Robot Jox - Zápas robotů (1989)

3 hvězdy ze sentimentu...dneska už by se tomu asi děcka smály...ale když já sem byl malý, tak sem na to čuměl s otevřenou pusou

Zmizení (2005)

Úžasný noir snímek z rádoby studenského prostředí. Z prostředí, kde každá středoškolačka je proradná děvka a středoškolák je buď mazaný šprt, feťák nebo gangster. V těchto kulisách se neohroženě pohybuje ranař s vizáží Harryho Pottera, kterému nedělá problém schovat brýlky do pouzdra a s ledovým klidem rozmlátit hubu kapitánovi fotbalového týmu. To vše, aby odhalil tajemnou vraždu své bývalé dívky. Civilně pojatý snímek, který vás uvrtá do křesla, židle či sedačky a nepustí až do závěrečných titulků. I s omezeným počtem postav je příběh plný zvratů a odhalení a na konci, jak to má být, nečeká happy-end. Mě osobně okouzlill výkon Josepha Gordon-Levitta v roli cool hrdiny Brendana. Lukas Haas jako The Pin mi přiměl Malcolma McDowella v Kubrickově Clockwork Orange. Tenhle film je bez debat NEJVĚTŠÍ PŘEKVAPENÍ ROKU 2006...přestože je teprve červenec, neumím si představit co by ho mohlo překonat.

Tuxedo (2002)

Brak, ale fandy Chana na tuty pobaví

Proposition (2005)

Western jak má být...žádný ondulovaný Old Shatterhand a Vinnetou s očními stíny...drsnější než nejlepší Clintovy filmy...přesně tahle si představuju Divoký Západ!

Můj miláček ráže 6,65 (2004)

Originální, odvážné a kontroverzní je to v každém případě...ale opravdu je to i zábavné?

Underworld: Evolution (2006)

Ani nevím který Underworld je tragičtější...Evolution je rozhodně jeden z nejslabších akčních snímků poslední doby.

Zmražená pojistka (2005)

Film, který neurazí ani nenadchne. Nevím proč, ale po celou dobu sledování jsem uvažoval o snímku Fargo. Možná je to jen asociace se sněhem. Každopádně, The Big White nesahá Fargu ani po kotníky a jediným světlým bodem tohoto snímku je herecký výkon Giovanni Ribisiho. Tenhle chlapík hrát opravdu umí!

Zběsilý útěk (2006)

3 slova: vizuál, dekadence, vulgarita ... to vše v parádní akční podívané. Při shlédnutí závěrečných titulků mě napadlo, že se autor pokusil naroubovat pohádkový příběh na moderní akční film. Lecos by tomu napovídalo ... strašidelná pedofilní vsuvka, stylizace postav, situací ... rozhodně to nepovažuju za obyčejné béčko nez nápadu.

Sluneční stát (2005)

Jsem od Ostravy a tak nemůžu nevidět jak je tento film neautentický a z-prstu-vycucaný. Ostravský dialekt je uboze falešný. O ostatním ani nemluvím. Takhle vidí Ostraváky v Praze a Bratislavě...ach jo!