmům dávám většinou 1-2, ale v tomto případě sáhnu na 3 hvězdy. Proč? 1. Nic lepšího v tu dobu v TV neběželo. 2. Scénář nebyl tak idiotský, jak tomu obvykle bývá. 3. Nebyl tam žádný katastrofálně udělaný efekt. Tyto tři důvody u mě broučkům vysloužily průměrné hodnocení.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Já jsem viděl dva díly a hned mi bylo jasný, že to budu muset ohodnotit téměř stejně jako Ordinaci a spol. Proč? Neříkám, že to nebylo odlišné, ba někdy dokonce lepší než zbytek současné české seriálové produkce. Především kamera byla zajímavá. Ale scénář svojí stupiditou předčil všechny ostatní naše výtvory. Promiňte, ale aby se 10 minut bavil otec se synem (Kukura s Rašilovem) a celý ten dialog byl jen o tom, že syn přestává používat slovenštinu, což otce velmi mrzí, a neumí "zarábať peniaze", což ho mrzí ještě víc, to je na mě prostě moc silný kafe. Stejně jako obrovské upoutávky na V. Dyka, který měl být hvězdou seriálu, ale nakonec spáchá po pár minutách sebevraždu... No prostě jen tak tak, že jsem nedal odpad!

Mládí v trapu (2003)

Moji oblíbení američtí komediální herci, nářez hlášek, humor všeho druhu - generační, vkusný, nevkusný, ale především typický "ferrellovský". Will v nejlepší formě, tomu já prostě neodolám. Pravděpodobně nejcitovanější komedie v okruhu mých přátel. Prostě nemůžu nedat 5. "Poběžíme nahatí na náměstí a pak do tělocvičny! Vezmi svůj zelený klobouk." "Miláčku, mají ještě v KFC otevřeno?" Dnes už bych tomu asi dal jen 4 hvězdy, ale protože je to stále má oblíbená komedie, zůstanu na 5. I´m sorry

Smrt přichází v bílém (2003)

Opravdu skvělý komediální horor. Ovšem pozor, nepředstavujte si pod tím něco jako Scary movie, to absolutně ne! Tohle je skrytá komedie ve hrůzu nahánějícím hororu, nikoliv obstojné narážky na horory v obstojné parodii. Pokaždé, když kolem projížděl ten pohřebák, měl jsem husí kůži (přítelkyně: "Pane bože!!"). To snad stačí, ne? Co víc byste chtěli? Vše ostatní uvidíte ve filmu, nemá cenu to prozrazovat, stejně jako skvělý konec, jehož význam možná někomu "nedocvakne" hned. Musí stačit to, že hrůzu nahání už jen projíždějící auto. Tedy, někomu možná ne. Ovšem to jsou lidé, kteří od hororu očekávají honičky s mutanty nebo praskající kosti a stříkající krev (a ti mu také srazili hodnocení, které by jinak bylo ještě vyšší). Mezi ty já ale nepatřím, a proto dávám 5 stars. PS: Popeláři (hodnotící odpadem) se mohou těšit na Saw 15 a dalších 100 minut nechutnosti a nudy...

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tohle prostě mijulu! Sheldon by o mně sice řekl, že budu mít jen magisterský titul a studuji podřadnou jazykovědu, ale to mu klidně odpustím, protože do mě šije tolik humoru, že to ani jinak nejde. V posledních sériích sice celková úroveň mírně poklesla, ale na pět hvězd to pořád s přehledem stačí. Tento seriál mi vyhovuje intelektuálně, sedí mi jeho humor, intenzita hlášek, prostředí, vědeckými termíny přehuštěné repliky, sedí mi prostě všechno. Big Bang, to je originalita sama. I když český dabing v tomto případě nesnáším, zakončím to hláškou v češtině. Leonard: "Příčina smrti tvého strýce je ZJ? Co to znamená?" Sheldon: "Zabit jezevcem."

Kick-Ass (2010)

Ten překlad přezdívek hlavních hrdinů, respektive super hrdinů, není nic moc. Já bych ale taky nevěděl, jak to rozumně přeložit. Nick Nakopávač zadků by asi nebyl o moc lepší než Nářez, ale k věci. Opravdu jsem se královsky bavil, a to jednak jako milovník komedií, jednak také jako bývalý milovník akčních trháků. Když se ke strhujícímu tempu a veliké originalitě přidá ještě skvělý soundtrack, výsledek nemůže být jiný než five stars. "Přiznejte si to, kdo z vás někdy nechtěl být super hrdinou?"

Simpsonovi (1989) (seriál)

Celý život bojuji s odpůrci tohoto seriálu a snažím se jím vysvětlit, že je to opravdu velmi vtipná věc a že má opravdu s realitou společného mnohem více než všechny "novácké" seriály dohromady. Nedá se nic dělat, když je to pro někoho kreslená blbost, těžko mu to vyvracet. Já Homera a spol miluji a dívám se na žluťásky ze Springfieldu pravidelně. I kdyby existovala pouze epizoda Bart táborníkem, bude pro mne tento skvost na prvním místě! Homer: "A zas musím čelit té stupidní realitě!"