Před soumrakem (2004)

Něžný, intimní film, který vás pohladí jako slunečné jarní odpoledne - zároveň má ale originální formu a dva šikovné herce v hlavní roli. Pokud vám to zní jako selanka, vězte, že umí i škrábnout a jde do hloubky lidských citů (a osudů).

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Film, který poukáže na hodně závažných věcí, a to s velkou nadsázkou - jenže se přitom tváří smrtelně vážně. A to mu brání být opravdu dobrý, bohužel. Pro zamyšlení nad moderní českou společností (film je kupodivu(?) stále aktuální) se to přesto hodí vidět, i kvůli pár dobrým vtípkům.

P.S. Miluji Tě (2007)

Že romantický film nemůže být bez kýče, s originálním nápadem, lidskými postavami a dobrými herci? Vsaďte se... P.S.: Na DVD si pusťte bonus o hře Snaps:-)

Láska je láska (1998)

Pokud jste zrovna v pubertě, rozhodně se na to koukněte! (A pokud ne, můžete i tak ocenit civilní herce a kameru, a ten věčný motiv o prolomení neviditelných bariér...)

Americká krása (1999)

Klasika, povinná četba filmového fandy nového tisíciletí. A taky jeden z filmů, kde se víc než jindy vyplatí nečíst recenze, dokud se na to sami nekouknete. Jéé, a já mám 1000. komentář:-) a zrovna tady... Tak vidíte, ten film je kultovní.

Dokažte mi vinu (2006)

Morální kocovina, slušný filmový zážitek, výrazný pan Vin. Co se filmu týče, už tu byla lepší soudní dramata, stejně jako lepší ztvárnění mafiánského světa: ale tady to taky ujde. Hrozná(!!) je ale představa, že stačí být usměvavý a přátelský, plus zvráceně morální ve stylu Coppolova Kmotra, a ujdete trestu, i když jste zločinec. I proto ale asi stojí za to se kouknout.

Strom života (2011)

Postup: 1) Přidejte *, pokud jste a) nadšenec pro vizuální umění, b) věříte v Boha/vyšší sílu, c) zajímají Vás otázky víry, d) máte rádi Brada Pitta. 2) Odeberte *, pokud a) je pro Vás důležitá tradiční stavba příběhu (zápletka-zauzlení-vyvrcholení...), b) víra Vám nic neříká, c) máte rádi Seana Penna (moc si ho totiž neužijete).

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Rozpačité, jalové. V tomhle díle se hodně projevilo, že film nemůže obsáhnout všechny rozměry knihy. Vizuálně dobré, s myšlenkou a náladou, jenže jako celek to (skrz výše řečené) nefungovalo. Motivy často odbyté, režisér u každého zůstane jen pár chvilek a zas spěchá někam dál; zvlášť závěr mi přišel dost odfláknutý. Je mi líto, vznikl jen "celkem to ujde" film...

Odnikud někam (2010)

Těžko mi hodnotit. Předně - je to LYRICKÝ film, dějovost nečekejte. Ale ostatně - je to film od Coppolové, ne? V rámci těchhle mantinelů pak najdete vnímavý, citlivý a chápavý portrét toho, co to vlastně dnes znamená být "hvězda" - se všemi klady a zápory. Chvílemi je to ale přesto trochu rozvláčné...

Hank a Mike (2008)

Chcete někomu vysvětlit pojem "tragikomický film"? Tenhle snímek je pro to dokonalý nástroj. To by ale nestačilo - nadprůměrné hodnocení si zaslouží 1) opravdu Originální námět, 2) jeden z hrdinů a ústřední záporák, 3) celková atmosféra.