Zrození Planety opic (2011)

Parádní prequel. Splňuje snad všechno co si fanoušek Opičáků může přát.

Vyměřený čas (2011)

Niccol sci-fi prostě umí. Vybírá se výchozí témata, které mají štávu a zároveň budoucnost v jeho podání má jistou dávku uvěřitelnosti.

Lovci hlav (2011)

Stejně dobré jako kniha od Jo Nesbo!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Upřímně řečeno to není výrazně lepší než švédská verze. Jen Daniel Craig je výrazně větší sympaťák než Michael Nyqvist

Kronika (2012)

"Misfits ve filmu" natočeno ve stylu found-footage (ruční kamera pro dokumentaci, záznamy kamerových systémů, záznamy na youtube, tv přenos apod. - to vše velice chytře zkombinováno). Po konfliktu a umrtí jedné z postav už to pro mě ztratilo to kouzlo a grandiozní finále už se dokoukal spíše z povinnosti. Nejlepší část je prostě začátek, kde se hrdinové učí používat svoje schopnosti, tak jak by to dělal každý druhý teenager. Až s odstupem sem se dozvěděl, jak mrzký rozpočet film měl. Ve světle tohoto zjištění obdivuji jaké triky a efekty jsou ve snímku k vidění. Klobouk dolů!

Nepřítel pod ochranou (2012)

Po gay jízdě v Green Lantern se Reynolds představil v akčňáku z Cape Townu. Kamera a střih je pravděpodobně prací epileptika. Pěstní souboje ala krav maga jsou podle mého hodně dobře stvárněné, řekl bych minimálně na úrovni toho co jsme mohli vidět v Bournovi.

Signál (2012)

Hvězdné obsazení nebylo učelně využito, většina herců nemá co hrát. Z celého filmu mi uvízne v paměti pouze stejnojmenná skladba skupiny Nightwork

Den zrady (2011)

Výborný politický thriller, který diváka dlouho udržuje v napětí jakým způsobem se to vlastně celé rozuzlí. George Clooney má můj obdiv, že se v posledních letech nebojí riskovat a natáčet politicky nepříliš košer filmy. I když co vlastně riskuje, že? Když se bude potřebovat finančně zahojit natočí další díl Dannyho parťáků :)

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Thor meets Avatar meets Star Wars meets Golden Compass ... slátanina plná klišé co stála hodně peněz...že Taylor Kitsch není hvězdná tvář to filmu určitě taky nepomohlo, ale nevadí. Slabiny snímku jsou jinde...opravuji: všude jinde.

Tohle je válka! (2012) odpad!

Witherspoon vypadá o 10let starší než oba hlavní představitelé (zběžně vím o prodělané nemoci atd. a pravě proto měla mít dost rozumu na to, aby si vybrala spíše nějakou charakterní roli, která nebude postavená na tom, že se o ni rvou 2 Jamesové Bondové). Tím mi celá zápletka nedávala smysl. Minimálně Torm Hardy ma určitě na víc, než točit tyhle slaboduché nesmysly.