Město 44 (2014)

Ty zpomalovací sekvence s totálně současnou hudbou, jako když koukáme na nějaký pěkný akčňák, mi k tak smutnému tématu polské historie opravdu neseděly. A je to velká škoda. Ale jinak chválím pěkné krvavé scémy, hlavně ta po výbuchu s krvavým a ještě horším deštěm byla úchvatná a děsivá.

Okupace (2015) (seriál)

Odvážné, napínavé, skvěle zahrané - nikdy bych nečekala, že u seriálu tohoto typu budu s napětím čekat na každý další díl.

Vinnetou - Vinnetou: Nový svět (2016) (epizoda)

Tak já nevím, obvykle mě tyhle adaptace ikonických filmů do realističtější podoby dost baví (třeba u Batmana), ale u Vinnetoua to tímto úplně ztratilo veškeré kouzlo. A chudáka Rybannu tady odbyli neuvěřitelným způsobem.

Legenda o drakovi (2015)

I přes poněkud zdlouhavou a ne moc záživnou střední pasáž se mi tahle pohádka moc líbila. Úvodní scéna mě přimrazila k židli a nepustila až do konce filmu. Škoda, že to byla jen pohádka, horor by z toho byl skvělý.

Lída Baarová (2016)

Co na to říct, otřesný casting, nikdo není nikomu podobný ani z vlaku, takže to mělo jeden klad, neglorifikovalo a neomlouvalo to Lídu Baarovou. Ale já jí nikdy neměla ráda, neuměla totiž hrát. A o jejích lidských kvalitách raději pomlčím.

Nadia Comaneciová - diktátor a gymnastka (2016) (TV film)

V době, kdy Nadia závodila, jsem sjížděla sportovní gymnastiku hlavně kvůli ní. Dokument byl velmi zajímavý a dost smutný - úžasná sportovkyně, vyrůstající v šílené zemi. Bylo fajn vidět celé to pozadí, vysvětlení jejích výkyvů ve výsledcích a i její útěk do Ameriky.

Anthropoid (2016)

Na to, že vyloženě české téma zpracovali cizinci, to nebylo vůbec špatné, až na ten paradox, že mluvili anglicky a česká jména říkali hodně špatně.

Jedna za všechny (2014)

Já ten fekální humor fakt nemusím, takže proto jen 2*. Jinak by se to celkem dalo - postava, kterou hrála Cameron Diaz, mi přišla sympatická, Leslie Mann hysterická a protivná a ta třetí nejmladší ušla.